Skocz do zawartości

ASUS P5W DH Deluxe


Zanet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zainstalować OS X Yosemite na następującej konfiguracji

 

1.Asus P5W DH Deluxe z biosem 3001

2.Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz

3.Grafika Gigabyte HD 6850

4.Lan z płyty

5.SATA , jedna partycja

6.Mysz i klawiatura przez USB

 

Pamięci ram 8GB

 

Pendrive Sandisk 16GB zrobiłem jak w tym temacie :

 

http://hamac.pl/topic/10178-instalacja-os-x-1010-yosemite-krok-po-kroku/

 

Konfiguracja Biosu z tego tematu:

 

http://hamac.pl/topic/985-asus-p5w-dh-deluxe-instalacja-snow-leoparda-od-a-do-z/

 

Jeszcze potrzebuję zrobić config.plist dla swojej konfiguracji.

 

UnibootX Clover też muszę zrobić dla własnej płyty ?

 

Np. z tego tematu :

 

http://hamac.pl/topic/11724-unibootx-clover-jak-poprawnie-przygotowa%C4%87-konfiguracj%C4%99/

 

 

Proszę o podpowiedzi

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam pena zrobionego do pkt. 1.1m

Prosze pomóżcie zrobić config.plist pod moją konfigurację.

Szukałem na clover unibootx ale nie znalazłem pliku config.plist pod płyte Asus P5W DH Deluxe :(

 

 

Jednak po dalszym sprawdzaniu różnych tematów znalazłem sprawdzony config.plist pod P5W DH Deluxe od 314TeR

Wkleiłem zamiast swojego configu lecz nie robiłem swoich wpisów w miejsce xxxxxxxxx

Chcę na razie postawic system to może zostac bez modyfikacji ?

 

Dojechałem do pkt. 3 instalacja

Jak wybieram bootowanie z pena to nie mam dopisku UEFi przed nazwą pena , co jest ?

Druga sprawa w paczkach jest też katalog _MACOSX jego się nie dotyka i ignoruje ? W takim razie po co jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wybieram bootowanie z pena to nie mam dopisku UEFi przed nazwą pena , co jest ?

 

 

Twoja płyta nie posiada UEFI, dlatego brak tego dopisku.

 

 

Druga sprawa w paczkach jest też katalog _MACOSX jego się nie dotyka i ignoruje ? W takim razie po co jest ?

 

 

tego nie bierz pod uwagę, te katalogi tworzone są z automatu pod OS X ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Ze 20x robiłem pendrive z Yosemite i ciągle jest źle.

Robię z tego tematu http://hamac.pl/topic/10178-instalacja-os-x-1010-yosemite-krok-po-kroku/

Jest tam takie coś :

Uwaga! Clover na penie został zainstalowany w trybie UEFI, jeśli chcesz bootować w trybie legacy, to musisz usunąć całą zawartość partycji "EFI" z pena i wgrać na nią zawartość tej paczki.

 

Na penie nie mam martycji EFI , mam katalog EFI skasować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2c. Przejdź do /EFI/CLOVER/drivers64UEFI/, usuń znajdujący się tam VBoxHfs-64.efi i wklej tam HFSPlus.efi

 

W katalogu /drivers64UEFI/ nie mam pliku VBoxHfs-64.efi tylko w katalogu /drivers64

 

?

Bo to było napisane dla użytkowników, którzy bootują w uefi. Zmień ten plik w katalogu drivers64

 

Btw. dlaczego chcesz bootować w legacy? I dlaczego nie chcesz skorzystać z gotowca 314TeR'a? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojej płycie można bootować w uefi ?

A ten gotowiec 314TeR`a dotyczy instalacji Yosemite ?

Nie wiem też jak zmienić konfigurację procesora pod Intel Core 2 Duo E4600 2.4GHz

 

Mam pytanie do indywidualnych numerów SMBIOS. Jeśli nic nie wpiszę to pójdzie instalacja ?

