Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Właściwe dopasowanie SMBIOS

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 music

music

Daniel

• Donator
  • 1163 postów
  • LocationZamość

Napisano 09 grudzień 2016 - 12:45

Czy kierować się najbardziej, aby dobrać jak najlepiej dopasowany SMBIOS?

Wydaje mi się najbardziej należy kierować się płytą główna czyli chipsetami (mostek północny, południowy) oraz używanym procesorem.
Karta graficzna jest chyba mało istotna chyba, że to jest to laptop.

Dodatkową komplikacją jest to, że konkretny macOS ma różne wymagania i np. Sierra na inne (wyższe wymagania) niż El Capitan (i poprzednie), np. Mac Pro 3.1 już działa z Sierrą.

SMBIOS ma wpływ na wiele funkcji działania komputera.

Jak jest identyfikowany wasz hackintosh możecie sprawdzić np. tu po podaniu serialu : http://www.appleseri...sktop/index.php

Mam konkretny dylemat bo posiadam:

Płyta główna: Gigabyte EP41-UD3L (chipsety: Intel G41 i Intel ICH7)
CPU Intel Xeon E5410. Procesor ze złączem 771 wstawionym do socket 775, ale działa ok bo chipset płyty głównej go obsługuje, po modyfikacji małej biosu i gniazda procesora.

Procesory z lini Xeon E54xx były wykorzystywane w Mac Pro 3.1 (Early 2008).

Sprawa się komplikuje bo system Sierra oficjalnie nie wspiera Mac Pro 3.1. Można zmodyfikować odpowiednie pliki aby Mac Pro 3.1 działał z Sierrą, ale czy jest sens? Problemem nie jest dodanie Mac Pro 3.1 modyfikuje się plik /System/Library/Core Services/PlatformSupport.plist

Sierra wspierana jest od iMac 2009 (iMac 10.1), a Mac mini (od 2010). Ale te komputery nie miały obsługi procesorów Xeon

Tylko który bym nie wybrał smbios i tak będzie Sierra działać. Zaś który najlepszy smbios nie będę wiedział do końca bo nie da się tego sprawdzić. Najbardziej pasuje mi właśnie Mac Pro 3.1 którego Sierra nie obsługuje, ale to nie problem - mogę zmodyfikować jeden plik, Sierra i tak ma wbudowane "sterowniki" do działania mojego PC.

Jak radzicie w moim konkretnym przypadku? Dziękuję za pomoc.

Użytkownik MKjanek32 edytował ten post 02 styczeń 2017 - 21:57
Przeniosłem temat do bardziej właściwego działu

 10.13 + SMBIOS iMac 10,1 + Clover 4169 config.plist -> https://pastebin.com/LTvFM7xV + modyfikowane DSDT.aml + dysk SSD w schemacie APFS + Gigabyte GA-EP41-UD3L (FakeSMC.kext) Intel Xeon E5410 (start z flagami "-v npci=0x2000 debug=0x100 tscsync -lilubeta -alcbeta" + VoodooTSCSync.kext); Audio Realtek ALC888S-VD (AppleALC.kext + Lilu.kext) (audio device 0x808627D8, sub device 0x1458A002, codec id 0x10EC0888, revision 0x0001); LAN RTL8111 (RealtekRTL8111.kext + EFI String); EVGA Geforce 9400GT 512MB (patch DSDT.aml + patch FakeSMC.kext); kexty: NightShiftUnlocker, CPUSensors, GPUSensors, LPCSensors, iMessage OK
 prawie od samego początku projektu hackintosh czyli 2006 rok

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych