Skocz do zawartości

Podział pendrive na partycje oraz bootowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wpadłem ostatnio na pewien pomysł.

Czy była by możliwość podzielić pendrive na 3 partycje ? Czy może raczej Mission Imposible ?

Na jednej miał bym instalkę OS X na drugiej instalkę Windowsa a na trzeciej Clovera który pozwalał by mi wybrać co chcę odpalić.

I jeśli wgl da się coś takiego ogarnąć, to dobrze by było jak by te partycje były widziane przez Windowsa (ta z Cloverem oraz ta z instalką Windowsa).

Wielkie dzięki za wszelkie wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Tomasz,

 

Myśle, że zawsze możesz trochę poeksperymentować i spróbować stworzyć takiego pendriva. Ja osobiście spróbowalbym to zrobić w nastepujący sposób, choć mogę sie mylić.

 

1. Spod OSX w Narzędzia Dyskowe zrobiłbym  partycję o wielkości miedzy 7GB - 8GB sformatowaną w Mac OS Extended (kronikowany) i tablica partycji GUID.

2. Zainstalowłbym na wcześniej stworzonej partycji czystego Clovera i wrzucil do partycji EFi wszystko co potrzebuje do odpalenia instalacji OS X na moim sprzęcie.

3. Po instalacji Clovera wgrałbym instalke El Capitan na wyżej wymienionej partycji używajac tej komendy w terminalu:

sudo /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app/Contents/Resources/createinstallmedia --volume /Volumes/TutajNazwaTwojegoUSB --applicationpath /Applications/Install\ OS\ X\ El\ Capitan.app --nointeraction 

4. Po zakończeni wrzucania El Capitan na USB, restart kompa do Windows i wgranie instalki Windowsa na pozostała cześć miejsca na USB.

5. Restart kompa Boot z USb i sprawdzam czy działa.

 

 Jeśli wyżej podany przykład mija sie z celem to z góry przepraszam. W razie potrzeby usunę moją odpowiedz aby nie śmiecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem dzielisz pendrive na partycje ? Jeśli mogę wiedzieć.

 

Podzielić możesz używajac komend w terminalu. W part 2 masz komendy do tworzenia partycji. Życzę miłej lektury  :-D

 

Part 1 - http://www.theinstructional.com/guides/disk-management-from-the-command-line-part-1

 

Part 2 - http://www.theinstructional.com/guides/disk-management-from-the-command-line-part-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.