Skocz do zawartości

Kexty clover CPU i GPU Sensors | Asus z87


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam właściwych kextów dla mojej płyty głównej ale nie mogę nic znaleść, obecnie mam jeden kext w którym jest wszystko "FakeSMC" niestety z tym kextem po uruchomieniu HW Monitor komputer łapie zwieche i tylko restart pomaga...
Bardzo proszę o pomoc i z góry uprzejmie dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ASRock Z87 i u mnie działają te kexty:

http://www.mediafire.com/download/iiirsfhxjp2ep55/kexty.zip

 

Dzięki bardzo, właśnie z tymi kextami jakieś dziwne odczyty mi wychodzą... ;(

 

 

Ale jaka płyta? Jesteś pewien że to wina kextów? Bo o ile wiem FakeSMC i pochodne kexty nie mają różnych wersji na różne płyty główne. 

 

Mój sprzęcik jest w stopce. Nom tak mi się wydaje bo jak miałem FakeSMC już z CPU i GPU to po odpaleniu hw monitor odrazu zwiecha. A teraz śmiga tyle,  że są odczyty z kosmosu...

post-2596-0-46187200-1467488693_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... kombinujecie jak zwykle z wydumkami zamiast znaleźć źródło:

http://hwsensors.com/

 

Ściągnąłem HWSensors.6.20.1410.Binaries, skopiowałem wszystkie 5 plików (sensory) na partycje EFI do kextów, usunąłem starego HW monitor i zainstalowałem HWSensors.6.20.1410.

Niestety cały czas mam dziwne odczyty temperatura powyżej 140* procek na 1.2Ghz max :(

W ogóle kiedyś miałem więcej statystyk na tej płycie w HW monitor... :(

 

Edit.

 

Dobra udało się! Ściągnąłem programik ze strony którą podałeś, przy instalacji wybrałem przycisk "Dostosuj" i tam zaznaczyłem żeby wgrał wszystkie sensory. Restart kompa i mam już normalne odczyty :)

Dzięki!

post-2596-0-29620000-1467542418_thumb.png

Edytowane przez kuchar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze coś złe podmieniłeś kexty w cloverze. Teraz masz je i w cloverze i w /S/L/E.

 

 

No już wywaliłem FakeSMC z S/L/E zostawiłem tylko to co wyciągnąłem z tej instalki w cloverze i jest baja :)

Kiedyś miałem problem że co jakiś czas komputer mi się zawieszał ciekawe jak będzie teraz... Najważniejsze, że w ogóle mogę odpalić HWmonitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.