Skocz do zawartości

Kext dla karty grafiki z firmware PC dla Apple Mac G5


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Wndows 10 coś mało wyszło. Włączyłem jak jeszcze mocno kręcił dyskiem (tydzień win był "na postoju" i chyba musiał sobie coś tam porobić).

Tak czy siak szok. :) 6808!!

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/863596

Jutro sprawdzę na "uspokojonym" komputerze.

----EDIT---

Jednak sprawdziłem dzisiaj na uspokojonym systemie i ja też jestem spokojniejszy.

Tym razem wynik: 8035 - czyli podobnie jak pod OSX,

 

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/863652
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, może ten lenovo nie grzeszy wydajnością... 

Patrzyłem na wyniki innych maszyn z i5 - są podobne. Nie tylko iMac, ale też PC. Te i5-2400 to obecnie juz zabytki. W każdym razie mój Hack z OSX jest nieco wydajniejszy od Win10. Hehehe - rulez Hacki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też przykład jak "licha i5" łoi Mac Pro 2,1 z dwoma procesorami 4-ro rdzeniowymi Core 2 Quad po 3GHz. 

4 x i5 3,1GHz = 8 x C2Q 3.0GHz

Faktycznie ale oglądając wyniki dla Pro 2.1 widzę przy tych samych procesorach spore różnice.

Np.: Xeon X5355 2660MHz - 9323 i ten sam procesor 10497. Ciekawe od czego to zależy (od wersji systemu, obciążenia w trakcie badania...), czy też test jest mało wiarygodny. Drugie pytanie, które mi się nasuwa, to czy takie różnice są w ogóle odczuwalne w pracy "produkcyjnej". Mnie generalnie interesuje montaż prostych materiałów wideo (SHD, FHD, a nie 4000)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odczuwalny. Twoja i5 ma wydajność pojedynczego rdzenia z dwa razy większa niż mp2,1. Wiele aplikacji jest wciąż jednowarkowa, a to oznacza ze te same zadanie i5 wykona 2 razy szybciej.

 

Możesz mi wierzyć lub nie, ale odczuwalnie takie i5 jest o wiele szybsze niż komplementarne MP2,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odczuwalny. Twoja i5 ma wydajność pojedynczego rdzenia z dwa razy większa niż mp2,1. Wiele aplikacji jest wciąż jednowarkowa, a to oznacza ze te same zadanie i5 wykona 2 razy szybciej.

 

Możesz mi wierzyć lub nie, ale odczuwalnie takie i5 jest o wiele szybsze niż komplementarne MP2,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest odczuwalny. Twoja i5 ma wydajność pojedynczego rdzenia z dwa razy większa niż mp2,1. Wiele aplikacji jest wciąż jednowarkowa, a to oznacza ze te same zadanie i5 wykona 2 razy szybciej.

Możesz mi wierzyć lub nie, ale odczuwalnie takie i5 jest o wiele szybsze niż komplementarne MP2,1.

Wierzę, wierzę. :) Tyle tylko, że moje myśli o zakupie starszego modelu M.Pro oddalają się z szybkością światła. :) Nowsze są poza zasięgiem finansowym i poza sensem zakupu, gdy cenę maja 2++ razy wyższą od PC.

Do tej pory nie zwracałem uwagi na "bencze", tylko patrzyłem na realne wyniki. Np. na czas renderowania plików wideo, ale na pewno wyniki testów mogą coś podpowiedzieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benchmarki reprezentują czasy renderingu. Twoja i5 będzie działać równie szybko co MP2,1.

 

Notabene kupowanie dziś Aluminiowego MP wg mnie nie ma już sensu. To stara technologia. Brak SATA III, USB 3, PCI-E max 2.0, do tego Apple ubił starem modele 3,1-4,1 i na placu boju został jedynie 5,1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benchmarki reprezentują czasy renderingu. Twoja i5 będzie działać równie szybko co MP2,1.

