Skocz do zawartości

Mac Mini Hack - Ocena zestawu


mapolhac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Troszkę się interesuje tematem hacków. Co prawda ten będzie moim pierwszym, stworzony dla dziewczyny która pracuje głownie z dużą iloscią danych w excelu, bazy danych (zdalnie) oraz komunikacja mail/skype oraz filmy fullhd.

 

Najlepiej żeby chodził już MacOs Sierra.

 

Procesor Intel Celeron G1840, 2.8GHz, 2MB, BOX (BX80646G1840) - 169zł ----------> FAKE ID CPU

Płyta główna MSI H81M-P33, H81, DualDDR3-1600, SATA3, DVI, mATX (H81M-P33) - 189zł

Pamięć GoodRam DDR3 PLAY 8GB 8192MB PC1600 BLACK CL10 - (GY1600D364L10/8G) - 219zł

Karta Graficzna Geforce 9500GT (Używana) - 30-60zł

Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) - 225zł

Zasilacz SilentiumPC Elementum E1 SI 85+ ATX 350W (SPC124) - 121zł

Obudowa SilentiumPC Brutus Q20 (SPC111) - 126,87zł

Karta sieciowa 8level Wireless N150 802.11n/b/g (WUSB-150nA) - 24,04zł
 

Koszt: 1250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płytka całkiem spoko, miałem wersję z HDMI zamiast DVI, czyli H81M-E33 (P33 lepsza jeśli chcesz używać integry). Będzie wymagała KernelPm=Yes lub wgrania BIOSu spatchowanego PmPatchem.

Co do procesora - jesteś pewien, że będzie działać dobrze ze Sierrą? Miałem dawno temu Pentiuma G3420 i pod OS X lubił zarzucić kernel paniciem.

RAM ok, szukaj używanych, wyjdzie taniej.

Karta graficzna odpali chociaż leciwa, moim zdaniem warto dołożyć do używanego i3-4330 i działać na zintegrowanej HD 4600.

Dysk zmień jeśli możesz na jakiegoś WD albo Hitachi. Chyba, że jesteś przekonany do Seagate. Ja miałem przejścia z Seagate, więc dla siebie bym nie wziął.

Zasilacz be quiet! jak w mojej stopce, bardzo fajny, cichutki, świetnie trzyma napięcia.

Obudowa, kwestia gustu.

Wi-Fi jeśli musi być na USB to ok o ile ma sterowniki pod OS X. Jednak zazwyczaj są kiepskie i wymagają dodatkowej aplikacji do łączenia, która po kilku aktualizacjach systemu może przestać działać.

 

Ogólnie szukaj używek na Allegro jeśli chcesz ciąć koszty, a możesz w podobnym koszcie złożyć przyjemniejszy sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz javazlaz.

 

Jeżeli chodzi o płytę raczej nie będzie problemu (nie wiem czy mogę linkować pewne forum insa***mac gdzie jest caly tutorial do niej). Nie ma tam nic o patchowaniu biosu. Na pewno trzeba to robic??

Jeżeli chodzi o Celerona, nie wiem na 100% dlatego pytam, ale jest o 8% słabszy niz Pentium przy cenie 100zł niższej, a tu i tu integra nie wchodzi w gre.

Co do tego że chodzi są filmiki w necie + takie operacje pokazują na forum insa***mac.

link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Pla-nvLt4YM

Używany RAM na allegro to cena bardzo podobna do nowych, bez wyraźnego zysku, a brak gwarancji. A znajac naszych januszy biznesu to beda sprzedawac po jakis przepieciach.

Dysk tutaj juz zwrocono mi uwagę i myślę nad innym, możliwe że Toshibe P300. WD jest glosny, szczegolnie ze nadmiernie czesto parkuje glowice.

Zasilacz ktory podales jest ok ale teraz hitem i nowoscia jest ten zasilacz. (Nie wiem czy mogę linkować inne serwisy ale duzo recenzji w necie).

