Skocz do zawartości

Clover nie wykrywa typu (symbolu) płyty głównej (IS6XM - Lenovo)


Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne o tyle, bo to nie powinno mieć jakiegokolwiek związku. Na w/w screenie nie staruje VGA. Ciekawe czemu jak masz dorzucone nullcpu. 

 

Notabene aktualny UniBootX powinien nie dość, że uruchomić tego kompa, to jeszcze wygenerować odpowiednie tabele do PM.

 

Czy aby ma pewno podstawiłeś prawidłowy config z OEM? Zmaniłeś prawidłowo nazwę folderu "Sandy Bridge Z68" na nazwę płyty? Czy może jedziesz na domyślnym configu z głównego folderu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nazwa płyty zmieniona na tą odnalezioną po dumpie, podmieniona na z68 (odrazu zmienił się wygląd clovera), jutro jeszcze raz spróbuję od początku może po drodze jakiś głupi błąd popełniłem (już trochę zmęczony jestem) , właśnie dziwi mnie to że startuje po dodaniu null i wymuszeniu webowych driverów na karcie.

 

Jeszcze jedno pytanie czy po zrobieniu nowego clovera przeinstalowywac system ? Bo już go zainstalowałem z nullem i popchniętym GF

 

edit:

Chyba wiem gdzie popełniłem błąd :) (człowiek zmęczony nie kojarzy :)) Karta dzisiaj przyszła, a ja dumpa zrobiłem wczoraj jeszcze na hd2000 aby przygotować sobie klucz (nie jestem pewien ale chyba pośpiech mnie zgubił :)) Jutro jeszcze raz sprawdzę. Tylko jakim cudem na siłę popchnąłem GF :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy pliku DSDT ciągle coś szwankowało, więc wywaliłem.

Sprawdź w configu clovera (nie w pliku .conf) we właściwościach na starcie czy masz zafajowane stany procesora. U mnie bez zafajkowanych też robił "numery".

Więcej nie pomogę, bo nie pamiętam według jakich wskazówek pracował bez NullCPU....

P.s.

HD2000 nie jest wspierane przez OSX i nie ma cudów żeby ta karta pracowała na full - bez nv_disable=1. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie wstrzymuje akcję - karta grafiki NV dokonała żywota i o mało nie spaliła mi komputera...

Ponieważ na Intelu 2000 OSX nie ruszy, więc muszę poczekać do zakupu czegoś innego.

To nie ten wątek, ale może ktoś podpowie jakiś model karty np. do max 150zł z 1GB RAM i z CUDA?

Tak na tymczasem - potem pomyślę o czymś lepszym.

NV GT 610 - 2GB = około 200zł, a 1GB chyba zmieści sie w budżecie 150zł. Łapie CUDA i chodzi całkiem ładnie bez popychaczy - przynajmniej w 10.11.x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.