Skocz do zawartości

Dziwne zachowanie FCPX 10.3


Najrad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z nowym FCPX 10.3 Nie chce wczytywać przy starcie ostatnio ( np przy zamykaniu programu) używanych Library. Dotknęło mnie to po raz pierwszy na systemie który upgradowałem od Yosemite poprzez ElCapitan do Sierry. Po aktualizacji FCPX do wersji 10.3 po prostu nie wczytywał z automatu otwartych wcześniej Lib-ów. Zainstalowałem Sierrę na czysto i problem zniknął... aż do dziś. Final dziś po otwarciu powitał mnie okienkiem wyboru Library do wczytania ( notabene okienko jest puste i trzeba użyć opcji szukaj Library) Nie pomaga zresetowanie preferencji programu. To niby pierdoła, ale mnie mocno komplikuje workflow... mam kilka Libów z których korzystam przy większości projektów i każdorazowo muszę je ręcznie wczytywać. Jedyne co zrobiłem i co mogło ewentualnie spowodować tę komplikację, to uruchomiłem program klikając na Library które chciałem wczytać, wszystko ładnie pięknie się odpaliło, ale po ponownym otwarciu programu, już powitało mnie okienko wyboru Library. Mam kopię systemu na innym dysku i odkryłem, że gdy podmienię plik: com.apple.FinalCut.plist na ten z działającego systemu, to program uruchomi się i wczyta poprzednie Liby... ale tylko jeden raz :( po zamknięciu FCPa i ponownym uruchomieniu znów jest pusty i wita oknem wyboru Library. Ktoś ma wiedzę co robić, jak żyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy FCPX uprawnienia zmieniają się na powrót na "odczyt i zapis" . Podmieniłem już wszystkie pliki - które wykrywa CleanMyMac w trybie deinstalatora, ale nic to nie zmienia. Nie wiem w czym tkwi problem i co powoduje że babol występuje. Mogę sklonować tamten system, ale chciałbym odkryć o co kaman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze ciekawiej... nie jestem w stanie nagrać płyty BD z Finala :( Dochodzi do nagrywania i wysuwa tackę z płytą informując że "nie dał rady" Teraz nie wiem, czy to zbugowany FCP czy wina Sierry. Ostatniego BD "paliłem" w sierpniu jeszcze na Yosemite i FCPX 10.2.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.