Skocz do zawartości

SAMSUNG R510 - Notebook pod OSX?


mekosx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popsuje bo po instalacji plik AppleHDA pojawi się ponownie na miejscu.

 

No ale co to za problem znowu go wywalić? Mam nadzieję, że zmiany audio w 10.6.3 ograniczają się tylko do tego kextu. VoodooHDA go zastępuje funkcjonalnością...

Advantages vs AppleHDA

1. More easy to patch

2. More inputs/outputs working

3. VoodooHDA has no processing so sound is more native, more clear.

 

Później przetestuję, czy zaczął działać dźwięk przez HDMI. Wykrywa wyjście, ale na starej wersji nie działało. Obraz działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko przepisałem to co było w oficjalnym wątku. Twórcy chyba się na tym znają. ;-) Ja usunąłem (ale zrobiłem kopię) i żadnego problemu nie ma. W dodatku system szybciej się zamyka (Na 100% nie jestem pewien, czy to dzięki temu, ale zamyka się zauważalnie szybciej).

 

Kompletna bzdura!!!!
to poinformuj o tym twórców tego kexta, niech to poprawią w oficjalnym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie autorzy to Voodoo Team i tu masz "oficjalne" wątki:

http://forum.voodooprojects.org/index.php/topic,139.0.html
http://forum.voodooprojects.org/index.php/topic,110.0.html
http://forum.voodooprojects.org/index.php/topic,234.0.html
http://code.google.com/p/voodoohda/

 

Wersje modyfikowane:

http://forum.voodooprojects.org/index.php/topic,1204.0.html

I na forum, do którego podawałeś link - wersja by Slice:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=355

 

W żadnym z tych postów nie ma ani słowa o usuwaniu AppleHDA.

Osobiście instalowałem VoodooHDA na 6 różnych kompach + jeszcze conajmniej kilku osobom z powodzeniem doradzałem przez forum. Nigdy żaden taki problem nie wystąpił. Niegdy też nie czytałem by u kogoś coś takiego się wydarzyło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się instalowałem modyfikowane, te z voodoo nie działały.

 

Najnowszą wersję pobrałem stąd:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=483

Temat w jezyku rosyjskim, przetłumaczyłem translatorem na angielski i na środku właśnie było to info dużą niebieską czcionką:

 

 

VoodooHDA является заменой стандартному AppleHDA. Поэтому во избежание kernel panic бекапте и удаляете AppleHDA.kext прежде чем ставить VoodooHDA!

 

Po przetłumaczeniu:

VoodooHDA a replacement for the standard AppleHDA. Therefore, to avoid kernel panic bekapte and delete AppleHDA.kext before resorting to VoodooHDA!

 

U mnie nic złego się nie stało po usunięciu, wręcz przeciwnie. Może ta wersja akurat tego wymaga. Dlatego napisałem o tym w temacie dotyczącym mojego modelu laptopa.

 

EDIT: Nie działa dźwięk przez HDMI, ale działa wyjście VGA (D-Sub) i obraz przez HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tego posta, który cytujesz, nie jest autorem modyfikacji tego kexta.

Ostatni link, który podałem to jest wypowiedź autora tej modyfikacji i tam nic o usuwaniu AppleHDA nie ma.

Wersja Slice'a - także ta najnowsza, właśnie z tego postu - nie wymaga usuwania czegolwiek.

 

 

Zresztą cała idea VoodooHDA polega na tym, że działa on jako driver tzw. firm 3cich (third party), więc w żaden sposób nie koliduje z tym, co masz w systemie. Nie trzeba się martwić przy update'ach itp.

Oczywiście jak ktoś chce, może dmuchać na zimne. Nie ma w tym nic złego, tylko dodawanie do tego informacji, że "należy" bo "grozi"... to nieporozumienie.

Można uswać CPUPowerManagement i dokładać NullCPU... - też widziałem takie poradniki ;-)

 

U mnie nic złego się nie stało po usunięciu, wręcz przeciwnie.

To znaczy, co stało się dobrego, wynikającego z usunięcia AppleHDA?

Dźwięk jest bardziej pełny? :mrgreen:

 

PS. Te z Official Download na forum Voodoo, to kexty pod Leo 10.5, więc nic dziwnego, że nie działały pod Snow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no to dziękuję za te informacje. :-) Przyda się przy update do 10.6.3.

 

Edit:

To znaczy, co stało się dobrego, wynikającego z usunięcia AppleHDA?

