Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

UniBootX Clover - ASUS P8Z68-V PRO/GEN3

asusASUS P8Z68-V PRO/GEN3 P8Z68-V P8Z68-V PRO/GEN3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 patrex003

patrex003
  • Members
  • 264 postów
  • LocationŚwiętokrzyskie

Napisano 17 sierpień 2016 - 01:32

Poniżej przedstawiam i zamieszczam paczkę konfiguracyjną do hackintosh'a opartego o płytę główną ASUS P8Z68-V PRO/GEN3. W dalszej części zostanie opisane wszystko co musisz wiedzieć o tej patce konfiguracyjnej oraz o konfiguracji do jakie była ona dostosowana jaki i testowana. Jeśli masz tą płytę główną paczka jest przeznaczona dla Ciebie i w 99% będzie działać bez problemu - jednak zalecam zapoznać się całym opisem.

Mnimniejszym cały config.plist był dostosowywany oraz testowany do poniższych podzespołów:

1. Modelu płyty głównej: ASUS P8Z68-V PRO/GEN3

2. Procesor: Intel Core i3 2120 (Sandy Bridge)

3. Chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD: Intel Z68

4. Dodatkowy kontroler napędów: Marvell PCIe SATA 6Gb/s, JMicron JMB362

5. Karta graficzna: AMD Radeon HD 7770 1GB rev2.0 od Gigabyte (BIOS UEFI FZ1)

6. Kodek audio: ALC892 (Realtek)

7. Karta sieciowa: Intel 82579

8. Karta wifi: Brak

9. Podłączenie napędów SATA czy IDE oraz schemat partycji na dysku docelowym: SATA / Na dysku SSD znajduje się Mac OS X (OS X) oraz Windows - podział pół na pół. Drugi dyska jako magazyn danych

10. Podłączenie klawiatury / myszy USB czy PS2: USB

Pamiętaj że zmiana choć by jednego podzespołu może spowodować to że cały config może być bez użyteczny !!!

Paczka konfiguracyjna współpracuje z: El Capitan 10.11.3, 10.11.4, 10.11.5, 10.11.6

Kilka informacji o paczce konfiguracyjnej:

Cała paczka konfiguracyjna (tzw. katalog / folder) została przygotowana zgodnie z ogólnymi zasadami publikacyjnymi UniBootX (czyli w skrócie mówiąc, zawartość paczki należy umieścić w katalogu EFI -> CLOVER -> OEM) i do prawidłowego jej działania wymagany jest sterownik HFSPlus.efi w drivers64UEFI.

Zawartość paczki stanowi katalog / folder P8Z68-V PRO GEN3 z zawartością:

1.Dwa pliki konfiguracyjne: config.plis oraz config1.plist *

2.Katalog kext w którym znajdują się odpowiedni katalogi z kext'ami do 10.11 - znajdują się w nich najnowsze kext'y które nie destabilizują pracy systemu.

3. Zawartość katalogu 10.11 (v 0.3) stanowi:

⇨ FakeSMC [6.21.1412] - podstawowy kext bez którego nie uruchomimy instalatora czy nawet systemu.

⇨ HDMIAudio [1.1] - uniwersalny kext dla kart graficznych wyposażonych w złącze HDMI (umożliwiający przysłanie dźwięku jedynie).

⇨ IntelMausiEthernet [2.0.0] - kext odpowiedzialny za uruchomienie karty sieciowej.

⇨ Verde - kext odpowiedzialny za uruchomienie karty graficznej AMD Radeon z tej konfiguracji. Należy go stosować jedynie od wersji Mac OS X / OS X 10.10.3 w górę!

⇨ GenericUSBXHCI [1.2.8d9] - odpowiedzialny za uruchomienie USB 3.0.

⇨ AppleALC [1.0.13] - odpowiedzialny za uruchomienie zintegrowanej karty dźwiękowej.

