Skocz do zawartości

uaktualnienie 10.11.4 problem OsxAptioFixDrv


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uaktualniłem z 10.11.3 do 10.11.4 i po resecie clover (3320) nie chce wystartować. Wyświetla komunikat o relokacji pamięci i błędzie OsxAptioFixDrv.  Kurcze już kiedyś miałem podobny problem nie mogę niestety znaleźć tego tematu. Używam jedynie OsxAptioFixDrv-64.efi - wersji 2 nie mam. Może ktoś podpowie rozwiązanie ?

 

 

 

Pospieszyłem się ze skomleniem, a wystarczyło poszukać. Podmiana OsxAptioFixDrv-64 na wersję 2 załatwiła problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uaktualniłem z 10.11.3 do 10.11.4 i po resecie clover (3320) nie chce wystartować. Wyświetla komunikat o relokacji pamięci i błędzie OsxAptioFixDrv.  Kurcze już kiedyś miałem podobny problem nie mogę niestety znaleźć tego tematu. Używam jedynie OsxAptioFixDrv-64.efi - wersji 2 nie mam. Może ktoś podpowie rozwiązanie ?

 

 

 

Pospieszyłem się ze skomleniem, a wystarczyło poszukać. Podmiana OsxAptioFixDrv-64 na wersję 2 załatwiła problem.

Tylko na czym to używasz, bo generalnie FixDrv jest dla kompów "stacjonarnych" tj. sleep a FixDrv2 do laptopów czyli pełna hibernacja. Dzisiaj miałem to samo ale zgrałem najnowszego clovera i z nim poszło już bez problemu.

 

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kolega ma lipne informacje. Jeden i drugi jest zarówno do stacjonarek i lapków. Na różnych biosach różnie bywa z alokacją pamięci i tyle.

Noooo :) podałem za mistrzem ....

 

 

oswaldini
  • photo-388.jpg?_r=0
  • Moderators
  • staff.png
  • 9811 postów
  • LocationBrzeszcze / Kraków

Napisano 10 marzec 2015 - 13:46

Tak jak pisałem są teraz nowe drivery:

1. klasyczny OsxAptioFixDrv-64.efi

2. OsxAptioFix2Drv-64.efi - umożliwia hibernację w trybie UEFI, potrzebny w pmset ustawiony hibernatemode na 29 lub inny (nie pamiętam już jaki, a forum projectosx leży i kwiczy)

 

Jak te dwa drivery są jednocześnie może być problem. Jak mamy jednocześnie EmuVariableUefi-64.efi to zapis do nvramu nie dziala.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest że 10.11.4 rusza u mnie na v2, a 10.10.5 na v1. Sprzęt mam ze stopki.

Kiedyś już wałkowałem ten temat, chyba przy którejś aktualizacji ElCapt, ale nie mogę znaleźć posta.... musiałem to jakoś inaczej ogarnąć, bo nie miałem dotychczas v2, a systemy działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się sprawę ogarnąć.

Za tym postem na IM:

http://www.insanelymac.com/forum/topic/311496-os-x-10114-is-out/?p=2225705

Śmiga na OsxAptioFixDrv v1 tak jak miałem wcześniej tylko musiałem zmienić CsrActiveConfig z 0x03 na 0x40 (unrestricted nvram)

OsxAptioFixDrv v2 nie używam, bo jest u mnie nieprzewidywalne. Raz działa, raz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację vdmesis wystarczy zamienić wpisy i kłopot znika.

Witam

Mam pytanie zrobiłem również aktualizację do nowszej wersji i teraz się restartuje po ostatniej linijce na załączonym zdjęciu.

Nie mogę uruchomić El capitana.

Czy to jest jakiś inny problem?

Płyta MSI Z97.

Co w takie sytuacji można zrobić

post-6189-0-10673800-1459005620_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem metodę z CsrActiveConfig na 0x40, wróciłem do OsxAptioFixDrv v1 i na pierwszy rzut oka było OK, aż do momentu restartu / wyłączenia kompa. Za każdym razem po ok. minucie dostawałem KP, panikował CPU. Wróciłem do drivera v2 i problem ustąpił, natywny zapis do NVRAM działa. Póki co to dla mnie pewniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem metodę z CsrActiveConfig na 0x40, wróciłem do OsxAptioFixDrv v1 i na pierwszy rzut oka było OK, aż do momentu restartu / wyłączenia kompa. Za każdym razem po ok. minucie dostawałem KP, panikował CPU. Wróciłem do drivera v2 i problem ustąpił, natywny zapis do NVRAM działa. Póki co to dla mnie pewniejsze rozwiązanie.

Witam

Mam pytanie w jaki sposób podmienić te pliki skoro system nie startuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem metodę z CsrActiveConfig na 0x40, wróciłem do OsxAptioFixDrv v1 i na pierwszy rzut oka było OK, aż do momentu restartu / wyłączenia kompa. Za każdym razem po ok. minucie dostawałem KP, panikował CPU. Wróciłem do drivera v2 i problem ustąpił, natywny zapis do NVRAM działa. Póki co to dla mnie pewniejsze rozwiązanie.

Podejrzewam, że dla osób u których działa OsxAptioFixDrv ver2 lepszym rozwiązaniem jest używanie właśnie jego.

Po pierwsze, bo działa. ;)

Po drugie, żeby mieć możliwość ustawienia CsrActiveConfig na 0x03, co jest lepszym rozwiązaniem dla bezpieczeństwa systemu.

Ja używam powyższej metody tylko dlatego, że po ostatniej aktualizacji mój system skapitulował totalnie i nie chciał wstać z żadną wersją OsxAptioFixDrv.

 

PS. Wow! Mój post wyróżniony. ;)

Ale wydaje mi 314TeR, że niepotrzebnie, bo ludzie będą brali to rozwiązanie jako właściwe dla problemu z aktualizacją do 10.11.4, a tak naprawdę najpierw powinni spróbować z różnymi wersjami OsxAptioFixDrv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie i na Yose wywalało te błędy, praktycznie od razu po instalacji, nikt nie wie czemu :) Raz udało się korzystać z systemu przez kilka dni nawet (nie wiem czy to przypadkiem nie była wersja 10.11.3 właśnie). Używam zewnętrznej karty więc nie przejmuję się :) - na tym kończy się moja wiedza, musisz gadać z bardziej wtajemniczonymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.