Notabene kupowanie dziś Aluminiowego MP wg mnie nie ma już sensu. To stara technologia. Brak SATA III, USB 3, PCI-E max 2.0, do tego Apple ubił starem modele 3,1-4,1 i na placu boju został jedynie 5,1.

Dzięki... Juz praktycznie się wyleczyłem. :) 

Kupię jakiegoś G5 - tak dla hobby i sentymentu - jako eksponat.

Ceny są niższe niż za obudowę do PC

Będę dopieszczał swojego Lenovo i znowu popytam, ale to już w innym wątku... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinieneś pogonić płytę + cpu i poszukać jakiejś używanej płyty na Z87 + CPU z HD4600. Skończyły by Ci się problemy z wszystkimi bolączkami, byś nie potrzebował VGA, USB 3.0 działa stabilnie itp itd... 

Taaaak - hhhmmm - niestety z powodów przyziemnych muszę jakiś czas zostać przy tym Lenovo, choć zaczynam sie rozglądać.

Zauważyłem na alledrogo, że tego typu płyt jest wiele odmian. Hehehe - jakby co to znowu będzie problem z wyborem. :)

Ceny wahają się od 270 do 700 i +++...

Tak czy inaczej nie w tym roku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcje ASUSa na Z87 już widuję od ~250 PLN. I taka płyta zuopełnie starcza... nie wiem czy masz tam mini ATX czy pełny ATX. A pełnym ATX jest do wyboru wiele konstrukcji, z minim sam mam Z87M-PLUS + Core i5-4590T i taki zestaw mogę z czystym sumieniem polecić. Działa wszystko, zero problemów, nawet z audio które lata na AppleALC. Mam CPU z HD4600 - mam akcelerację wszędzie, działające Metal, pełne UEFI, USB 3.0 bez kombinacji... można pokręcić na Realteka 8111, ale no bez przesady, za tę cenę nie wybrzydzam, działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę mini. Jak widzę na zdjęciach płyt, może być problem z rozmieszczeniem gniazd w obudowie. Będę musiał znaleźć dokumentację techniczną płyt przed ewentualną wymianą i pomierzyć. Ta obudowa jest "szyta" na miarę dla obecnej płyty. Potrzebuję więcej niż jeden slot dla pełnych PCI (optymalnie 3) i co najmniej jedno lub dwa dla PCIE sensownie ulokowane (u mnie karta grafiki blokuje to złącze). Te wymagania powodują zawężenie cenowe.

Próbowałem szukać ofert używanych kompletów płyta + procesor, ale jak na razie nie znalazłem nic (nie wiem jak sformułować zapytanie dla wujka google). :)

Zresztą staram się pomijać aledrogo, bo mam baaaardzo nieprzyjemne wspomnienia z zakupów. Przy trzech podejściach 3 razy zostałem zwyczajnie orżnięty. 

Jakoś nie mam szczęścia do zakupów sieciowych, pomimo ostrożności i nie napalania się na super okazje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zacięcie majsterkowicza to można budę po mac pro alu najlepiej g5 przerobić pod mini atx. Sam mam tak zrobionego maczka Asus Gryphon Z87/97 + i7 + 32 ddr3 + ssd 512 + hdd 2tb + Gigabyte GTX 770. Przedni panel tj. dioda przycisk usb jack można przerobić pod wejścia na płytę, zasilacz atx wejdzie na miejsce starego. jedyny problem to zdobyć backplane do płyty atx wraz z ramką na tylne gniazda. Można wyciąć z starej obudowy albo kupić na aliexpress widziałem 

 

Pozdrawiam MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zacięcie majsterkowicza to można budę po mac pro alu najlepiej g5 przerobić pod mini atx. Sam mam tak zrobionego maczka Asus Gryphon Z87/97 + i7 + 32 ddr3 + ssd 512 + hdd 2tb + Gigabyte GTX 770. Przedni panel tj. dioda przycisk usb jack można przerobić pod wejścia na płytę, zasilacz atx wejdzie na miejsce starego. jedyny problem to zdobyć backplane do płyty atx wraz z ramką na tylne gniazda. Można wyciąć z starej obudowy albo kupić na aliexpress widziałem 

Masz może linki do przeróbek, bo kiedyś widziałem taki projekt, ale przeróbek obudowy było sporo...

