Skocz do zawartości

Kext dla karty grafiki z firmware PC dla Apple Mac G5


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

bogdanh - ty sobie odłóż i kup Fractala Design... może trafisz R3 / R4 / R5 w dobrej cenie. 

 

Obudowy maczków są piękne, ale wymagają petardy smykałki w przeróbkach, jak i porządnego warsztatu narzędziowego aby je przystosować porządnie. 

 

i do tego jest w nich "gorąco jak diabli" :) ale miche cieszą widokiem pod biurkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panowie. :) Wybilem sobie z głowy przeróbki. :) Kupię jakiegoś zabytka dla sentymentu i cieszenia oka, a nie do pracy. Oglądałem Fractale. Są ładne, ale mają błędy konstrukcyjne. Np. R5 ma wentylator z przodu, a przy zamykanej klapie mija się to z celem. Daje jedynie niepotrzebny hałasu. Zostanę przy swojej. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem Fractale. Są ładne, ale mają błędy konstrukcyjne. Np. R5 ma wentylator z przodu, a przy zamykanej klapie mija się to z celem. Daje jedynie niepotrzebny hałasu. Zostanę przy swojej. :)

 

Chyba jednak nie dokladnie ogladaleś albo nie rozumiesz konstrukcji tej budy. Zobacz skąd pobiera powietrze i gdzie są wloty :) BTW to jedna z najcichszych bud na rynku w tej cenie - o ile nie najcichsza. Więc z poziomem hałasu bym nie szalał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak nie dokladnie ogladaleś albo nie rozumiesz konstrukcji tej budy. Zobacz skąd pobiera powietrze i gdzie są wloty :) BTW to jedna z najcichszych bud na rynku w tej cenie - o ile nie najcichsza. Więc z poziomem hałasu bym nie szalał.

Może sie mylę, bo oglądałem tylko zdjęcia. Poszukam w Warszawie sklepu gdzie maja "ma półce" i pomyślę, bo w sumie cena nie zabija - nie jest tanio, ale skoro budy są dobre to warte tych pieniędzy. 

Co prawda zbaczamy z tematu, ale - jak sprawdzić czy moja płyta obsłuży dodatkowe wentylatory (to znaczy czy nie będą chodzić "na dziko" jak w tanich skrzynkach)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam R4, i jest niesamowicie cicha. Po bokach są wloty powietrza z przodu, a na klapie z przodu jest gąbka która ma tłumić dźwięk ;)

 

Co do wentylatorów do ta obudowa ma prosty kontroler (5, 7 i 12V) do którego możesz podłączyć 3 wentylatory - ja mam właściwie stale ustawione na 5V i komputer jest prawie niesłyszalny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam R4, i jest niesamowicie cicha. Po bokach są wloty powietrza z przodu, a na klapie z przodu jest gąbka która ma tłumić dźwięk ;)

Co do wentylatorów do ta obudowa ma prosty kontroler (5, 7 i 12V) do którego możesz podłączyć 3 wentylatory - ja mam właściwie stale ustawione na 5V i komputer jest prawie niesłyszalny. 

Czyli tak trochę "na ucho"... Sądziłem, że temperatura jest kontrolowana przez czujnik(i) i płytę główną... Tak przynajmniej jest w moim Lenovo.

Szczerze mówiąc przyzwyczajony jestem do tanich obudów PC czyli do szumu. Juz zapomiałem bezgłośnego iMac'a. :)

---EDIT---

Przyglądam się tym obudowom na stronie producenta i właściwie nie widzę różnicy pomiędzy modelami (poza wielkością). Nie znam sie na temacie - w sumie jestem tylko zaawansowanym, ale zwykłym użytkownikiem. Jeżeli admin nie zamknie wątku, to jakieś rady dodatkowe? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te budy różnią sie wykonaniem i w modelach R4 a R5 są głównie zmiany konstrukcyjne. Prędkościa wentyli możesz sterować np. Z płyty głównej - jeśli takowa je obsłuży. Ja steruje nimi z poziomu samego zasialacza który np. Obciążenia i temperatury dobiera prędkość. Dlatego kompa w idle prawie nie słychać a pracuje w studio :)

 

Mam tez tego quick silvera i pomimo zastosowania wysokiej jakości wentyli noctua jest w środku 10-15 stopni ciplej a co za tym idzie sporo głośniej :( a szkoda bo buda jest piękna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat zmiany względem R3/R4/R5 są znaczne... każda kolejna wersja ma znacznie poprawione konstrukcyjnie wnętrze. 

 

R5 jest warta całkowicie swojej ceny, względem R4 znacznie poprawili cable management pod spodem płyty, można zdejmować bok bez konieczności odkręcania śrubek, kołki mają centrowanie płyty, paski na rzepy, dodatkowe dwa miejsca na nośniki 2,5", dioda hdd której nie ma w R4/R5, inaczej zaprojektowane kratki ochronne wentyli żeby nie zbierały kurzu, które w prosty sposób się wyjmuje i łatwo umyć, w R4 i R3 jest to mocno utrudnione. Generalnie w R5 nie jestem w stanie przywalić się do czegokolwiek. Są też na wyposażeniu wentyle które są bardzo ciche, można je spokojnie podpiąć do płyty o ile płyta posiada złącza 3-pinowe. 

 

Wentylacja też jest niezła, nie miałem nigdy problemy z wentylacją. Hałas dzięki drzwiczkom, matom bitumicznym, podkładkom silikonowym pod HDD jest bardzo redukowany. R5 to jedna z najcichszych jeśli faktycznie nie najcichsza obudowa, a przy okazji funkcjonalna, ładna bo jest ascetycznie prosta i cena nie zabija... 400 parę PLN warto wydać dla ciszy i funkcjonalności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tu masz "mini" za ulamek orginalu http://allegro.pl/hp-elite-7500-mt-i7-3770-8x3-9-8g-640gb-i6614235642.html, szpece niech sie wypowiedza odnosnie instalacji osx na nim.

http://allegro.pl/dell-t1700-e3-1240-v3-8x3-8-8gb-1tb-quadro-k600-i6625154917.html#thumb/1 niewiem, czy tu grafika odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz "mini" za ulamek orginalu http://allegro.pl/hp-elite-7500-mt-i7-3770-8x3-9-8g-640gb-i6614235642.html, szpece niech sie wypowiedza odnosnie instalacji osx na nim.

http://allegro.pl/dell-t1700-e3-1240-v3-8x3-8-8gb-1tb-quadro-k600-i6625154917.html#thumb/1 niewiem, czy tu grafika odpali.

Hmmm - ale jeżeli chodzi o mnie, nie szukam kompletnego komputera. :)

Lenovo mnie zadowala... (no prawie) :)

Myślałem o G5, albo Mac Pro, ale skutecznie wybito mi to z głowy. Potem myślałem o obudowach - stąd przeciągany wątek :)

Kolejnym pomysłem będzie zmiana płyty, bo moja ma dużą dla mnie wadę przez zasłonięty kartą grafiki slot PCIe. Ale to w innym wątku nie dotyczącym grupy Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.