Skocz do zawartości

Sierra, GTX 660, Monitor 4K


groob
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

updejtnąłem Capitana do Sierry i wszystko (poza standardowym problemem niedziałającego dźwięku) działało.

Potem ukazał się update do 10.12.1 i wyświetlanie się posypało.

 

Ekran wyświetla się poprawnie tylko w rozdzielczości 1280x720, ustawienie jak na screenshocie: post-4279-0-10751800-1478549901_thumb.png

Gdy wybrać pole "Domyślne dla monitora" efekty są takie: post-4279-0-57373800-1478549965_thumb.jpg

Zrobienie zrzutu całego ekranu oddaje poprawny obraz do pliku.

 

Aktualny config to brak sterowników NVIDIA (mam tylko CUDA) i inject sterownika Apple.

Jeśli ustawię inject sterowników NVIDIA, to komputer nie startuje - czarny ekran, opisywany już w jednym z wątków.

 

Bawiłem się też z NVIDIA Web Drivers, ale nic mądrego nie wyniknęło z tego.

 

Setup to Gryphon Z87, GTX 660 na Cloverze.

 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj dograć stery webowe. 

 

Inject dla nvidii dla nvidii GTX 660 musi być ZAWSZE wyłączony. 

 

Nic to nie zmienia, Szanowny Kolego.

Mam builda 16B2555 i do niego sterowniki pobrałem stąd: http://www.insanelymac.com/forum/topic/312525-nvidia-web-driver-updates-for-macos-sierra-update-11032016/

Oczywiście dla 10.12.1. Różnicy żadnej, jakbym ich nie wgrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierra nie działa już parametr kernela nvda_drv=1 - musi być wpis w cloverze:
 

<key>SystemParameters</key>
<dict>
  <key>NvidiaWeb</key>
  <true/>
</dict>

Stery na 1000% poprawnie zainstalowane? Masz panel CUDA w preferencjach systemu, tam masz podaną wersję sterowników które są załadowane, podaj jaką masz tam wersję:

 

Zrzut ekranu 2016-11-13 o 23.23.22.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie się do 10.11 cofnąć lub z Hackintosha zrezygnować. W 1280x720 nie da się pracować.

 

A Ty myślisz, że jak włożysz GTX660 do MacPro to będzie automagicznie działać poprawnie? 

 

Sierra jest jak widzisz bardzo niedopracowana. Żaden z klientów którego obsługuję sam z siebie nie instaluje nowego systemu często przez rok i więcej. Mam wiele firm gdzie się pracuje jeszcze na 10.9 które tak naprawdę podnosiłem w tym roku z 10.6. Niektóry dopiero proszą mnie o migracje z 10.10 na 10.11. Nie ma znaczenia czy to haMac czy Macintosh, najczęściej problemem jest brak poprawnego wsparcia danego systemu przez soft, wtyczki, drivery do interface'ów i wyliczać można długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. parę miesięcy temu zaktualizowałem wszystkie swoje "maszynki" z 10.6.8 do 10.9.5 - będąc pełen obaw. Nie odbyło się bez małej wtopy z kompatybilnością, ale ogólnie jest OK. Z systemami powyżej 10.9 chyba wstrzymam się na dłużej. O ile chce pracować w spokoju :)

 

Muszę przyznać, że Mavericks to taki next S. Leo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myślisz, że jak włożysz GTX660 do MacPro to będzie automagicznie działać poprawnie? 

 

Sierra jest jak widzisz bardzo niedopracowana. Żaden z klientów którego obsługuję sam z siebie nie instaluje nowego systemu często przez rok i więcej. Mam wiele firm gdzie się pracuje jeszcze na 10.9 które tak naprawdę podnosiłem w tym roku z 10.6. Niektóry dopiero proszą mnie o migracje z 10.10 na 10.11. Nie ma znaczenia czy to haMac czy Macintosh, najczęściej problemem jest brak poprawnego wsparcia danego systemu przez soft, wtyczki, drivery do interface'ów i wyliczać można długo. 

 

Problem taki, że ja tego używam do pracy. Xcode 8 wymaga co najmniej 10.11.5. Nie mogę sobie trwać w starutkim systemie, bo odpalam coś więcej niż safari i maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem taki, że ja tego używam do pracy. Xcode 8 wymaga co najmniej 10.11.5. Nie mogę sobie trwać w starutkim systemie, bo odpalam coś więcej niż safari i maila.

 

Jeśli charakter Twojej pracy wymaga aktualnego XCode, to wyjścia wielkiego nie masz. Albo cofasz się w wersji do 10.11.6 jak możesz, albo musisz zmienić VGA. 

 

Masz Gryphona Z87 - masz CPU z HD4600? Jeśli tak, odpal ją i podłącz monitor pod HD4600. HD4600 w Sierra u mnie działa OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli charakter Twojej pracy wymaga aktualnego XCode, to wyjścia wielkiego nie masz. Albo cofasz się w wersji do 10.11.6 jak możesz, albo musisz zmienić VGA. 

 

Masz Gryphona Z87 - masz CPU z HD4600? Jeśli tak, odpal ją i podłącz monitor pod HD4600. HD4600 w Sierra u mnie działa OK.

Podzielisz się instrukcjami, jak to zrobić?

Bo podejrzewam, że nie wystarczy przepiąć kabelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.