Skocz do zawartości

Acer V15 Nitro


silvarus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

   Dawno mnie tu nie było, ale ostatnio nabyłem nowego lapka i jak tradycja nakazuje muszę postawić na nim macOSa :)

Problem w tym że mam procka i5-5200U Brodwell a na tej arhitekturze jeszcze nigdy nie stawiałem hacka. W OEM też nie widzę odniesień do tej rodziny pracków. Czy można to jakoś obejść???

Przygotowałem pena z recovery Yosemite, ale nawet nie dygnął. Clover się uruchamia ale instalka już leży i kwiczy. Czarny ekran i cisza.

 

Podpowiedzcie jak to ugryźć :D please

 

Po długich walkach i poszukiwaniach udało mi się uruchomić pierwszą cześć instalacji - recovery. Musiałem poszukać configa od RehabMan do HD5500 i podmienić ig-platform na 0x80861616. Co prawda udało mi się uruchomić tryb graficzny ale widzę że są spowolnienia, zapewne grafa ma 7MB VRAM.

 

21/11/2016

Długo walczyłem i poległem, co prawda udało mi się uruchomić macOS Sierra, nawet udało mi się doprowadzić do ładu kartę Intel HD5500, ba miałem nawet dźwięk, klawiatura i mysz też działały bez problemu. Ale nie mogłem doprowadzić do ładu DSDT co się wiąże z tym że nie działa poprawnie Sleep. Jak zamknąłem pokrywę laptopa system przechodził w uśpienie ale już z niego się nie podnosił. Nie udało mi się zainstalować Clovera pod UEFI tylko w Legacy. Moje ciągłe próby kończyły się tym że wywalało mi boot loadera windows i musiałem go ciągle instalować na nowo. Chciałem mieć dwa systemy obok siebie na dysku SSD, a w rzeczywistości wyglądało to tak że jak chciałem uruchomić OSX musiałem w biosie ustawić na Legacy, a jak windę to przestawiać na EFI i tak w kółko.

Co mnie wkurzyło to to że pomimo że system był postawiony na dysku SSD to i tak uruchamiał się dobre 120 sekund. Masakra normalnie.

Oczywiście karty wifi nie udało mi się uruchomić, potrzebna jest wymiana karty, grafika GTX950 4GB tak samo.

Na chwilę obecną odpuszczam bo jest więcej minusów niż plusów, ale nie mówię że jeszcze nie będę próbował postawić macOS na moim lapku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety z lapkami tak często bywa.

 

Natomiast co do bootowania w UEFI - też nie każdy komp może być kompatybilny... aczkolwiek przy takich zabawach, najlepiej clovera zainstalować na kluczu USB i tam rzeźbić z configami i ustawieniami, a w BIOSie ustawić na bootowanie z tego klucza. 

 

Jeśli komp poprawnie by startował w UEFI z klucza USB, to przeniesienie bootloadera to już pikuś i zapewniam Cię, że da radę pogodzić i OS X i Windows w UEFI na jednym SSD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wiem że można pogodzić te systemy na EFI, na poprzednim lapku miałem opcję Clover UEFI na starcie a a teraz za choinkę nie ma tej opcji a za każdym razem jak kombinowałem to wywalało mi windowsowego boot managera i nie mogłem tego przywrócić z instalki tylko ponowna reinstalacja systemu. Po piątym razie po prostu odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego kompa "UEFI" tylko można pogodzić instalując wpierw OS X, potem windows a na końcu clovera z zaznaczoną opcją dla systemów UEFI - wtedy wgra tylko pliki na partycję UEFI. Jeśli BIOS nie widzi sam Clovera, to musisz przygotować klucz USB z Cloverem, następnie uruchomić z niego komputer i z "Clover Boot Option" dodać wpisy do BIOSu. Wtedy w BIOSie pojawią się wpisy do uruchamiania clovera, a on już wystartuje Ci zarówno Mac OS jak i Windows. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.