Skocz do zawartości

Zestaw do 3000zl


ddmar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Potrzebuję pomocy w wybraniu części do jak najbardziej rozwojowego zestawu za max 3000zł. Interesują mnie tylko nowe części.

 

Poniżej moje pomysły/propozycje:

 

- myślałem o i5-6500 albo 6600K - to dobry pomysł, czy lepiej dorzucić pare złotych do np i7-6700?

- płyta: tu mam największe wątpliwośći - chciałbym minimum 4x USB 3.0 - większość modeli pewnie spełnia tę zachciankę...

po lekturze forum doszedłem do takich modeli:

  • Gigabyte H170M-DS3H
  • Gigabyte GA-Z170M-D3H
  • MSI Z170A TOMAHAWK

Ale jestem bardzo otwarty na sugestie.

 

- minimum 16GB RAM (żeby było rozwojowo - może w jednej kości?)

- grafika: przy takim budżecie pewnie coś pokroju GTX 960/970?

- SDD 250/256GB, duże i w miarę nowe HDD na dane mam. Samsung 850 EVO?

- zupełnie nie zależy mi na WiFI, za to mocno na bezproblemowym LANie

- docelowo chciałbym postawić dualboota z Win 10, a w bardziej odległej perspektywie będę potrzebował używać na tym zestawie także Linuksa, gdyby to miało jakiś wpływ na dobór sprzętu.

 

Będę wdzięczny za doradzenie czegoś, co nie wygeneruje wielu problemów przy instalacji systemu : )

 

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o i5-6500 albo 6600K - to dobry pomysł, czy lepiej dorzucić pare złotych do np i7-6700?

 

Potrzebny Ci i7 ? Wykorzystasz jego moc ? i5 w zupełności wystarczy.

 

płyta: tu mam największe wątpliwośći - chciałbym minimum 4x USB 3.0 - większość modeli pewnie spełnia tę zachciankę...

 

Każda odpali, mogą pojawić się problemu z sleepem na poszczególnych wersjach. Najlepiej jest sprawdzić jeszcze po zagranicznych forach czy ktoś już odpalał daną płytę i czy napotkał jakieś problemy.

 

- minimum 16GB RAM (żeby było rozwojowo - może w jednej kości?)

Jeżeli planujesz rozbudowe do 32 to jak najbardziej. Więkoszość płyt ma 4 sloty ram więc jak kupisz po 8GB to max wsadzisz 32, co jest wystarczające w zupełności. 16 GB w jednej kości jest też trudniej dostępne (trzeba czekać na dostawę)

 

grafika: przy takim budżecie pewnie coś pokroju GTX 960/970?

 To max z Nvidii co można wsadzić na chwilę obecną. 

 

SDD 250/256GB, duże i w miarę nowe HDD na dane mam. Samsung 850 EVO?

 

Jeśli starczy Ci kasy może być nawet PRO. Pamiętaj tylko o aktualizacji firmware. 

 

- zupełnie nie zależy mi na WiFI, za to mocno na bezproblemowym LANie

 

Każdy Lan w Z170 odpali, możesz celować w Intela jeśli chcesz mieć najmniej problemów, ale do wszystkich są bardzo stabilne sterowniki.

 

docelowo chciałbym postawić dualboota z Win 10, a w bardziej odległej perspektywie będę potrzebował używać na tym zestawie także Linuksa, gdyby to miało jakiś wpływ na dobór sprzętu.

 

To musisz sobie rozplanować co chcesz mieć na jakim dysku. Czy kupić 2 ssd albo jeden większy. Wybór jest twój, każdy dysk na Sata3 będzie kompatybilny z macOS, windowsem i Linuxem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz rozbudowe do 32 to jak najbardziej. Więkoszość płyt ma 4 sloty ram więc jak kupisz po 8GB to max wsadzisz 32, co jest wystarczające w zupełności. 16 GB w jednej kości jest też trudniej dostępne (trzeba czekać na dostawę)

 

 

Czasami są problemy gdy zapełniamy wszystkie sloty na pamięci na płycie głównej. Dlatego trzeba się kierować tym co producent płyty pisze odnośnie Ramu, jakich modeli dokładnie używać, aby działało na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Na razie widzę to tak, potrzebuję jeszcze pomocy w wyborze konkretnej płyty i grafiki:

 

Procesor Intel Core i5-6600K, 3.5GHz, 6MB, BOX

Pamięć HyperX Fury DDR4, 16GB, 2400MHz, CL15

Dysk SSD Crucial MX300 275GB SATA3

Zasilacz Corsair CX550M 550W

 

Macie jakieś propozycje modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.