Skocz do zawartości

IBM: komputery Mac są tańsze w utrzymaniu niż PC


314TeR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

News pochodzi z PCLab.pl: http://pclab.pl/news71722.html
 

Oszczędności mają być naprawdę spore. W 2015 roku IBM rozpoczęło proces wymiany komputerów na sprzęt z systemem Mac OSX i według przedstawicieli firmy, był to bardzo dobry pomysł. Jak wskazuje Fletcher Previn, jeden z wiceprezesów przedsiębiorstwa, utrzymanie komputerów Mac jest po prostu dużo tańsze niż zwykłych pecetów, a w ciągu czteroletniego cyklu życia sprzętu IBM może zaoszczędzić nawet do 535 dolarów na każdej konstrukcji.

Stanowisko firmy zostało zaprezentowane podczas Jamf Nation User Conference i dla wielu może być naprawdę zaskakujące. Obecnie w przedsiębiorstwie korzysta się z 90 tysięcy komputerów Mac, z czego około 30 tysięcy zostało zakupionych w 2015 roku. Co tydzień IBM nabywa kolejne 1300 nowych urządzeń. Pracownicy firmy mają używać 604 tysięcy komputerów, z czego 442 tysięcy to konstrukcje z Windows. W planach IBM jest, by z Maców korzystało 200 tysięcy osób.
MacBook Pro

Głównym powodem przenosin na sprzęt Apple są oszczędności. Dla wielu użytkowników komputery tej firmy są raczej drogie, ale IBM ma na ten temat nieco inne zdanie. Jak twierdzi wspomniany już Fletcher Previn, kupując Maca firma musi co prawda wydać od 117$ do 454$ dolarów więcej niż na PC o podobnej konfiguracji sprzętowej, ale same koszty wdrożenia i obsługi są dużo niższe. Na każdym urządzeniu IBM oszczędza w ciągu czterech lat od 273$ do 545$ w porównaniu z komputerem z Windows. Previn twierdzi, że biorąc pod uwagę koszty utrzymania, konfiguracji oraz obsługi technicznej, wykorzystanie pecetów w jego firmie jest aż 3 razy droższe niż w przypadków urządzeń Apple.
Inną ważną kwestią jest też prostota obsługi. Tylko 5 procent pracowników korzystających z Maców zgłaszało jakiekolwiek problemy pomocy technicznej. Dla porównania, w przypadku PC z Windows wynik ten wynosił aż 40 procent. Previn zauważa, że obsługą 90 tysięcy komputerów z Mac OSX zajmuje się tylko pięciu administratorów i jest to liczba całkowicie wystarczająca. Aż 91 procent pracowników używających Maców jest bardzo zadowolona ze swojego sprzętu. Według danych, aż 73 procent osób zatrudnionych w IBM proszonych o wybór nowego komputera wskazuje na sprzęt Apple.


A jakie są Wasze obserwacje? Moje zgadzają się z powyższą... obsługa haMaca nawet z instalacją zajmuje często mniej niż kopanie się z np niedziałającymi sterownikami czy aktualizacjami na teoretycznie przystosowanym i zgodnym sprzętem z Windows. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie na tak. Może trochę przez zasiedzenie, bo mam tak, że przestaje rozumieć idee w jaką kieruje MS np. Windows 10. Siadam do tego kompa - bo córka ma Win 10 - nie potrafię się w nim poruszać - płynnie - a przecież mam w studio jedną stacje Win 7, z której korzystam regularnie. To znaczy, że przesiadka o dwie czy trzy literki ma mnie zmuszać żebym musiał czegoś szukać.

 

Mac OS - od Yosemite jest dla mnie niestrawny graficznie, ale siadam do niego i nie mam żadnych pytań!

 

Do tego jak zobaczyłem ilość partycji, którą zostawił system po aktualizacji win 8 do win 10 - to mi włosy dęba stanęły. Dysk jest podzielony jest na bodajże 5 partycji z czego używa się właściwie jedną. Swoją drogą idea partycji Recovery jest dla mnie osobiście totalnie głupia, bo ile razy rozwalił wam się system? A ile razy padł dysk. I co mi wtedy po Recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyobrażam już sobie pracy na Windows. Niestety stabilność programów takich jak atom, android studio czy php storm woła o pomstę do nieba, no może oprócz visual studio - ale to produkt tej właśnie stajni, obsługa Gita na Windows - też porażka, aktualizacje powodujące blue screeny i wysypywanie się systemu kiedy go najbardziej potrzebujesz - to wszystko przyczyniło się do przejścia na inną platformę. Najpierw linux - niby wszystko ok "ale" - no właśnie, brak współpracy z programami Adobe - masakra, ryzyko że pakiet update rozwali ci system albo że znowu będziesz oglądał fochy Gruba przy starcie. I wreszcie mac os, hm no cóż do perfekcji to mu jeszcze daleko ale działa na nim prawie wszystko, stabilność potrzebnych aplikacji jest, brak problemów z update i tak naprawdę na leciwym sprzęcie potrafi płynnie chodzić (wiem linux też np DSL). Nie jestem fan boyem żadnego systemu, moje wymagania są proste - ma działać i tyle, nie liczę na fajerwerki. Co do IBM fajnie, przynajmniej dział call center nie będzie przedłużał rozmowy w poszukiwaniu rozwiązania tematu rozmowy = spotlight i po sprawie co do reszty to może IBM naprawi swoje IDE na mac os do tworzenia cross platform dzięki temu zabiegowi.  A co do kosztów to fakt niby wydasz więcej ale jak przeliczysz na lata przydatności takiego urządzenia to wychodzi dużo taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.