Skocz do zawartości

Chipset Intel C600/LGA2011 clover gotowy, instalacja zatrzymuje się zawsze w tym samym miejscu


quattro4ever
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

konfiguracja:

płyta Fujitsu D3128-B14

procesor I7-3930K

24GB RAM 1600MHz

HD 7750/GTS450

 

zachciało mi się Mac OS Sierra,

wojuję z tym sprzętem już dwa dni i nie ruszyłem do przodu ani na milimetr,

zawsze chwilę po starcie instalacji pojawia się komunikat widoczny na załączonym zdjęciu,

kombinowałem już różne cuda, instalowałem różne wariacje OsxAptioFixDrv.efi, żadnego

postępu, zmieniałem karty graficzne (HD7750/GTS450) przekładałem RAM na płycie głównej,

powyłączałem co tylko się dało w BIOSie, nic, 

obstawiam na problemy z płytą główną, taka niby trochę serwerowa (SAS, ECC)

ktoś coś wie na ten temat?

 

mam nadzieję, że w dobrym dziale to umieściłem, jak nie to proszę o przeniesienie do właściwego

post-8548-0-88131400-1479632492_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale legacy boot nie może pluć błędem z AptioFix.... hmm, 100% palisz w legacy ?

na 100%

ogólnie to jest dziwna sprawa, bo jakbym nie kombinował to zawsze wysypuje się w tym samym miejscu,

to tak jakby moje kombinacje nic nie zmieniały,

poprzedni hamac stawiałem dwa dni i nakombinowałem się trochę ale zawsze wychodziły inne błędy a tutaj

jak głową w ścianę :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w BIOSie ustawień. Np niektóre BIOSy mimo ustawienia boot legacy i wybrania tylko UEFI First to i tak bootują tylko w UEFI.

 

Najlepiej sprawdź czy startuje Ci np klucz USB z DOSem, jak startuje to clover też wtedy wystartuje w trybie legacy. AptioFIX startuje jedynie w trybie UEFI.

 

Sprawdź też AptioFIX i AptioFIX2.

 

Warto też powyłączać większość sprzętu, np kontrolery, układy dźwiękowe itp itd, odpiąć czytniki kart na USB, odpiąć monitor jak masz z torem USB... generalnie im mniej sprzętu, tym większa szansa na powodzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciąg dalszy mojej walki z tym sprzętem:

- bez problemów zainstalowałem 10.10 z jakimś starym Cloverem, poszło bez kombinacji, żadnych problemów,

 

po tym małym sukcesie postanowiłem raz jeszcze zaatakować Sierra, tym razem dotarłem trochę dalej:

 

 

 

w biosie powyłączałem praktycznie wszystko co się dało, zresztą komunikat o konfiguracji PCI z tego screena

wskazywałby na kartę graficzną... możliwe?

karta to HD 7750

post-8548-0-30819000-1480005946_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

npci=0x2000 lub npci=0x3000

 

poszło z npci=0x3000

co ciekawe postawiłem gołego najnowszego Clovera na pendrive, instalka Sierra na USB HDD, poszło wszystko bez problemów,

7750 na pokładzie i podczas ładowania już GUI Sierry ekran cały czerwony i stanęło, 

wsadziłem GTS450 i poszło ale system jakby bez sterowników graficznych, rozdzielczość podstawowa i nie mogę sobie z tym poradzić :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.