Dźwięk jest bardziej pełny? :mrgreen:

 

Nie jestem całkowicie pewien czy to dzięki temu, ale po wgraniu nowej wersji i usunięciu AppleHDA, system zauważalnie szybciej się wyłącza. Wcześniej jeszcze parę sekund kręciło się te kółeczko na niebieskim tle. (Nie wiem jak to lepiej opisać ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten update napsuje krwi tym, którzy używają rozwiązań basujących na AppleHDA właśnie. Choć pewnie to zostanie i tak szybko rozwiązane przez kilku sprytnych kolegów ;-) Przy VoodooHDA, teoretycznie nic złego się nie powinno wydarzyć. Ale zobaczymy jak już update wreszcie się publicznie pojawi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janek202,

Używasz sleepenabler'a?

 

Jeszcze jedno pytanie,tym razem do wszystkich:

Czy da się jakoś wymusić zmniejszanie/zwiększanie jasności ekranu? Korzystam z NVEnabler'a

 

PS.Jak kogoś denerwuje alt działający pod logiem windows to można to zmienić programem:

KeyRemap4Macbook

screen jak go ustawić:

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie,tym razem do wszystkich:

Czy da się jakoś wymusić zmniejszanie/zwiększanie jasności ekranu? Korzystam z NVEnabler'a

 

W czasie działania systemu najprawdopodobniej nie.

 

Ja rozwiązałem ten problem w ten sposób:

W biosie w zakładce boot jest brightness control, ja ustawiłem to na User Controlled. Dzięki temu przy wyborze systemów w chameleonie można zmieniać jasność skrótami klawiaturowymi i jest ona później utrzymywana. (właśnie dlatego nie używam sleepa- po wznowieniu jasność wracała na 100%, przynajmniej na Leopardzie).

 

Nie bawiłem się ze sleepenablerem, sleep nie jest mi potrzebny. Ale na pewno trzeba wykorzystać jakiegoś fixa USB.

Jak Ci się uda, to napisz czego użyłeś.

 

A klawisze funkcyjne można zmieniać w preferencjach systemowych w sekcji klawiatura -> klawisze modyfikujące. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Jak kogoś denerwuje alt działający pod logiem windows to można to zmienić programem:

KeyRemap4Macbook

A klawisze funkcyjne można zmieniać w preferencjach systemowych w sekcji klawiatura -> klawisze modyfikujące. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.

Co nawet opisałem w tym poradniku ;-)

http://hamac.pl/topics4/klawiatura-zami ... -vt632.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS.Jak kogoś denerwuje alt działający pod logiem windows to można to zmienić programem:

KeyRemap4Macbook

A klawisze funkcyjne można zmieniać w preferencjach systemowych w sekcji klawiatura -> klawisze modyfikujące. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.

Co nawet opisałem w tym poradniku ;-)

http://hamac.pl/topics4/klawiatura-zami ... -vt632.htm

 

Ja właśnie z niego skorzystałem.. ;-) dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wg mnie logiczne ustawienie... ponieważ OS X używa w skrótach CTRL... a wtedy gdzie go masz, po altem? Masz wtedy misz masz i nie wiadomo gdzie jest jaki klawisz, ale co kto lubi...

 

Dla mnie cały urok pracy skrótami w OS X jest w tym właśnie, że command (japko) jest przy spacji, przez co bardzo wygodnie wybiera się skróty z "japko" bez łamania sobie palców.

 

Spróbuj i porównaj jak w windows nauczyli Cię robić copy za pomocą CTRL+C a jak jest na oryginalnej klawiaturze apple'a pod OS X naciskając japko + C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, właśnie mam takie same skróty jak w windowsie.

Ctrl działa mi jako Control, np. Ctrl+C np. mi kopiuje.

Alt służy do wpisywania np. polskich znaków dydaktycznych.

A Klawisza Windows w sumie nie używam.

 

Nie chce mi się uczyć nowych skrótów, poza tym nie mam tego problemu z błędnymi skrótami wracając do windowsa.

 

Siła przyzwyczajenia, dla mnie tak jest najwygodniej.

A spaces przełączam na Ctrl+strzałki (control jest bliżej kursorów ;-) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem - jak kto lubi... tylko nie zdziw się jak będziesz musiał użyć CTRL. W Mac OS X od zawsze było bardzo dużo skrótów klawiszowych i używane są wszystkie 4 "modyfikujące" klawisze - japko , ctrl, alt, shift. Dzięki temu uzyskujesz dostęp z klawiatury do niemal każdej dostępnej funkcji systemu/programu. Ale to się docenia dopiero jak się dłużej popracuje... pod windows masz tę część systemu bardzo słabo rozwiniętą, stąd pewnie i uwaga, że "Klawisza Windows w sumie nie używam" ;-) bo do czego pod win...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem macowe skróty na klawiaturze windowsowej są na początku dość trudne do opanowania. Ale z pewnością po przywyknięciu są dużo wygodniejsze.

Z resztą i tak na początku miałem problemy z przywyknięciem do Ctrl+Backspace zamiast delete i ctrl+Q zamiast Alt+F4. ;-)

Ale same skróty z controlem są o wiele bardziej przemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.