Co do karty sieciowej jest taka tania i "polskiej firmy" 8level ze sterami do maca, zbiera pozytywne opinie jeżeli chodzi o zasięg. 8level WPCIE-150A.

Firma chwalona za sprzęt sieciowy, routery jeżeli chodzi o jakość/cena.

 

Co do karty graficznej, no cóż tak naprawdę to kwestia ceny co dostane, ale tak naprawde ona ma wyświetlać pulpit i film. Ewentualnie autocad od czasu do czasu ale teraz już mniej. Z doświadczenia wiem że słabsze karty ciagnely na studiach projektowanie 3D i zlozenia w CAE/CAM programach. Myśle że styknie? Czy jednak ryzyko? Plusem jest napewno karty pasywne chlodzenie i to powoduje cisze w obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba patchować. MSI nie udostępniło aktualizacji BIOSu znoszącej blokadę MSR dla budżetowych modeli. InsanalyMac jest spoko, nie używają tam często badziewnych narzędzi Tonego. Generalnie bezproblemowy procesor to od i3 w górę. Wkładasz i działa. Z Pentiumami i Celeronami bywa różnie. Może zatrybi i będzie cacy, a może nie. Od Toshiby miałem tylko 2,5" dyski, więc nie wypowiem się, ale fajnie się spisywały. Oj na pewno budżetowy zasilacz SPC nie będzie cichszy od BQT, wierz mi :) Jeśli chodzi o markę Wi-Fi, to nie ma znaczenia (w środku i tak zapewne jakiś RaLink), karty na USB ogólnie są dość kiepskim pomysłem pod OS X ze względu właśnie na to, że nie wiadomo kiedy straci support i zostanie się z niczym. Adapter mini PCI-E -> PCI-E + Wi-Fi z MacBooka i masz spokój oraz pewność, że po każdej aktualizacji zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz javazlaz

 

Jeżeli chodzi o tutorial to :

http://www.insanelymac.com/forum/topic/306429-guide-msi-h81m-motherboards-basics-of-a-computer-build-budget-hackintosh-builds-uefi-dualboot-os-x-el-capitan-wip/

 

I tam nie ma nic o pathowaniu biosa, więc chyba coś się pozmieniało od tego czasu. Robią na Cloverze.

 

Co do dysku to już kwestia poboczna dla konfiguracji hacka, wiadomo wydajność/cena/cisza.

 

Jeżeli chodzi o zasilacz to 

https://www.morele.net/zasilacz-be-quiet-system-power-b8-300w-bulk-bn256-850222/ ?

 

Kwestia wlasnie dorwania ewentualnie i3 z kompatybilna grafiką. Wiem ze latwiejsze jest to, ale max 1700zł z monitorem. Jeżeli nie pojdzie to niestety windows tylko pozostaje ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest, jest, tylko tak jak napisałem, spatchowany BIOS lub KernelPm na true - 'If you are using an Intel® Haswell processor, you must enable KernelPm.'

 

Seria System Power zasilaczy też ok. B8, który podlinkowałeś już ma chyba nawet ten sam wentylator co L8, więc powinno być cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patchuje w locie kernel umożliwiając uruchomienie OS X przy zablokowanych rejestrach MSR. Minusem tego rozwiązania wobec spatchowanego BIOSu jest to, że patch może się z czasem zmieniać w kolejnych wersjach OS X, więc trzeba sprawdzić przed aktualizacją czy KernelPm w Cloverze już tę wersję OS X wspiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javazlaz dzięki za odpowiedz.

 

Akurat to nie jest jakiś wielki problem dlatego że to ma być komputer na zasadzie raz uruchomiony ma działać do końca swoich dni. Ewentualne update i tak beda robione dopiero po poprawieniu błędów systemu. Coś na zasadzie wersja niżej czy tylko z długim wsparciem w linuksie.

 

Muszę przemyśleć tylko w takim razie sprawę procesora i sensu. Z jednej strony i3 to duzo za duza moc na wymagane uzytkowanie, tylko integra zeby byla kompatybilna. Z drugiej strony doplata do procesora to juz dysk ssd. I w tym momencie w kwestii szybkosci dzialania windows z ssd > hackintosh z hdd.

 

Gdyby byla alternatywa procesora za 200zl kompatybilnego to bylaby fajna sprawa. Ale teraz wychodzi ze sa jednak problemy.

 

teraz co mozna wsadzic innych generacji do zestawu za h81m i celerona uzywane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam i3 z HD4600 - to zupełnie inny poziom działania niż leciwa nvidia. 

 

HD4600 ma pełne wsparcie w macOS Sierra - łącznie z obsługą Metal do rysowania interface'u, 9400GT etc tego nie potrafią i nie będą potrafić. Mając HD4600 możesz też wyłączyć CSM i pozbyć się dosowego bagna, ładowania biosów legacy itp itd, system wstaje szybciej, masz pełną rozdzielczość na monitorze od włączenia klawisza power a do tego wolny slot PCI i zapominasz o potencjalnych problemach z odpalaniem starej VGA w systemie. Nie wiadomo też jak długo takie nvidie będą odpalane, weź pod uwagę, że mają już XYZ lat na karku.

 

Wydajność Celeronów/Pentiumów jest jednak mizerna, i3 tak naprawdę wcale nie grzeszy mocą. W dzisiejszych czasach głupie parę stron internetowych potrafi zabić CPU powodując zamulenie całego kompa. 

 

DYski Toshiby to nic innego jak dyski WD. WD przejmując HGST musiało pozbyć się części swoich fabryk aby nie podpaść urzędowi antymonopolowemu i odsprzedali je właśnie Toshibie. 

 

Aktualizacje też bardzo ważna sprawa - nie zawsze można czekać jak np jest poważna dziura zagrażająca bezpieczeństwu systemu. Idealnie spatchować BIOS płyty i wgrać zmodyfikowany. Są do tego specjalne programy, robisz to raz i masz święty spokój. Patch kernela z clovera jak wspomniał javazlaz może się zmienić i wtedy po aktualizacji nie uruchomisz kompa jeśli nie zaktualizujesz clovera... a tego sama Twoja koleżanka raczej nie zrobić. Powinieneś zadbać aby haMac był jak najbardziej "pancerny" i odporny na działanie użyszkodnika. ;)

 

Dysk SSD polecam - bardzo... jak masz tak bardzo ograniczony budżet, to wiem, że ciężko coś wsadzić, ale mimo wszystko polecał bym przynajmniej Sandisk SSD Plus 120GB - na system idealny a komfort używania z i3 będzie kosmiczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314Ter dzieki za odpowiedz.

 

Czytajac odpowiedzi to szczerze mówiąc, pomijając kwestie procesora, szczegolnie dla dziewczyny w tym przedziale cenowym lepiej uderzać w chyba windowsa :( A szkoda bo chcialem zlozyc hamaca. Poczekam troche i zloze maszyne do programowanie za wiecej niz 2000zł dla siebie :).

Oczywiscie to nie zaden zarzut tylko wolne mysli o ogolnej sytuacji. O ile hamac ma sens juz od przedzialu 2000zł to jeżeli podliczymy koszty to sam i3 wynosic bedzie 550zł. Przyjmujac roznice +/- 400zł to za ta kase mozna wsadzic 120GB SSD + 1TB HDD.

Hamac mialby sens w przypadku gdyby budzet bylby jednak wiekszy. W tym przypadku plyta byla praktycznie najtansza i gdyby na pentiumie ganialby MacOs co jest podobno mozliwe ale jak mowicie nie po to sie sklada zeby grzebac.

Co do wydajnosci pentiuma czy celerona to sie nie zgodze mimo wszystko. Celeron/Pentium przy filmie FullHD lapie 30% obciazenia, skylake ale cena ta sama:

http://benczmark.pl/uploads/backend_img/b/fotki_recenzje/7473_Intel-Skylake-HD-510-i-HD-530/fhd-pentium.jpg

Także do pracy biurowej/filmow/internetow wiecej nie trzeba moim zdaniem. A kluczowy na odczucia wydajnosci jest dysk.

Ogolnie mowiac ze zaczynajac przygode z PC od czasow AMD Duron 750 (poczatek wielkiej konkurencji AMD vs Intel) to od czasow Core 2 Duo Intel przez brak konkurencji robi monopol i zaporowe ceny na procesory jak za czasow Pentium i Pentium II. Z drugiej strony roznice wydajnosci miedzy generacjami robią się już baaaardzo małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mimo wszystko polecał bym przynajmniej Sandisk SSD Plus 120GB - na system idealny a komfort używania z i3 będzie kosmiczny. 

 

Zamontowałem tego koło setki w różnych komputerach w firmie. W tej cenie rewelacja, wydajność również niezła.

 

@up, tak jak wcześniej wspominałem, miałem Pentiuma G3420. Film w FHD na YT + jedna maszyna wirtualna z Windows 7 i procesor miał dość. Nie wiem czy mógłbym polecić Pentiuma nawet do mocnej pracy biurowej, a co dopiero Celerona.

Miałem Durona 800 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od prawie 8 lat mam EVGA nvidia Geforce 9400GT 512MB, na Sierra działa, ale na nim musiałem już podmieniać NVDAStartup.kext na ten z El Capitan, bo otrzymywałem kernel panic, wcześniej na EFI Stringu działała OK przez wiele lat z El Capitan i wcześniejszymi systemami. Wszystko zależy jaki konkretny model się trafi. Polecam kupno nowszych modeli grafiki, bo w każdej chwili (np. 10.13 za pół roku) Apple może nie wspierać kart graficznych tak startych jak moja i podobne z serii.

 

Moja karta to dokładnie tak jak ta                      OKAZJA NVIDIA GeForce 9400 GT 512MB FVAT23% RokGwa                    

 

http://www.evga.com/Products/Specs/GPU.aspx?pn=E7A65DF1-7C8A-4986-B50E-5B625F1D4D49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

javazlaz dziękuje za odpowiedz

 

Co do wydajności procesora Pentium/Celeron do pracy biurowej to się nie zgodze. Jest wystarczający, przypadek o którym mówisz wynika z ograniczenia ilości wątków w tych procesorach do dwóch. Wątek to inaczej mówiąc zadanie procesora. Różnica między Celeronem a Pentium to 8%.

Co do SanDiska 120GB kiedyś się opłacał owszem. Ważne info dla ciebie i innych więc użyje dużych liter.

 

SANDISK 120GB SIE NIE OPLACA TERAZ KUPOWAĆ !

 

Jest on na wolniejszych pamięciach starego typu TLC, dodatkowo mocno ograniczona technologia jeżeli o ilość cyklów zapisu. MLC był lepszym wyborem. Teraz wyszedł nowy rodzaj pamieci SSD,

TLC NAND i kosztuje więcej o max 40zł.

 

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su800-128gb-sata3-asu800ss-128gt-c-1047720/

i recenzja

https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_adata_ultimate_su800_konkurencja_dla_crucial_mx300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapolhac - Uważasz. że komputer z Pentium będzie działał szybciej w Windows niż macOS? 

 

Gdzie jest wliczona cena licencji Windows? 

 

Testy ADATA SU800 dotyczą modelu 256 i 512GB - pokaż mi testy modelu 128GB vs Sandisk SSD Plus 120GB. Wydajność dysków SSD jest uzależniona od konkretnej pojemności. Modele 120GB zawsze są potwornie wykastrowane i o ile modelu 250GB w życiu bym nie kupił od Sandiska, to w przypadku jak szukasz naprawdę jak najtańszego dysku SSD to 120 SSD Plus wciąż jest najlepszym wyborem. 

 

Abstrahując pod co ma być ten komputer, usilne przekonywanie, że Pentium, czy Celeron jest wystarczające przypomina mi twierdzenie pewnego pana, że "640KB pamięci starczy do każdego profesjonalnego zastosowania". 

