Skocz do zawartości

UniBootX Clover - ASRock B85M Pro4


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!



Dość długo zabierałem się do utworzenia paczki dla UniBootX, ale stwierdzam, że mój Hack działa na tyle stabilnie, że mogę mój config upublicznić.

Mój hackintosh wygląda następująco:
Płyta główna: ASRock B85M Pro4 (UEFI w wersji 2.40, gdyż nowsze powodują problemy z wyłączeniem CSM przy nie-zintegrowanej karcie graficznej oraz z działaniem DVI)
Procesor: Intel Core i3-4330 3,5GHz
RAM: 4x4GB G.Skill RipJawsX 1600MHz CL7 1,5V
Chipset: B85
Karta graficzna: Palit GTX 750 Ti StormX OC 2GB
Kodek audio: ALC 892
Karta sieciowa: Intel I217-V
Karta Wi-Fi: AR5BXB72 (oryginalny AirPort z MacBooka z 2006 r)
Dyski: Samsung 850 Evo 250GB po SATA3 + WD Red 1TB po SATA2

Stabilność hacka w oparciu o El Capitana bardzo dobra, Yosemite również spisywał się nieźle, Mavericksa nie wspominam dobrze, a Sierry nie miałem jeszcze okazji przetestować.
USB 3.0 działa. Sleep/wake również działa, nie ważne czy uśpienie po określonym czasie, czy przez Jabłko > Uśpij.
Audio działa, LAN też. W configu włączony patch do TRIMu, więc możesz być być spokojny o swój SSD :)
 

Jakie kexty w paczce?



- FakeSMC.kext + sensory umożliwiające podgląd m.in. temperatur za pomocą HWSensors
- AppleALC.kext do uruchomienia zintegrowanego układu audio
- IntelMausiEthernet.kext do uruchomienia karty sieciowej

Nie trzeba niczego kopiować do /S/L/E, działa od strzała. Przygotowane dla 10.10, 10.11, 10.12.
 

Co zmienić w config.plist, aby ruszyła instalacja?



- Jeśli używasz tylko zintegrowanej grafiki HD 4600:
Usuń wpis nvda_drv=1 z sekcji Arguments, a w sekcji Graphics > Inject zmień Intel na true.

- Jeśli używasz niewspieranej oficjalnie grafiki NVidii:
Zmień nvda_drv=1 na nv_disable=1, po zainstalowaniu systemu, doinstaluj webowe sterowniki NVidii i podmień nv_disable=1 na nvda_drv=1.

- Jeśli używasz wspieranej grafiki NVidii - Kepler:
Usuń nvda_drv=1.

- Jeśli używasz wspieranej grafiki NVidii - Fermi i starsze:
Usuń nvda_drv=1, zmień Inject NVidia na true.

- Jeśli używasz wspieranej grafiki AMD - HD 7xxx i nowsze:
Usuń nvda_drv=1.

- Jeśli używasz wspieranej grafiki AMD - HD 6xxx i starsze:
Usuń nvda_drv=1, zmień Inject ATI na true.



Po zainstalowaniu systemu:



W config.plist w sekcji SMBIOS musisz podać prawidłowe dane, pomocny może okazać się Clover Configurator.
Usuń hashtag przy <key>#Board-ID</key> i zamiast UZUPELNIJ podaj prawidłowe dane. Tak samo zrób z <key>#SerialNumber</key> oraz <key>#SmUUID</key>.

W sekcji Boot w kluczu <key>DefaultVolume</key> zmień NONE na nazwę swojej partycji z OS X, aby Clover automatycznie z niej bootował. Oraz w kluczu Timeout wartość na 0, aby botoował od razu bez wyświetlania ekranu Clovera.

Paczka do użycia z UniBootX (do skopiowania do katalogu OEM): http://hamac.pl/files/file/21-b85m-pro4/
A w załączniku do tematu, kompletny Clover spakowany do .zip. Wystarczy wypakować na pendrive i można zabootować instalator uwzględniając zmiany z "Co zmienić w config.plist, aby ruszyła instalacja?:".

EFI - Clover.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.