Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Instalacja macOS 10.12 Sierra - krok po kroku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#41 Kizior

Kizior
  • Members
  • 5 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 10 luty 2017 - 15:25

Co ma być pokazane, jest pokazane... 

Spójrz w logu masz wyświetlone wiele dysków i odwołań, natomiast nie ma żadnego dla macOS. 

Rozumiem, że przygotować HD pod OSX nie mogę z poziomu instalatora OS lecz wcześniej?

GIGABYTE Z170X-Gaming 5, INTEL i7 6700K, ASUS Geforce GTX970 Strix, SSD A-DATA P900 256GB, 16GB.

#42 314TeR

314TeR

Administrator

• Administrators
  • 15736 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 10 luty 2017 - 15:33

Możesz przygotować HDD i nawet to jest zalecane. Nie mniej wpierw musisz uruchomić instalację np z klucza USB, a jego nie widać w logu clovera. 

Clover startuje macOS - a tu nie widać abyś miał jakikolwiek. 

ASUS MAXIMUS VII IMPACT | Core i7-4790K | 16GB DDR3 2400 CL10 | GTX 980 Ti | FiiO E10 | OS X Retail via UniBootX Clover

ASUS Z87M-PLUS | Core i5-4590T | 8GB DDR3L 1333 | HD4600 | OS X Retail via UniBootX Cloverbyłe haMac'i: ASUS P5W DH DeluxeASUS P7P55 WS Supercomputer | ASUS P8Z68 Deluxe/GEN3 | ASUS P8Z77-V PRO THUNDERBOLTJak uruchomić na wypasie ALC 882/888/889/1200 | STOP Gigafail | P5W DH Deluxe - perfekcyjny hackintosh | Piszę poprawnie po polsku!

Co daje kalibracja monitora - zobacz jak można poprawić jakość obrazu.

Najszybszy hackintosh na świecie za procesorem 12C identyfikujący się jako Mac Pro (Late 2013) wg rankingu Geekbench: 37000 pkt

Pomogliśmy Tobie - pomóż nam - przekaż darowiznę na utrzymanie forum.

#43 Kizior

Kizior
  • Members
  • 5 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 10 luty 2017 - 15:46

Możesz przygotować HDD i nawet to jest zalecane. Nie mniej wpierw musisz uruchomić instalację np z klucza USB, a jego nie widać w logu clovera. 

Clover startuje macOS - a tu nie widać abyś miał jakikolwiek. 

Miałem chwilowy mechaniczny kłopot z portem USB i stąd nie widać było "Base System Install", ale teraz po uruchomieniu instalacji pojawia się komunikat:

"OsxAptioFix2Drv: Starting overrides for \System\Library\CoreServices\boot.efi

Using reloc block: no, hibernate wake: no",

po tym szereg "+" i... restart.

W załączeniu kolejny preboot z widocznym już dyskiem instalacyjnym, pozdrawiam.

Załączone pliki

GIGABYTE Z170X-Gaming 5, INTEL i7 6700K, ASUS Geforce GTX970 Strix, SSD A-DATA P900 256GB, 16GB.

#44 Kizior

Kizior
  • Members
  • 5 postów
  • LocationWarszawa

Napisano 27 luty 2017 - 21:47

Miałem chwilowy mechaniczny kłopot z portem USB i stąd nie widać było "Base System Install", ale teraz po uruchomieniu instalacji pojawia się komunikat:

"OsxAptioFix2Drv: Starting overrides for \System\Library\CoreServices\boot.efi

Using reloc block: no, hibernate wake: no",

po tym szereg "+" i... restart.

W załączeniu kolejny preboot z widocznym już dyskiem instalacyjnym, pozdrawiam.

Już poradziłem sobie z instalacją - zbyt mocno sponiewierany był port USB w obudowie, a ponadto powypinałem wszystkie zbędne urządzenia z USB (głównie dyski) i poszło!

Teraz walczę z driverami (Nvidia i ALC1150).

#45 xbit11

xbit11
  • Members
  • 12 postów

Napisano 28 luty 2017 - 22:08

Pobrałem ,,macOS sierra bootable USB" oraz ,,macOS sierra bootable for INTEL PC's" - nagrywałem TransMac'iem, jak i Win32DiskImager i nic. Clover wstaje kiedy dałem folder ze swoją płytą ale instalki sierry nie ma :( Sprawdzałem pendrive - wgrałem na niego Clover i Clover chodzi, także muszę robić coś nie tak z obrazem. Pomożecie? Nie mam stacji dyskow zeby nagrac na plytke.

ps. Aby odpalił Clover muszę mieć w BIOS włączącą opcje ,,USB Legacy", aczkolwiek pod Windowsem raczej nie przygotuje obrazu, chyba, że macie jakiś inny sposób albo magiczny plik.

#46 boXter_21

boXter_21
  • Members
  • 1 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 15:28

Witam Serdecznie Wszystkich Forumowiczów, 

To mój pierwszy post na tym forum i mam nadzieje że nie ostatni choć w dużej mierze zależy to od Waszej odpowiedzi.

Obudziłem się dzisiaj rano i po 3 minutach już wiedziałem że mój dzień nie będzie udany mój Win. (po raz kolejny) odmówił posłuszeństwa więc zirytowany (kolejną) sytuacją stwierdziłem że czas coś z tym zrobić...

Chciałbym przetestować system jakim jest MacOS (chyba tak to się piszę) i jeżeli się sprawdzi to zakupić sprzęt (skonfigurować) pod niego lub kupić Mac.a jednak zanim to zrobię chciałbym się zapoznać z tym systemem czy na prawdę warto.

Przechodząc do sedna sprawy turtial @arnon odnośnie postawienia tego systemu na PC wprost rewelacyjny i jest to ewidentna kwintesencja profesjonalizmu... ale przyznam się Wam do czegoś... za cholerę nie wiem co ten człowiek tam pisze :-D. Do połowy turtiala usiadłem ze słownikiem angielskim do drugiej połowy z chińskim... takie rzeczy to ja rozumiałem w epoce Pentium II w latach 90... (zaznaczam że instr. jest OK tylko ja się rozwijam wstecznie)

Tak więc drodzy forumowicze odpowiedzcie mi na pytanie czy posiadając takie ustrojstwo jak Asus X205T postawię na nim MacOS bo nie wiem czy mam drążyć dalej temat żeby go przetestować czy odpuścić temat.

Jeżeli potrzebujecie więcej info proszę napisać co mam podać i jak to odczytać.

Dzięki za wyrozumiałość. 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych