Skocz do zawartości

Problem Z Asus tp550l


scallpel95
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam laptopa ASUS Transformer Book Flip tp550l. Od kilku dni staram się zainstalować na nim os x sierra, z marnym skutkiem. Obejrzałem kilkanaście filmików na YT które nie pomogły mi w 100%. Obejrzałem polską stronę hamac i obcojęzyczne portale. Najdalej jak udało mi się dotrzeć w instalacji to dzięki poradnikowi na stronie (tonymacx86) z programem UniBeast. Doszedłem do uruchomienia instalacji ale zaraz po załadowaniu się loga pokazała się informacja że mam włączyć BT i podłączyć klawiature. Siłą dedukcji udało mi się dojść do tego że potrzebuje kexty voodoops2 i na tym się zatrzymałem bo nie mam pojęcia jak takowe wgrać.

posiadam maszynę wirtualną z os x el capitan. 

Co do kompatybilności sprzętu też nie jestem pewien czy jest wszystko dobrze ale znalazłem taki wpis z mini programem do konfiguracji na którego liście jest mój laptop:

[GUIDE] ASUS/HP Notebook Installer guide for Mavericks/Yosemite

Jeśli sierra jako nowsza wersje tego systemy nie pójdzie na mojej maszynie w zupełności zadowolę się wersją mavericks czy Yosemitr.

Oczywiście jeśli ktoś był by wstanie naprowadzić mnie skąd taką nabyć bo w apple store można tylko zaopatrzyć się w najnowszą wersję.

Moja specyfikacja sprzętu znalazłem tutaj na forum pewien szablon postaram się go wypełnić 

 

1. Symbol modelu laptopa/płyty głównej ASUS Transformer Book Flip TP550LA
2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3 Mobile DualCore Intel Core i7-4500U
3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD). Nie mam pojęcia 
4. Jaki jest dodatkowy kontroler napędów (jeśli w danym przypadku występuje) Nie Mam pojęcia 
5. Jaka jest karta graficzna oraz (w przypadku notebooków) natywna rozdzielczość matrycy**Intel HD Graphics 4400 Matryca 15,6 LCD max.rozdzielczość 1366x768
6. Jaki jest kodek audio
7. Jaka jest karta sieciowa 
Realtek PCIe GBE Family Controller
8. Jaka jest karta wifi (jeśli w danym przypadku występuje) Qualcomm Atheros Ar9485WB-EG Wireless Network Adapter
9. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym Wydaje mi się że SATA i co do układu partycji nie ma to znaczenia 
10. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2. Myszkę posiadam wbudowaną i zewnętrzną bezprzewodową BT. Klawiatura tylko wbudowana PS2 

 

 

Nie wiem czy napisałem to w dobrym dziale i czy w dobry sposób jeśli ktoś zauważy cokolwiek do poprawy będę wdzięczny za informacje i jeśli to zły dział to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie w odpowiednie miejsce.

Za wszelką pomoc dzięki z góry 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystko tak naprawdę rozbija się o:

Intel HD Graphics 4400

Niech obeznani z HD4400 wypowiedzą się czy w ogóle jest szansa na odpalenie tej VGA w macOS, bo jak nie to szkoda Twojego zachodu.

 

WIFI też nie odpali, ale wymienić kartę WIFI to pikuś w porównaniu do VGA - tam byś musiał zmienić CPU na taki który ma HD4600 o ile CPU nie jest wlutowany w mobo a na 99% jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.