Skocz do zawartości

Gotowy zestaw, przejście na IOS


borkowski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

już jakiś czas temu spotkałem się z pojęcię Hackintosh, dość długo nosiłem się z zamiarem zakupu czegoś z oferty Apple, jednak nie do końca odpowiadały mi parametry w stosunku do tego czego faktycznie potrzebuje, a dodatkowo nie ukrywajmy, koszt zakupu produktów Apple jest bardzo wysoki. 

 

Ostatnimi czas, po awarii poprzedniego sprzętu złożyłem sobie niewielką, wydajną jednostkę. Ponownie wrócił temat instalacji IOS i pracy na nim. Czy na poniższym sprzęcie byłaby możliwa insalacja IOS tak aby działał w "100%" ? Głównie chodzi mi o program ze stajni Adobe (Lightroom, Photoshop, Adobe Premier). 

 

1. Procesor Intel Core i7-6700K, 
 
2. Pamięć HyperX Fury DDR4, 2x8GB, 2166MHz, CL14 (HX421C14FB2K2/16)
 
3. MSI GeForce GTX950 2048MB 128bit OC (GTX950 2GD5 OC)
 
4. Płyta główna Gigabyte GA-B150N Phoenix-WIFI, B150, DDR4, SATA3, USB 3.1, mini-ITX (GA-B150N Phoenix-WIFI)  
 
5. :2x SSD:  ADATA SP550 oraz Crucial M550 
 
Jak bardzo skomplikowany ew. byłby proces instalacji, conieco potrafię, ale do specjalisty IT mi daleko:) 

 

 

Z góry dzięki za odpowiedź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, system iOS jest przeznaczony tylko na procesory ARM, co niestety uniemożliwia zainstalowanie go na komputerze. Poza tym nie jest to system open source i Apple decyduje na jakich sprzętach będzie on działał.

 

Natomiast jeśli chodzi Ci os system macOS to jak najbardziej można będzie go zainstalować. Sprowadza się to ustawienia odpowiednich ustawień w BIOS, przygotowania bootloadera, przygotowania obrazu instalacyjnego i instalacji. wszystko masz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

dzięki za odpowiedź. 

 

Faktycznie pomieszało mi się z IOS z Iphonów. 

 

Bardziej chodziło mi o kwestie, czy na moim konkretnie sprzęcie bez jakiś przeróbek typu wymiana karty wszystko byłoby w stanie zadziałać. Nie chciałbym póki jest na gwarancji za wiele grzebać przy samej płycie. 

 

Chciałbym także póki co pójść w kierunku DualBoot - Windows 10 i El Capitan, przy czym nadal zastanawiam się nad wariantem czy Windows 10 na jednym SSD a El Capitan na drugim, czy też El Capitan dać na trzeci dysk SSD, który posiadam w kieszeni (120GB) i póki co bardziej potestować w ten sposób. 

 

Dzięki raz jeszcze za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu odpalisz na nim maca, może bez wifi (nie wiem jaka karta tam siedzi) i nie musisz nic przy nim grzebać więc nie bój się o gwarancje.

 

Chciałbym także póki co pójść w kierunku DualBoot - Windows 10 i El Capitan, przy czym nadal zastanawiam się nad wariantem czy Windows 10 na jednym SSD a El Capitan na drugim, czy też El Capitan dać na trzeci dysk SSD, który posiadam w kieszeni (120GB) i póki co bardziej potestować w ten sposób

 

To już zależy od ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. 

 

Szukam właśnie (bez dostępu do mojego kompa) jaka karta tam faktycznie siedzi, ale w specyfikacji na stronie Gigabyte niestety określona jest ogólnie. 

 

Kluczem jest właśnie posiadanie dostępu do Wifi, więc muszę jakoś ustalić co tam właściwie siedzi w środku. 

 

Karta to na 99%: Intel AC 8260.

 

DualBoot, to na 100% teraz pytanie, czy do codziennej pracy, na początek do testowania odczuwalny będzie spadek przy założeniu, że MacOs będzie na zewnętrznym dysku, co myślicie/myślisz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta to na 99%: Intel AC 8260.

 

Nie wspierana, musisz wymienić.

 

DualBoot, to na 100% teraz pytanie, czy do codziennej pracy, na początek do testowania odczuwalny będzie spadek przy założeniu, że MacOs będzie na zewnętrznym dysku, co myślicie/myślisz? 

Co masz na myśli przez zewnętrzny dysk ? USB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interfejs USB nie jest przeznaczony do tego, system będzie znacznie wolniejszy.

USB 3.0 i nie ma problemu, do testów będzie super.

 

Co do wymiany wifi to nie zmieniasz nic szczególnego więc gwarancji nie stracisz :P

 

http://www.ebay.com/itm/Broadcom-BCM94352Z-M-2-NGFF-802-11AC-867Mbps-BT-4-0-DW1560-for-Mac-Hackintosh-/252319175707?hash=item3abf65141b:g:q2wAAOSw1DtXGd2c

 

Nie taniej nie ma :<, i zapomnij o karcie na usb - może zadziała a nawet napewno ale bedą z nią same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale o jakiej gwarancji mówisz? Zgaduje że zestaw składałeś sam (lub składali Ci w sklepie) więc nie powinieneś mieć żadnych plomb na sprzęcie tylko oddzielną gwarancję na każdy komponent. Karta WIFI siedzi w Twojej płycie tak samo jak każda inna karta rozszerzeń - więc zamiana jej na inną nie przysporzy Ci problemów z gwarancją. No chyba oczywiście że jakiś Janusz biznesu sprzedał Ci zaplombowany komputer, z gwarancją na całość, wtedy trochę kicha :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.