Skocz do zawartości

Lenovo G510 i5-4200M 2.50Ghz x64, 4 GB ram, Intel HD, Radeon 8500M x64 vs OS X


CrooliC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jestem nowy na forum, więc jeśli zły dział to proszę moderatora o przeniesienie.

Wracając do meritum. Panowie i Panie, chciałbym zasięgnąć rady odnośnie instalacji OS X na w/w ustrojstwie, na którym obecnie używałem W10. Jednak po dwóch dniach walki z próbą opanowania burdelu w systemie doszło do tego, że przywróciłem fabrycznego Windowsa 8 próbowałem aktualizować do 8.1 no i niestety nie daję rady. Chcę zmienić system. Mam dosyć tego badziewia od MS. Czy konfiguracja mojego laptopa pozwoli mi na dogodne korzystanie z systemu Apple?  I czy w ogóle to ma jakikolwiek sens. I gdzie najlepiej zakupić OS bo nie zamierzam nic piracić a w szczególności systemu operacyjnego - to tak w razie jakichś pytań. Z góry dziękuję za pomoc ;)

 

Pozdrawiam Kacper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu - możesz kupić a Apple Store (czy jak tam się to nazywa, w każdym razie przez internet) płytę DVD ze Snow Leopardem 10.6.3. Mając tę wersję, możesz legalnie używać nowszych, które można za darmo pobrać z App Store z poziomu pracującego OS X 10.6.8 i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do systemu - możesz kupić a Apple Store (czy jak tam się to nazywa, w każdym razie przez internet) płytę DVD ze Snow Leopardem 10.6.3. Mając tę wersję, możesz legalnie używać nowszych, które można za darmo pobrać z App Store z poziomu pracującego OS X 10.6.8 i wyżej.

Dziękuję za odpowiedź. a jak to jest z wi-fi? podobno nie działa... No dobra, ale skoro kupię 10.6.3 to jak mam mieć 10.6.8? Wybacz ale jestem troszkę niezbyt obeznany w tym appleowskim świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na około to opowiem ale może rozjaśni sprawę. System MacOS (do wersji 10.11 nazywał się OS X) ma różne wersje, tak samo jak Windowsy, jednak różnica jest taka, że mając jeden system zainstalowany można w legalny sposób wejść w posiadanie nowego (obecnie 10.11 i za chwilę 10.12) za pomocą AppStore  który jest aplikacją systemową. Twój komputer jest zbyt nowy aby natywnie wspierać tak stary system jak 10.6, jednak możesz go zainstalować na maszynie wirtualnej. Wtedy (na tej maszynie wirtualnej) pobierasz nowy system 10.11, wgrywasz go na pendrive i instalujesz już go fizycznie zamiast (lub obok) Windowsa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę na około to opowiem ale może rozjaśni sprawę. System MacOS (do wersji 10.11 nazywał się OS X) ma różne wersje, tak samo jak Windowsy, jednak różnica jest taka, że mając jeden system zainstalowany można w legalny sposób wejść w posiadanie nowego (obecnie 10.11 i za chwilę 10.12) za pomocą AppStore  który jest aplikacją systemową. Twój komputer jest zbyt nowy aby natywnie wspierać tak stary system jak 10.6, jednak możesz go zainstalować na maszynie wirtualnej. Wtedy (na tej maszynie wirtualnej) pobierasz nowy system 10.11, wgrywasz go na pendrive i instalujesz już go fizycznie zamiast (lub obok) Windowsa. 

 

Jasna i klarowna odpowiedź, której oczekiwałem. Dzięki! Czyli teraz będę kopać na forum za kextami i zamówię system ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa:

mając jeden system zainstalowany można w legalny sposób wejść w posiadanie nowego

Teoretycznie wszystkie wersje z App Store, czy to płatne (jak 10.7 Lion i 10.8 Mountain Lion), czy bezpłatne (jak 10.9 Mavericks i nowsze) są tylko uaktualnieniami - bazą do ich legalnego używania jest właśnie 10.6.3, nawet jak na danym komputerze nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.