 

Komputery starzeją się dlatego, że co tydzień, miesiąc wychodzą nowe aktualizacje, nowe wersje przeglądarek, strony internetowe są coraz cięższe i za rok, dwa tego celerona będziesz musiał wywalić na śmietnik, bo nie będzie dawał rady, windows przeinstalować bo muli...

 

Jak masz tak bardzo ograniczony budżet, to poszukał bym używanej płyty, procesora czy innych podzespołów (poza HDD/SSD) i skupił się na zebraniu sprzętu pod macOS a nie katowanie się Windowsem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

music dziękuje za odpowiedz.

 

Ta informacja powoduje że nie widzę jednak sensu ekonomicznego próby robienia hacka za 1200zł. W tym konkretnym przypadku akurat nie ma możliwości "dołożenia" do bezproblemowej i3 400zł. Komputer ma być tani i dopasowany do konkretnych zastosowań. Ja w swojej "pracy" masz zoptymalizować zestaw do jak najlepszej pracy w jak najlepszych pieniądzach. Dlatego myślałem o hacku gdyż system pozwoliłby według obiegowych opinii przyspieszyć. Wiadomo że SSD da lepszą jakość pracy niż i3+HDD.

 

Jako programista pracuje obecnie na Core2Duo E4400 + HDD + 4GB w domowym zaciszu po pracy. I mimo to procesor daje rade jakoś uciągnąć intelij i resztę. Moim osobistym zdaniem procesory przestały być dla normalnych użytkowników wąskim gardłem zestawu (nie licząc gier).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio za tylko ok 40 zł zamieniłem na używany procesor Intel Xeon E5410 4x2.3GHz 12MB cache  http://ark.intel.com/pl/products/33080/Intel-Xeon-Processor-E5410-12M-Cache-2_33-GHz-1333-MHz-FSB

 

Zastosowałem sztuczkę z mod adapter socket 775 na 771 (+ aktualizacja biosu) wg sposobu

http://tanieprocesory.pl

http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_jak_uruchomic_procesor_lga_771_na_plycie_lga_775

 

Zaś oczywiście kartę graficzną pod hackintosha z Sierrą również można kupić bardzo tanio.

 

Posiadam dysk SSD 120GB Intela i nawet sprawnie i działa Sierra komputer ze stopki - sygnatury. Np. w Geekbench  w teście w 64 bity i multi-core mam ok. 4,5 tys. punktów  https://browser.primatelabs.com/v4/cpu/1242597

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314Ter dziękuje za odpowiedz.

 

Niestety nie mam testów porównawczych póki co bo jest nowy model (wyszedł później od pozostałych). Sandisk jest o tyle dobrym wyborem że nie jest już praktycznie dostępny, końcówki magazynowe.

 

Komputer można kupować na dwa sposoby, albo najlepszy sprzęt za XXXXzł albo najtańszy sprzęt do moich konkretnych zastosowań. W tym przypadku jest to na zasadzie do zastosowań.

 

Cytat z Billa Gatesa (tak w ogóle nie potwierdzony przez żadne źródło ale niech będzie), porównywanie etapu szybkiego rozwoju z etapem zastoju i końcem prawa Moore i praktycznie braku rewolucji dla użytkowników domowych przez najbliższe lata.

 

Używane części nie tanieją o 50% zakupu nowego, brałem to pod uwagę i wczoraj przeglądałem. Nie opcji żeby poniżej 2000zł było to jakoś opłacalne. Moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fajny test Celerona vs Pentium vs i3. Pokazujący ile można wyciągnąć na tym procesorze. Różnice mniej więcej polegają na tym że w zastosowaniach wielowątkowych dostaje od i3, w normalnym biurowym zastosowaniu do zaakceptowania i osoba nie techniczna pewnie nie zauważy.

https://uk.hardware.info/reviews/6709/intel-celeron-g3920-processor-review-skylake-for-a-trifle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy CPU i tak nic nie wnoszą... chcesz mieć sprawnego sensownego taniego haMaca - kup i3 na haswellu z wbudowaną HD4600 + jakąś kompatybilną płytę. Na dziś dzień to jedna z najlepszych konfiguracji. 