* różnice pomiędzy config.plist oraz config1.plist polegają jedynie na tym że pierwszy plik konfiguracyjny został dostosowany do uniwersalnego klucza UniBootX i zostały wyłączone wszystkie zbędne sterowniki z katalogów: drivers32, drivers32UEFI, drivers64 czy drivers64UEFI. Drugi plik konfiguracyjny został dostosowany do właściwej instalacji CloverEFI dla maszyn z UEFI i zostały wyłączone wszystkie zbędne sterowniki z katalogów: drivers32UEFI, drivers64 i drivers64UEFI.

Kilka informacji o zawartości config.plist:

Dodane są łatki dla: TRIM czy DumyHDA do kodeku audio ALC892 oraz łatka naprawiająca działanie audio w El Capitan. Dodatkowo pozwoliłem sobie usunięte wszystkie zbędne wpisy / kody konfiguracji.

W config.plist znajdują się wpisy które wyglądają na przykład tak:

< key >#BiosReleaseDate< /key >< string >000< /string > 

Należy usunąć znak hashtag i zamiast zer wpisać właściwe dane. Czyli na przykład powinno wyglądać to tak:

< key >BiosReleaseDate< /key >< string >01/14/09< /string >

Końcowe informacje:

⇨ Istnieje możliwość że podczas korzystania z USB 3.0 nagle zgubi nam urządzenie - spotkałem się z taką opinią.

⇨ Aby uruchomić wbudowaną kartę dźwiękową należy użyć kext / sterownik z tego linku (wszystkie patche są już dodane do configu): Uniwersalne Legacy AppleHDA dla ALC882 883 888 1200 892 115 - dla 10.11.4 / 10.11.5 należy pobrać wersje 2.1 i wszystko działa jak należy.

⇨ Nowe rozwiązanie uruchomienia wbudowanej karty dźwiękowej opiera się na AppleALC.kext. Kext znajduje się już w katalogu OEM i ustawiony jest w config.plist odpowiedni Inject audio. Więc ty nie musisz nic robić. Więcej informacji pod tym adresem.

⇨ Dopatrzyłem się na obecną chwile - jak na razie u siebie - że działa tylko jeden port USB 3.0. Lecz po podpięciu np. tzw. rozgałęźnika USB będziemy mogli normalnie podpiąć więcej urządzeń.

⇨ Dopatrzyłem się na obecną chwilę - jak na razie u siebie - że po podpięciu do portu USB 3.0 moja karta dźwiękowa (behringer UCG102) nie chce działać. Natomiast na USB 2.0 działa bez problemu.

⇨ Wszystkie sensory jakie udało mi się uruchomić przedstawia poniższy obrazek:

Załączony plik  OS_X_Paczka_Konfiguracyjna_ASUS_P8Z68-V_Pro_GEN3_#0.png   136,54 KB   3 Ilość pobrań

Paczka do pobrania tutaj.

• Logic lubi to

Mavericks / Yosemite / El Capitan - iMac 12.1 na: Gigabyte GA-H61M-S1 rev2.1  | Intel H61 Express Chipset | Intel Celreon G550 | Realtek ALC887 |

Realtek RTL8111F | AMD Radeon HD7770 1GB - Gigabyte rev2.0

Snow Leopard / Mavericks / Yosemite / El Capitan - MacBookPro5,1 na: Medion Akoya P6612 - MD97110  | Intel ICH9M | Intel Core 2 Duo P7350 | Realtek ALC663 | Realtek RTL8168/8111C | BCM94321MC - Apple '06 | GeForce 9600M GS 256MB -Wistron

co nowy hackintosh to coraz to różniejsze wyzwania i problemy..

​wszystko co piszę staram się opierać o własne doświadczenia..

mała polska grupa hackintosh'owa na FB

mój mały świat

Zdaje sobie sprawę że w dużej części piszę tak że mnie ciężko zrozumieć, ale już od nie pamiętnych czasów każdy mi to powtarza że "sporo wiem" ale nie umiem tej wiedzy już przekazać. Naprawdę się staram pisać tak aby każdy mnie zrozumiał.

Przepraszam za tą nie dogodność !

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: asusASUS P8Z68-V PRO/GEN3, P8Z68-V, P8Z68-V PRO/GEN3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych