Skocz do zawartości

Jaki router do domu?


BrT
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Coś co spełnia wszystkie marzenia o routerze :) no i plex serwer w 4k.

https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/R9000.aspx

 

 i $499.99 za coś co nawet nie potrafi robić porządnie routingu ani serwowania plików... plex? wtf... 

 

Dlaczego takie ustrojstwa są o kant (_|_) potłuc... Ten sprzęt w PL będzie kosztował minimum 2500 PLN - a co dostajemy za tą kwotę. Router który w teorii ma nowy standard AD? i co z tego jak to draft i po publikacji finalnej wersji AD może być niekompatybilny z finalnymi urządzeniami lub jego wydajność może mocno odbiegać od oczekiwanej.

 

W środku opisali szumnie jest "quad cpu"... idę o zakład, że jest to jakiś obecny ARM i tylko dzięki niemu jest jakieś transkodowanie pod PLEX. Tylko do czego i po co. W dzisiejszych czasach transkodowanie przestaje być potrzebne, obecnie produkowane telefony, nawet te badziewiaste, spokojnie radzą sobie z odtwarzaniem materiału Full HD, przesłanie strumienia w wielkości paru Mb/s nie stanowi problemu nawet dla wifi w standardzie G, a N w zupełności wystarcza. PLEX też nie działa idealnie, długo się z nim kopałem i ostatecznie poddałem kiedy ówczesne XBMC obecne KODI nadgoniło PLEXa na macOS a nawet prześcignęło, a co najważniejsze funkcjonalnie KODI dla Polaków ma wbudowaną poprawną obsługę napisów PL, kiedy PLEX do dziś tego nie ma. 

 

Co można mieć za 2500 PLN:

 

1. Ultra wydajny i w pełni konfigurowalny router: mikrotik hAP ac - a/b/g/n/ac na 3 pasmach na 2,4 i 3 pasmach 5GHz - do domu nie znam lepszego sprzętu ~515 PLN Brutto

2. Do odtwarzania filmów - pełne centrum multimedialne na LibreELEC - np Intel NUC NUC5CPYH - wbudowany port IR, miejsce na HDD, wifi, BT, lan GB, wyjście optyczne, czytnik kart SD, 4xUSB 3.0 w tym jeden port wysoko prądowy + 2GB RAM + dowolny klucz USB na system - koszt około 800 PLN

3. Zostaje nam około 1200 PLN na NAS - w tej cenie znajdziemy fajne obudowy Synology na 2 dyski np DS216play który pod względem funkcjonalnym kładzie nam w/w router na łopatki.

 

Zapraszam do dyskusji, bo może ja coś nie wiem, albo jestem jak jakiś tępy amerykanin i nie wiem jakie to wspaniałe i cudowne urządzenie wymyślił netgear.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.