Skocz do zawartości

Konfiguracja pod El Capitan + instalacja


Xymoon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Już raz pisałem tylko zabrakło czasu do budowy hackintosha - teraz niestety to przymus - właśnie padł mój MacPro 2.1

 

Mam na to jakieś 5.5 tyś bez karty graficznej jeśli da się wykorzystać Geforce GTX 770 DirectCU II OC (Asusa) mam tez obudowę od  MacPro 2.1

Potrzebne 2 dyski: SSD (250 GB chyba wystarczy) na start i jakiś 2 TB na dane

Mam dyski WD na FireWire 800 wiec potrzebuje takiego złącza

Potrzebny BT, za to zupełnie zbędny moduł WiFi i tak ma być podpięty kablem pod 1 Gb

System OS X 10.11 El Capitan

Procesor: Core i7-6700K (Skylake) - jeśli jest bardziej rozwojowy od procesorów Haswell

Ram: 32 GB z możliwością rozbudowy

Konfiguracja powinna być stabilna

 

Komputer złożę sam ale będę potrzebował pomocy w instalacji systemu (Warszawa) - ktoś się podejmie?

 

Pozdrawiam

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartę graficzną można zostawić, na obecną chwile nie ma sensu pchać się w coś nowszego. Nowe Pascale nie są wspierane, a AMD ma (małe) problemy z sleepem.

Dałem 2 dyski M.2 Samsunga, szybkie dyski to komfort pracy :) WD Red na dane będzie też odpowiedni.

Do obsługi FireWire dodałem Digitusa, jest on natywnie wspierany. Jak się mylę niech ktoś mnie poprawi.

Tutaj na forum do obsługi BT i Wifi większość doradzi ci natywny moduł od appla z adapterem. Dokładnie BCM94360CD, działa na macOS i Windosie. Koszt ok 150zł

Procesor tak jak chciałeś, ram w 2 kościach po 16GB (tutaj trochę przesadziłem, spokojnie możesz wziąć coś tańszego na CL16).

Jako płytę główną wybrałem Asrocka, jest sprawdzony i to co da się odpalić na macu to działa, ale jeżeli nie pasuje Ci np. rozkład portów USB możesz szukać czegoś innego.
 

Tutaj link do zestawu: KLIK (bez BT, obudowy i grafiki)

 

 

Jeżeli mieszkasz blisko Bemowa to mogę pomóc w instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytania ciąg dalszy:

 

1. potrzebne są 2 dyski SSD ?? wydawało mi się że jeden wystarczy, a jeśli nie to już tańszy jest 512  Dysk SSD Samsung 950 Pro 512GB PCIe 3.0 (MZ-V5P512BW) 1400 zł

2. nie mam problemu z ceną jeśli prędkość jest zdecydowanie lepsza ale tu piszą ze są problemy z m.2 -  kernel panic :(  http://hamac.pl/topic/13092-kernel-panic-dysk-m2-samsung-sm951/

3. zasilacz pewnie wezmę jakiś modułowy - 500 W wystarczy ?

4. chłodzenie takie bedzie ok Chłodzenie CPU Be Quiet! Dark Rock 3 (BK018) 289 zł, chyba ze przesadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nic nie stoi na przeszkodzie, można Windowsa i Maca zainstalować na jednym dysku, lecz ja zawsze wolałem mieć je na osobnym. Większy komfort i Windows nic na mac przypadkowo nie zepsuje :P

 

2. To już przeszłość, natywny driver od M.2 został juz rozpracowany, lecz przy aktualizacji systemu trzeba sprawdzić (na forum) czy kext nie zmienił się jakoś znacznie i patch nadal działa.

 

3. Tak, na ten zestaw wystarczy, jak jest dobrej marki. Jeśli będziesz planował rozbudowę to bezpieczniej brać ok 600W chociaż to zależy od modelu, jak wybierzesz jakiś solidny to i 500W starczy na przyszłość.

 

4. Jeżeli będziesz się bawił w podkręcanie to chłodzenie ok, jeśli nie to można brać coś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o m.2 wyżej, trzeba uważać na update. KP na oryginalnym appla czy 3rd party ? BCM94360CD 300zł ? Gdzie ? Sam moduł kosztuje w okolicach 30-35 $ i do tego adapter na 4 anteny można dostać od 10 $. Widziałem zestawy po ~200 zł, gdzie masz komplet (ten czarny), ale możesz tez sobie kupić osobno, wyjdzie taniej i będzie działał tak samo. Ja za swój komplet dałem 130zł.

 

Edit Update

 

Można oczywiście wybrać też dysk na Sata. Różnica między Sata a M.2 ~500MBps/500MBps vs ~2000/2500. Jak widać różnica jest spora, nie jest to taki przeskok jak hdd na ssd, nie czuję się tego aż tak bardzo. Nie słyszałem o występowaniu KP od kiedy pike wydał patcha pod natywny sterownik Apple. Jedyną cenę jaką trze zapłacić za nvme pod Mac to pilnować czy binpatch się nie zmienił. Tzw przed updatem systemu zobaczyć czy wszystko będzie ok, na forum czy blogu. Z wydaniem Sierry myślę, że bedzię to kwestia "aha, wszystko ok, można aktualizować", nie będą już tak mieszać w sterowniku jak przy betach (ale mogą, nie jest to pewne). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.