 

HD4600 - pali na sterownikach Apple - nie musisz mieć dodatkowej grafy.

Haswell działa na identyfikacji iMac14.x - nie ma zabawy z patchowanie AppleGraphicsDevicePolicy aby zobaczyć w ogóle desktop.

W Haswell działa już poprawnie USB 3.0 i nie trzeba się kopać z nim. Starsze płyty albo nie działają albo dodatkowe kontrolery w ogóle nie działają w macOS, a nowszy Skylake czasami też da popalić. 

Haswell to też sprawny kontroler SATA III.

 

Jest sporo zalet zdecydowania się na haswella, starsze platformy albo coś nie działa, albo są wolne, albo inny gruz... a Skylake znów kopanie, patche systemu i brak gwarancji że Ci komp nie wybuchnie po aktualizacji bo zmienią np zasadny AGPD i po restarcie przywita Cię czarny ekran. 

 

Jak chcesz jeszcze bardziej upancernić kompa, wystarczy dołożyć dowolną kartę muzyczną na USB, wyłączyć w budowaną i masz 100% szans, że każdy system od 10.10 w górę będzie działał bez zająknięcia. Przy poprawnie skonfigurowanym cloverze taki zestaw jest pancerny i odporny na użyszkodnika...

 

Celeron/Pentium w macOS - myślisz że Apple może czegoś nie zmienić i np nowsza wersja macOS nie ubije np działania tych CPU? Były już takie wypadki,  np ubicie procesorów ATOM w 10.6.2. 

 

Sztuką posiadania i składania porządnie haMaca jest dobór podzespołów. Wybierasz zawsze te które idealnie działają bez żadnego popychania w macOS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314Ter Dzięki za odpowiedz.

 

Zgadzam się z tobą że i3 jest najlepszą opcją na budowę hamac i w tym temacie zgadzam się z wami w szczególności po przedstawieniu przez użytkowników forum argumentów.

 

Założyłem temat z myślą żeby właśnie upewnić się po informacjach dostępnych na innych forach czy aby na pewno to dobry pomysł składać to na procesorze poniżej i3. Konfiguracja taka byłaby w dostępnych funduszach tej osoby i rekompensowałaby ewentualny zakup zestawu niższej generacji (wydajnościowo to samo, nie ma różnic między Hasswell a Skylake wielkich).

 

Zostałem poproszony o stworzenie optymalnego zestawu w danej kwocie. Dobry Mac tak jak mówisz wymaga inwestycji w jak najbardziej kompatybilne podzespoły. I jeżeli ktoś potrzebuje i3 to relatywnie nakład żeby mieć hamaca jest niewielki.

 

Wrzuciłem test tego procesora żeby pokazać że ten procesor wystarcza do podstawowych zastosowań. Bo nie ma też popadać w sidła marketingu że do odpalenia przeglądarki i pakietu Office trzeba nie wiadomo czego, bo za niedługo i7 będzie mało. Do podstawowych zastosowań wystarczy 2 rdzeniowiec z 2 wątkami. Zresztą do takich samych wniosków doszedł Apple w macach mini z 2014r wrzucając słabsze procesory od tych z 2011. Jest taniej, zysk większy a osoba nie techniczna i tak nie zauważy.

 

Cena w tym przypadku jest za niska by myslec o hamacu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój hamac z sygnaturki rusza od kopa w zasadzie w 100% natywnie i na HD4600 zasuwa jak mały dzik. Za procesor (używany) dałem niecałe 400zł z gwarancją na prawie rok. 

 

Celeron to fatalny pomysł. Już na gołym systemie widać, że on sobie zwyczajnie nie daje rady. I nie ma znaczenia, czy OSX czy Windows - jak porządnie systemu nie wykastrujesz to korzystanie z takiego komputera będzie katorgą. Co ciekawe, wydajność jest znacząco wyższa na i3-4330, niż na i5 Ivy Bridge z Macbooka.... To co dopiero ten celeron, skoro on dostaje po tyłku od i5-3210m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.