Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Specyfikacje mojego PC:

Procesor: AMD Fx-6300

Płyta główna: MSI MS 7641 (760GM-P21)

Pamięć: Kingston 8GB 1600MHz CL11 KVR16N11/8

Dysk: 320GB Seagate Pipeline HD.2 SATA 3.5" HDD (5900rpm, 8MB cache)

Zasilacz: ATX 2.01 Bandit Power 500W 12cm 3xSATA

Karta graficzna: GeForce GTX650

Staram sie postawić hacka na moim komputerze, ale nie wiem, czy z takim zestawem mi się uda ;_;
Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części wprowadzasz w błąd bo instalacja na amd jest możliwa.

Jest sporo problemów takich jak brak power maganamentu itp.

Nie warto ale jest to możliwe.

 

 

Jest możliwa oczywiście ale tylko jako zabawka, do niczego się ten system nie nadaje. Oszczędziłem mu czas na wyjaśnianiu dlaczego nie powinien instalować Os X na AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz praktycznie moją konfigurację, a ja mam postawiony 10.10 Yosemite. Dział całkiem normalnie, montuje filmy (amatorsko), bawię się grafiką itd. Więc jak może się do niczego nie nadawać? widocznie reyder ma niedobre doświadczenia z AMD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Możliwe freezy findera, safari i wszystkich innych programów.
  • Podmiana kernela po każdym update
  • Brak natywnego PM.
  • Brak wsparcia przez Clovera dla 10.11 (chyba że coś się zmieniło ale czytałem że Slice sam tego nie będzie ogarniał)
  • Nie uruchomisz grafiki w CPU
  • Inne problemy, które mogą wystąpić (imessage, złe kolory spowodowane wgraniem złego kernela, problemy z web driverami nvidi)

 

Dla mnie to jest zabawka, można nim się pobawić, zobaczyć jak wygląda ale do pracy się nie nadaje. Tak czy inaczej szanują pracę jaka wykonują developerzy przygotowujący kernele pod AMD bo odwalają dobrą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

  • Możliwe freezy findera, safari i wszystkich innych programów.
  • Podmiana kernela po każdym update
  • Brak natywnego PM.
  • Brak wsparcia przez Clovera dla 10.11 (chyba że coś się zmieniło ale czytałem że Slice sam tego nie będzie ogarniał)
  • Nie uruchomisz grafiki w CPU
  • Inne problemy, które mogą wystąpić (imessage, złe kolory spowodowane wgraniem złego kernela, problemy z web driverami nvidi)

 

Dla mnie to jest zabawka, można nim się pobawić, zobaczyć jak wygląda ale do pracy się nie nadaje. Tak czy inaczej szanują pracę jaka wykonują developerzy przygotowujący kernele pod AMD bo odwalają dobrą robotę.

 

Jak do tej pory, a mam już Yosemite od kilku miesięcy nie mam problemów z finderem, safari i innymi programami.

Ale masz rację co do jednego, najlepiej stawiać system na intelu i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.