Przeglądałem poradniki - to jednak ponad moje kwalifikacje i mozliwości techniczne. :)

Fajne, klasyka, ale roboty co niemiara. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz może linki do przeróbek, bo kiedyś widziałem taki projekt, ale przeróbek obudowy było sporo...

Przeglądałem poradniki - to jednak ponad moje kwalifikacje i mozliwości techniczne. :)

Fajne, klasyka, ale roboty co niemiara. :)

Dużo łatwiej przerabia się Mac G4 quicksilver w zasadzie to tylko obcięcie kołków pod płytę i wklejenie ich pod płytę atx oraz wycięcie trochę tyłu pod gniazda atx...... zasilacz normalny podchodzi .... w przyszłym tygodniu mogę ci podesłać kilka fotek 

 

Pozdrawiam MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo łatwiej przerabia się Mac G4 quicksilver w zasadzie to tylko obcięcie kołków pod płytę i wklejenie ich pod płytę atx oraz wycięcie trochę tyłu pod gniazda atx...... zasilacz normalny podchodzi .... w przyszłym tygodniu mogę ci podesłać kilka fotek 

Będę wdzięczny. :)

----

Znalazłem zdjęcia otwartego - faktycznie wygląda zachęcająco. Nie wiem tylko jak z kartami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quick silver jest najprostsza w przeróbce bo ma b. Podobny tylny panel i miejsce na zasilacz. Jednak musisz przerobić kołki pod płytę, wyciąć pod backplate i trochę podfrezowac mechanizm zamykania budy. Do tego przerabiasz płytkę do włączenia kompa oraz diodę informująca o jego pracy.

 

Poza tym żegnasz sie z napędem CD. I musisz pamiętać ze te budy maja kiepska wentylacje wiec jak masz trochę urządzeń wydzielających ciepło to będzie im ciepło :)

 

Ja wywaliłem głośnik z przodu odwrocil jego mocowanie i w to miejsce wsadziłem noctue. Jest lepiej ale wciaz ciepło mu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quick silver jest najprostsza w przeróbce bo ma b. Podobny tylny panel i miejsce na zasilacz. Jednak musisz przerobić kołki pod płytę, wyciąć pod backplate i trochę podfrezowac mechanizm zamykania budy. Do tego przerabiasz płytkę do włączenia kompa oraz diodę informująca o jego pracy.

Poza tym żegnasz sie z napędem CD. I musisz pamiętać ze te budy maja kiepska wentylacje wiec jak masz trochę urządzeń wydzielających ciepło to będzie im ciepło :)

Ja wywaliłem głośnik z przodu odwrocil jego mocowanie i w to miejsce wsadziłem noctue. Jest lepiej ale wciaz ciepło mu.

Generalnie chodziło mi o trochę inną informację - jak odróżnić ten silver od innych wersji G4. przeglądam oferty i opisy i nie mogę trafic na różnice. Nikt nie podaje pełnej nazwy. Na oko wszystkie są takie same. Różnice widzę tylko w wykonaniu panelu przedniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie panel przedni jest dość jednorodny. Wpisz Google G4 quicksilver i będziesz miał jasnosc. A różnica dla Ciebie to przede wszystkim odwrotny tylny panel. Co mocno utrudnia dopasowanie płyty atx.

 

Jak masz trochę doświadczenia w obróbce dość grubej blachy, narzędzie typu dremel i 2 dni wolnego to sobie poradzisz spokojnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dokładnie taka obudowa 

http://allegro.pl/mac-g4-apple-powermac-unikat-i6580859190.html(quicksilver)

 

Dzięki - widziałem aukcję i pozostałe w OLX. Jednak chyba nie dam rady zrobić przeróbki. Zrobiłem remanent możliwości technicznych i wyszło, że przeróbka będzie mnie kosztować za dużo, żeby spełnić tylko swoje sentymenty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.