Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc z Bootloaderem po instalacji.


Vemar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od 2 dni się odrobinę meczę z moim sprzętem gdyż chciałbym mieć zainstalowanego OS X 10.6.3, ale jest problem. Po aktualizacji do 10.6.8...

 

Komputer obsługuje płytę główna H81M PRO VD z procesorem i5 4460 (Haswell) LGA 1150, reszta chyba jest mniej istotna Grafika Ati HD 6870, zintegrowana HD 4600 i pamięci ram 8GB DDR3.

 

Chodzi mi głównie o to że z płyty iBoot Haswell 1.0.0 startuje świetnie ten cały OS X i instaluje też bez żadnych błędów, ale jeśli próbuję zainstalować Chameleona, Chimere, lub nawet Clover EFI to wywala mi błędy, albo, zatrzymuje bootloadera, albo czarny ekran i freez logo apple i nic dalej się nie dzieje, podczas gry uruchomię z płyty to ruszy bez problemu.

To że jest freez lub restart podczas bootowania bootloadera jest winą uszkodzenia bootloadera czy braku plików? Instalowałem różne poprawki typu fakesmc, smbios, poprawki non-dsdt. Nawet flagi typu -v, czy nawet GraphicsEnabler=No nic nie pomagają, a jak chcę wyświetlić błąd dodając do -v -x to kończy się wyświetlanie i czarny ekran.

 

Nawet próbowałem skopiować ukryte pliki z płyty z której startuje cały system by zobaczyć co się stanie, a chciałem zainstalować to ustrojstwo w trybie UEFI przy pomocy clovera.

 

Nie mam nawet tego jakiegos tam DSDT bo nie wiem z czym to się je.

Co ciekawe HPET działa i bez aktualizowanego DSDT, więc zapewne trzeba go spatchować, ale nie wiem jak.

 

Wie kto gdzie może leżeć problem? Audio ALC 887 nie trybi ale to do naprawy, HDMI Audio też nie ale też raczej dało by się zrobić, LAN RTL 8111G też nie, tylko by ten bootloader dobrze działał to problem z głowy.

 

Bardziej preferuje Clovera i zauważyłem że teraz zawiesza się przy wczytywaniu sterowników Extensions.mkext z pamięci apple cache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można usunąć, czy tam coś, gdyż bootloader zadziałał, ale nie wiem co zrobiłem ale zaktualizowałem OS X zainstalowałem boot0 tam gdzie trzeba, uruchomiłem terminal z płyty i zainstalowałem boot1h i boot na dysk0s2 (główny dysk OS nie partycja EFi), a później pozostała tylko instalacja pkg chameleona bez bootloadera po starcie z iboota by nadpisać brakujące pliki , na sam koniec aktualizacja brakujących kextów z multibeasta i działa. Wydaje mi się że mój dysk i OSX się w jakiś sposób gryzą, albo pomogła jakaś opcja uruchamiania, lepiej ich nie ruszać.

Teraz musze dojść do ładu i składu z kextami od internetu i dźwięku,ciekawe ile dni będę się męczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego używasz boot1h, skoro masz UEFI? Przede wszystkim czy masz zablokowane rejestry MSR? Jeśli tak, to musisz użyć patchowania w locie z Clovera lub wgrać spatchowany UEFIpatchem BIOS. Potem FakeSMC, AppleALC, kext od sieciówki i niemal na pewno będziesz mieć działającego hacka. Jeśli grafika sprawia problemy, wyciągnij AMD i odpal instalację na integrze (w Cloverze zaznacz opcję Inject Intel), chociaż AMD powinna odpalić z InjectATI=Yes. I pamiętaj, że na HD 4600 nie działa złącze VGA/D-Sub. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Haswell wymaga minimum 10.8.5 do pracy, a kompy które mają wyłącznie HD4600 to minimum sensowne 10.10. Twoja ATI też będzie strzelać focha z sleepem od 10.10 w górę, więc jak chcesz mieć i radona i sleep, musisz uruchomić też iGPU i ustawić ją jako podstawową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.