Skocz do zawartości

Złożony problem po upgrade do Intel Xeon, proszę o pomoc


music
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki komputer :

 

Dokonałem zamiany na  Intel Xeon E5410, wcześniej był zamontowany Celeron DualCore E1400

 

Gigabyte GA-EP41-UD3L     http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-ep41-ud3l_10/overview/

 

GeForce 9400GT (uruchmiana  za pomocą EFIString i Clovera)

 

 

Postanowiłem zmienić stary procesor Celeron na Xeon E5410. Pod windowsem i linuxem wszystko działa OK jak trzeba tylko na hackintoshu El Capitan jest problem tak jak na zrzucie zdjęcia, gdy ma się pojawiać już Pulpit to widzę taką "pixeloze".

 

Dokonałem udanego montażu procesora Xeon w podstawce LGA775. Xeon typowo jest zaprojektowany do podstawki LGA771, ale da się to ominąć :)   http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_uruchomic_procesor_lga_771_na_plycie_lga_775

 

Zaznaczam ważną rzecz wcześniej przed zmianą procesora wszystko OK mi działo np. karta graficzna na EFI Stringu itp. Komputer ten jako hackintosh używam od 2009 roku i mam go rozpracowane dobrze aby działał ok hackintosh. 

 

Xeon E5410 z tego  co czytałem w internecie to chyba powinien być wspieranych w hackintoshu bo jest w prawdziwych maczkach.

 

 

Próbowałem konfigurować Clovera inaczej, usuwając niektóre sekcje z config.plist ale nadal było to samo czyli widziałem zamiast Pulpitu tą "pixeloze"

 

Myślę że skoro wymieniany był tylko procesor to trzeba może jakoś inaczej skonfigurować clovera w kontekście procesora Xeon. Może coś z SSDT, PM CPU... próbowałem usuwać EFi String do karty, Inject Nvidia.

 

Z kartą graficzną to chyba nie jest problem skoro działała OK wcześniej na EFI stringu, zmieniany był tylko procesor.

 

Mój config.plist z Clovera, który używałem z poprzednim procesorem Celeron http://pastebin.com/ERfV4Na0 proszę bardzo fachowców, guru od hackintoshy o przejrzenie config.plist w nim może coś źle mam ustawione, coś mam usunąć, dodać  lub zmienić

 

Co można zmienić w moim confingu Clovera odnośnie procesora Xeon?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc, jeśli nie naprawię tego problemu to będę zmuszony wstawić poprzedni procesor Celeron tak aby mi działał hackintosh (kosztem niższej wydajnośc, szybkości procesora). Szkoda będzie Xeon ma 4 rdzenie po 2,3 GHz  a Celeron 2x2GHz. W benchmarkach ten procesor jest z co najmniej  2 razy lepszy.

post-13-0-58242100-1477645377_thumb.jpg

config-plist.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem rozwiązanie uruchamianie El Capitan z opcją: npci=0x2000 bo wychodzi na to że tego wymagają Xeony, ale chyba wygląda że nie tylko ten parametr jest wymagany. Nie za każdym razem uruchamia mi się dobrze hackintosh, np. mój zainstalowany El Capitan nie chce działać, zaś  Recovery HD i instalator El Capitan działała OK i zainstalowałem system.

 

Ale szukam dalej w google i znalazłem że wiele osób używa kilka parametrów na raz:  cpus=1 pciroot=1 tscsync npci=0x2000 Co oznaczają dane parametry? Wydaje mi się że:

 

cpus=1 - że jeden jest fizyczny procesor w pc, czy włącza 1 rdzeń, wątek?

 

pciroot=1  - włącza coś aby działała OK  karta graficzna

 

tscsync  - odnosi się do procesora (jakieś zarządzanie nim PM), wymagana instalacja dodatkowego kexta VoodooTSCSync.kext i modyfikacja wartości https://www.tonymacx86.com/threads/success-ep35-ds3r-rev-2-1-xeon-771-sleep-not-working.196721/

Znalazłem take info: VoodooTSCSync.kext synchronizes the Timer Stamp Counter (TSC) on x86/Intel®64 CPUs. Only necessary for LGA2011 CPUs

 

 

Na trop rozwiązania trafiłem po tym jak pisałem tu na forum w wyszukiwarkę xeon i przeglądałem różne tematy (a było ich dość sporo do przejrzenia). 

 

Musisz mieć zmodyfikowany BIOS z obsługą uCODE tego CPU - standardowo biosy nie mają ich.

 

 

Zrobiłem to mając jeszcze wcześniejszy procesor Celeron, czyli wgrałem zmodyfikowany bios. I dlatego tak jak pisałem wyżej windows  i linux mi działa na Xeon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tego parametru El Capitan mi się nie uruchamia, a z nim tak. Dodatkowo obecnie używam parametru tscsync razem z VoodooTSCsync.kext choć i bez niego system się uruchamia.

 

Co do DSDT, to z nim nic nie robiłem w ogóle, bo też nie wiem co poprawić w nim,a i kernel panik lubi się pojawiać gdy się go dodatkowo dobrze nie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta która wymaga aby było poprawione DSDT - a Ty go nie masz, bo nie wiesz co poprawić...

npci=0x2000 wymaga VGA aby odpaliła, aż dziwię się czemu Ci odpalała wcześniej... może Twój "efi string" tak mieszał, że jakoś zadziałała. 

Używasz flagi do VoodooTSCsync jak nawet nie wiesz po co i dlaczego... 

 

Oj kolego, postaw ten system porządnie, podstawy podstaw się kłaniają, dopiero potem będzie w ogóle o czym rozmawiać... 

 

Podstawa na tej płycie to DSDT - gigafail + furmanka poprawek do DSDT, bez tego zapomnij o jakimkolwiek poprawnie działającym macOS na Twoim sprzęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.