Skocz do zawartości

Asrock H97M Pro4


Krychol rc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy odpalę na tej płycie wszystko bez problemu ?

 

Audio ALC892 - wiem, że działa 

LAN Intel 1218-V - z tego co się orientuję też pójdzie

 

Nie mam pewności co do USB 3.0 i pytanie odnośnie czy podkręcę na tej płycie z tym chipsetem i5 4690K ?

Płyta ta przypadła mi do gustu gdyż nowa kosztuje 315zł i jest czarna (a to dla mnie dość istotne ze względu na to, że mam obudowę z oknem i podświetleniem i sraczkowaty brąz nie wchodzi w grę jak w Asusach z niższej półki).

Miałem brać Gryphona Z87 ale ciężko z kupnem nowej na allegro są z poznania ale to raczej refabrykaty i to bez maskownicy portów i pudełka w zestawie tak więc zastanawiam się nad tym Asrockiem.

Pytanie czy pójdzie na tym ElCapitan a następnie Sierra (bo obecny mój config wykrywany jako MacPro 3.1 nie ma już wsparcia)?

 

Reszta sprzętu:

 

-i5 4690k (będzie zakupiony razem z płytą)

-ASUS GTX960 2GB Strix

-OCZ Vertex 3 60GB (OS X)

-Kingston V300 60GB (Windows 7)

-Corsair V550W 

-DDR3 Good Ram 1333 12GB

-Audiotrak Prodigy Cube 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładam sie do kolegi do pytania ta sama plyta + msi 970 i5 4590 probowalem odpalic przygotowalem instalke config nie pamietam niestety skąd dorwalem ale podsyłam poniewaz ze stronki http://www.insanelymac.com/forum/topic/302041-guide-asrock-h97-pro4-yosemite-with-clover-uefi-installation/nie odpala  a gdy uzyje tego mojego aktualnego to laduje do polowy pasek i resetuje komputer 

 config :https://megawrzuta.pl/download/c5221364b3b0f76131b83e9008370a50.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie odpowiedział na temat powyższej płyty tak więc szukałem dalej i wpadła mi w oko jeszcze Asrock Z97M OC Formula.

Płyta dobra do OC co sprawdzi się w połączeniu z i5 4690k w grach (na Windzie oczywiście).

Dobry dźwięk bo ALC1150 co do kextów nie mam wątpliwości ale czy ktoś coś wie na temat karty LAN która się na niej znajduje Qualcomm Atheros Killer E2200 i czy ruszą porty USB 3.0 ?

Jeżeli nie ta to jaka płyta do max 500zł na mATX nowa ze sklepu (najlepiej morele.net) ?

Jest jeszcze ciekawa płyta jak Z97M Pro4 Asrocka na ALC892 i Intel 1218-V ale ciężko z dostępnością produktu.

Proszę o odpowiedź gdyż chcę zakupić części na nowego haca i nie wiem jaką płytę zakupić ;/

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szukać pod kątem OS X - na ASRockach i MSI Z97 i nowszych często mamy do czynienia z brakiem sleepu, którego nie idzie naprawić.

Darujcie sobie problemów i kupcie Asusa z pewnym lanem Intela do którego driver jest non stop aktualizowany. Killera da się niby odpalić ale nie jest to zbyt popularny kodek.

 

PS: co byś nie kupił to odpalisz OS X - kwestia w jakim stopniu, przeważnie problem jest z LANem i sleepem, z audio raczej problemów nie ma (nie licząc wybudzania ze sleepu na Z97 i nowszych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie bo skoro kupować już to nie lepiej by było się pokusić nad skylakiem ?

Jeżeli tak to czy jeżeli kupię płytę Z170M Mortar od MSI w gram jej bios Non-K OC żeby wykręcić i5 6400 to czy coś to zmieni, da radę wtedy odpalić OS X-a na tym ?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że nie opłaca się pchać w skylake ?

Doszedłem do wniosku, że jednak chyba zainwestuję w nową obudowę ATX gdyż ciężko coś dobrego pod mATX dobrać i wybór padł na ASUS Z97-PRO GAMER.

Napisane jest, że karta dźwięk to SupremeFX więc to z tego co się orientuję ALC1150 a LAN to Intel I218-V więc też chyba na plus ?

Całość dopełni na razie 12GB RAM później 32GB (kupię nowe kości) i procesor 4690K.

Mam nadzieję, że taki zestaw już będzie ok ?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.