Skocz do zawartości

Mac Mini (dual core) problem z imessage


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę tutaj, bo admini na myapple.pl kasują moje posty, a google podpowiada rady dotyczące iOSX, a nie OSX...

W oryginalnym Mini nie mogę zarejestrować się do imessage.

Stosuję to samo ID Apple co na hamacu - może o to chodzi. (??)

Komunikat oczywiście taki sam jak na hamacu, czyli "coś_tam w stylu - aktywacja konta niemożliwa... Spróbuj później."

Jest sposób?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dokładnie masz ten komunikat? Wrzuć zrzut ekranu jak możesz. 

Trochę później - mam jeden kabel eth, a ten Mini ma chyba uszkodzone Wifi, albo ma problem z anteną. Nie znajduje sieci. Pisze z Haca i instaluje na penie Sierrę. Chcę sprawdzić czy na takim staruszku ruszy (to model 2009r.). Pod Capitanem mułowaty, ale fajny sprzęcik. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe przeoraj mu system i postaw dziewiczy, a następnie spróbuj po ethernecie jeszcze raz się zalogować. 

 

Ten komunikat to jakiś bug niezwiązany z blokadą, a pewnie coś się z systemem stało na tym sprzęcie. 

Właśnie próbuję, ale to draństwo nie chce widzieć pena na starcie. Pociskam command zaraz po gongu i kicha. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja nie mam pojęcia... 

Reset PRAM (NVRAM), SMC... wyjmij RAM, włóż... Zdobądź Apple ASD i przetestuj sprzęt.  

Nie jestem w stanie go rozebrać. :) Przydało by się to, bo chyba antenka od WiFi jest odłączona. Zdjąłem obudowę (górę), ale ktoś przerobił tego Mini. Zamiast DVD jest zamontowana "kaseta" dla HD 2,5'', a nie mam takiego wkretaka, żeby toto rozebrać. Ponieważ to oryginał, zadzwonię do hotline i napluje do słuchawki. Może chłopcy z Apple cos podziałają. Ten Mini przyjechał do kolegi z USA i zapewne tam zamontowali ten drugi HD. Systemowy HD to SSD 100GB.

Nową instalację zrobiłem przez recovery + eth. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci go spacyfikować jak chcesz... 

Z chęcią, choć to nie mój sprzęt i nie wiem jak podejdzie właściciel do tematu obciążenia finansowego. :)

Pożyczyłem go z ciekawości - nie miałem Mini.

Napiszę trochę później na priv.

Właśnie znalazłem klawisz na klawiaturze PC, który uruchamia managera boot - czy jak mu tam - i muszę się przełączyć. Chcę zainstalować Capitana "na czysto" bez recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprzet wiekowy i najzwyklej moze nie wspierac uslugi imessage, a otwierasz go najzwyklejsza szpachelka malarska, wciskasz od spodu miedzy scianke boczna a podstawe kompa.

Przyszedl mi jeszcze jeden pomysl odnosnie imessage, czy to czasami nie jest powiazane z usluga icloud i znajdz mojego maca. W preferencjach wyloguj sie z tej uslugi i zaloguj ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet wiekowy i najzwyklej moze nie wspierac uslugi imessage, a otwierasz go najzwyklejsza szpachelka malarska, wciskasz od spodu miedzy scianke boczna a podstawe kompa.

Przyszedl mi jeszcze jeden pomysl odnosnie imessage, czy to czasami nie jest powiazane z usluga icloud i znajdz mojego maca. W preferencjach wyloguj sie z tej uslugi i zaloguj ponownie.

Rozebranie opanowane. :)

W temacie imessage - próbowałem logowania/wylogowanie i nie działa. Może ten Mini miał już konto i nie zostało skasowane, albo blokada jest spowodowana moimi próbami z Hacka. Założę inne konto i zobaczymy.

Swoją droga jak sprawdzić czy nie ma jakiejś blokady na ten sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie... jak blokuje Apple to masz kod do odblokowania. 

Jak podłącze Mini zadzwonię do wsparcia.

Szkoda mi tego mojego na hacka AppleID, bo mam go jeszcze z (chyba) 5GB chmury. :)

Nowe konta mają zdaje się 1GB.

Swoja droga jak sprawdzić czy numer został wyrejestrowany?

Ten komputerek przeszedł długa drogę. Kolega dostał go z USA, potem trafił jako pożyczony do mnie. Kolega nie używał i nie używa iCloud ani Messengera, więc to nie problem. Nie wiadomo co się z nim działa w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt daleko idziecie, a nie wyeliminowaliście podstaw... trzeba go naprawić, zainstalować czysty system, zalogować się na niezbanowanym AppleID i będzie wiadomo... teraz to wróżenie z szklanej kuli. 

System jest czysty - instalowałem go od zera. Łącze działa po eth(0). :) Założę nowe konto i zobaczę czy zadziała Messenger. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zakładać nowego konta. Wystarczy że zalogujesz się na swoje obecne i jak wyskoczy komunikat z numerem blokady, to dzwonisz i przy okazji odblokujesz sobie jeszcze konto. 

Robiłem to - nie było mowy o blokadzie, tylko standardowy komunikat "Nie można było się zalogować w iMessage. Wystąpił błąd podczas aktywacji. Spróbuj ponownie."

Raz mnie wpuścił i natychmiast wywalił do okienka z wiadomościami, ale bez logowania.

Jak uruchomię Mini spróbuję ponownie - teraz pracuje na hacku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.