Mogę odczytać numery ze swojego starego iMaca , który ma system 10.5.8. Będą dobre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są błędy :

3. Z folderu "10.10.0", usuń pliki: ".fseventsd", ".IAProductInfo" i ".DS_Store", oraz wklej plik Install OS X Yosemite.app.

fseventsd do folder nie plik

 

Uwaga! Clover na penie został zainstalowany w trybie UEFI, jeśli chcesz bootować w trybie legacy, to musisz usunąć całą zawartość partycji "EFI" z pena i wgrać na nią zawartość tej paczki.

 

Nie ma partycji EFI tylko katalog.

 

Konfig biorę przygotowany przez 314TeRa , tylko nie wiem jak zmienić pod swój procesor Intel Core 2 Duo E4600 2.4GHz.

Indywidualne numery SMBIOS dostałem.

 

Będę próbował aż zrobię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby wystartować instalację to właściwie nie musisz nic zmieniać na kluczu z UniBootX. To co musisz w własnym zakresie ogarnąć to sam klucz z OS X np z Yosemite. Z El Capitan nie testowałem i nie daję 100% gwarancji, że ruszy, powinno, ale trzeba zweryfikować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam są błędy :

3. Z folderu "10.10.0", usuń pliki: ".fseventsd", ".IAProductInfo" i ".DS_Store", oraz wklej plik Install OS X Yosemite.app.

fseventsd do folder nie plik

Jest to plik, natomiast Windows go wykrywa jako folder - dlatego też mam wrażenie, że wykonujesz instalację z poziomu Windowsa.

 

 

Nie ma partycji EFI tylko katalog.

Jeśli jej nie ma, to wina leży po Twojej stronie - w prawidłowo przygotowanym pedrivie MUSI być partycja Efi, ponieważ na niej znajduje się Clover...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jej nie ma, to wina leży po Twojej stronie - w prawidłowo przygotowanym pedrivie MUSI być partycja Efi, ponieważ na niej znajduje się Clover...

 

Nie musi - partycja EFI jest tylko jak masz schemat partycji GUID/GPT - jak masz MBR to jej nie będzie. 

 

Klucz z cloverem wg mnie praktyczniejszy jest w MBR i Fat32. Działa wtedy zawsze w każdym komputerze czy to z UEFI, czy to z BIOSem, można startować i w UEFI i Legacy, wszystko jest dostępne na jednej partycji i widoczne z każdego systemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi - partycja EFI jest tylko jak masz schemat partycji GUID/GPT - jak masz MBR to jej nie będzie. 

A no to zwracam honor :) ale mimo wszystko w poradniku błędu jako tako nie ma :P

 

Klucz z cloverem wg mnie praktyczniejszy jest w MBR i Fat32. Działa wtedy zawsze w każdym komputerze czy to z UEFI, czy to z BIOSem, można startować i w UEFI i Legacy, wszystko jest dostępne na jednej partycji i widoczne z każdego systemu. 

Racja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to plik, natomiast Windows go wykrywa jako folder - dlatego też mam wrażenie, że wykonujesz instalację z poziomu Windowsa.

 

 

Jeśli jej nie ma, to wina leży po Twojej stronie - w prawidłowo przygotowanym pedrivie MUSI być partycja Efi, ponieważ na niej znajduje się Clover...

 

 

Na pendrivie gdzie jest Clover , partycja ma nazwę Clover

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro przeniosę komputer abym mógł posiedzieć do późna.

 

Teraz pendriv z CLoverem mam zrobiony tak :

http://hamac.pl/topic/11716-unibootx-clover-oficjalny-uniwersalny-bootloader-hamacpl/

 

Teraz jeszcze na drugim potrzebuję instalkę z OSX i nie wiem jak pod windowsem zrobić pena z samym OSX Yosemite.

 

Mam też pytanie :

Plik config.plist znajduje się w EFI/CLOVER ale znajde go też w w katalogu EFI/CLOVER/OEM/ i tu moja płyta.

Mam mieć z obu konfigach to samo ? Czy tylko w EFi/CLOVER ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.