Skocz do zawartości

Usypianie, a napięcie w USB, wybudzanie urządzeń...


bogdanh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy grupa odpowiednia, bo pytanie może się wiązać z kextami, cloverem, systemem, itp.

Kupiłem klawiaturę USB z podświetlanymi klawiszami i zauważyłem, że przy uśpieniu komputera klawisze gasną, ale to jakby pierwsze pytanie - czy tak ma być.

Druga sprawa, to co jakiś czas klawiatura nie wybudza systemu (mysz BT Apple wybudza, ale dongle BT jest także na USB.

Losowo także od momentu wpięcia tej klawiatury maszyna samoczynnie nie usypia po założonym czasie - usypianie wymuszone oczywiście działa.

Pomyślałem, czy nie mam jakiegoś konfliktu portów USB z systemem (10.11.6).

Przy poprzednim donglu BT miałem problem z jego uruchamianiem przy wybudzeniu. Obecny (Asus) działa prawidłowo, ale czasami ma problem (niezbyt często) z łącznością z myszą, gdy ją ba chwilę wyłączę przełącznikiem.

Jak mogę sprawdzić czy porty USB działają zgodnie z założeniami OSX.

Według specyfikacji jest 10 portów USB 2 (8 zewn. i z tego wynika, że 2 wewn. na płycie), więc trochę nietypowo.

Jakieś podpowiedzi lub linki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W logu powinien być wake reason. Tam patrz na początek

NA drugim dysku mam czystą wersję 10.11.6 i zauważyłem dziwną rzecz. Miałem dongla BT włożonego do przedniego USB (są 2) i do drugiego pendrive. Po wyjęciu BlueTooth system meldował błąd  w nieuprawnionym wyłączeniu pendrive. