Skocz do zawartości

Bluetooth USB po uśpieniu nie łączy się z myszą Apple


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jakiegoś "dingsa" usb, którego akceptuje OSX (nie wiem co to za sprzęcik, bo nie ma oznaczeń).

Działa (to najważniejsze) jak się mówi "od kopa"), więc podłączyłem w końcu cudowną mysz Apple.

Jest jednak problem - po uśpieniu system nie nawiązuje połączenia z myszą. W preferencjach kółko łaczenia kręcie się bez końca.

Trzeba labo wyjąc i włożyć dingsa, albo restartować system.

W preferencjach dla bluetooth/mysz/zaawansowane opcja "Pozwalaj urządzeniom bluetooth wybudzać komputer jest nieaktywna".

W załączeniu zrzut Raportu systemowego dla bluetooth.

Używam klawiatury radiowej (z marketu) i działa prawidłowo - wybudza z uśpienia. Czyli chyba porty USB działają prawidłowo.

Jakies rady?

P.s.

Po ID producenta i produktu nie znalazłem w googlach informacji co do chipsetu dingsa.

---EDIT---

Po uśpieniu OSX próbuje nawiązać połączenie z myszą (Także z innymi urządzeniami - na próbę), ale kończy sie to "kręceniem" kółeczka połączenia i tyle. Mysz Apple prawdopodobnie też sie "usypia" po pewnym okresie bezczynności i OSX nie może jej obudzuć. Restart myszy nie pomaga - jednie wyjęcie na chwilę dingsa .

post-110-0-90414600-1471454340_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brak odzewu - więc zapewne nikt "nie ćwiczył" tego dongla...
Znalazłem na stronie

http://pcidatabase.com/vendors.php?sort=id

vendor id 1131, to jakiś NXP Semiconductors N.V. ale chyba nie produkują device id 1004. W wykazie jest tylko 1001. Czyli kicha.

---EDIT---

Sprzedawca/dystrybutor VAKOSS - znalazłem resztki opakowania. Dings był kupiony z klawiaturą i myszką, ale tym częściom już się zmarło dawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce otwierać nowego wątku. Podejrzewam USB... Do innego portu podłączyłem telefon żeby się podładował i zauważyłem, że w czasie uśpienia zasilanie jest odłączane (przynajmniej od telefonu). Zastanawia mnie jednak radiowy "dings" do klawiatury - on działa w trakcie uśpienia - wybudzam maszynę klawiaturą.

Jak to zdiagnozować, albo zablokować wyłączanie portów USB w uśpieniu?

P.s.
Znalazłem wątek, ale nic z tego nie rozumiem (chodzi o rozumienie po polsku) :)

Może ktoś wytłumaczy mi  językiem zrozumiałym dla laika? :)

http://www.insanelymac.com/forum/topic/306777-guide-usb-fix-el-capitan-1011/

Może robię bałagan, ale u mnie skład /System/Library/Extensions/IOUSBHostFamily.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBXHCIPCI.kext/Contents/Info.plist jest inny niż na pierwszej grafice w/w tematu.

Na zrzucie - u mnie. 

post-110-0-70865100-1472837092_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na tych zrzutach ekranu nie ma iMac14,2, tylko jest któryś iMac13,x, także wszystko się zgadza. Z tego co wyczytałem, chodzi o to, że w El Capitan w tym kexcie pojawiła się lista portów dla każdego SMBIOS i generalnie tylko porty z tej listy są uruchamiane, jeżeli liczba portów, czy w przypadku USB 2.0 - nazwy portów w kexcie i w DSDT są inne, część portów (albo wszystkie) może nie działać.

Przy czym, część SMBIOS (w tym iMac 14,x) nie ma ustawionej restrykcji portów USB 2.0, więc bez kombinowania powinny działać wszystkie. Temat dla mnie dosyć nowy, więcej mógłby powiedzieć 314TeR, gdzieś na forum już o tym pisał.

 

Ale o ile dobrze rozumiem, ten opis dotyczy sytuacji, jak USB nie działa w ogóle, a nie, jak jest odłączane w czasie uśpienia. Ja bym raczej zaczął od obejrzenia ustawień USB w UEFI, w następnej kolejności w config.plist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKjanek32 - dziękuję za odzew. :)

OSX identyfikuje mnie jako  "Identyfikator modelu: iMac14,2", ale to jest chyba kwestia wybrania działającej konfiguracji w smbios...
Próbowałem wtykać dingsa bluetooth w różne gniazda USB i efekt jest ten sam. Po uśpieniu nie wybudza bluetooth. Trzeba go na chwilę wyjąc i włożyć żeby zadziałał.

Jak piszemy może to być problem tego, że system podaje na USB po wybudzeniu jedynie napięcie zasilania i "czyta" porty, ale nie podaje sygnału o wybudzeniu (przynajmniej tak to rozumiem). Zastanawia mnie tylko dings radiowy do klawiatury, bo ten działa prawidłowo (klawiatura budzi system z uśpienia - czyli działa non stop). Ten dings jest no name jak i klawiatura, czyli nie jest nawet z dolnej półki.

Jednym słowem problem bluetooth dotyczy wszystkich portów USB (mam ich 6).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Raczej będzie to wina dingsa BT i/lub kombinacji z Twoją mobo. 

 

Mam stary kluczyk belkina FT016 i to jeden z nieliczny które obsługują klawiaturę BT w UEFI i w menu clovera. Co ciekawe dobrze zaczął działać na nowszych moich sprzętach, na starszych płytach (przed ~Z68) niestety nie działał mi w BIOS/UEFI, choć inni użytkownicy zgłaszali, że im działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.