Skocz do zawartości

Przeniesienie systemu - czy to sie uda?


czacha79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukuje iMaca na sprzedaz i bede z niego wymontowywal dysk SSD ktory tam dolozylem (nazwijmy go dyskiem B   ). Jako, ze ten dyski jest znacznie lepszy niz ten ktory mam obecnie w Hackintoshu (nazwijmy go dyskiem A) chcialbym przeniesc system z obecnego dysku A na dysk B.

 

Czy jest to mozliwe aby wykonac idealna kopie partycji dysku A ktory ma 256GB i przeniesc to na dysk B o pojemnosci 512GB? Wyszperalem ze potrzebuje do tego Carbon Copy Cloner, ale nie moge doszukac sie informacji czy po takim zabiegu system wstanie tak jak trzeba? Oczywiscie w BIOSie musze zmienic partycje startowa na nowa, ale czy cos jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam partycje EFI jesli o to chodzi? Jakies wskazowki jak to przeniesc?

 

Wyprzedze odpowiedz i prosze jedynie o potwierdzenie:

1. wkladam do hackintosha nowy dysk B

2. formatuje go

3. odpalam clover installer majac system odpalony na dysku A

4. tworze partycje EFI za pomoca clovera na dysku B

5. kopiuje recznie cala zawartosc partycji EFI z dysku na A na utworzona partycje EFI na dysku B

6. odpalam CCC i wykonuje przeniesienie partycji z A na B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zamotałeś.

 

Jak clovera startujesz w UEFI - to jedynie co musisz przegrać to zawartość folderu EFI z partycji EFI, na nowy dysk - też na partycję EFI.

 

Zawartość systemu możesz najprościej skopiować używają carbon copy clonner lub nawet używając Disk Utility i funkcję odtwórz dysk - ustawiasz dysk źródłowy -> docelowy i ogień.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pmedela - masz rację... zakręcony jestem... clonezillą skutecznie już dziesiątki klonowań robiłem dysków z macOS łącznie z mbr, pbr i bootloaderami. Aczkolwiek clonezilla ma jeden warunek, dysk docelowy musi być przynajmniej takiej samej pojemności lub większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie. Poszlo mi metodą:

- wsadzilem dysk i go sformatowalem

- odpalilem CCC, zrobil co trzeba

- odpalilem Clover Configurator i zainatalowalem go na nowym dysku, ale zaznaczylem tylko stworzenie bootowalnej partycji

- zamontowalem stara partycje EFI i przegralem jej zawartosc na nowa

- restart z odlaczonym starym dyskiem (z podlaczonym bootowalo mi ze starego dysku nawet jesli wybieralem do bootowania nowy)

- pojawil sie wybor dysku przy odpaleniu, wybralem nowy dysk

- wszystko smiga, system wstaje, usypia sie itd. tylko pare programow poprosilo o ponowne zalogowanie sie. stary dysk moglem sformatowac po podpieciu i sluzy jako magazyn na biblioteki Lightroomowe

 

pewnie dalo sie to zrobic prosciej, ale i tak jestem z siebie dumny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.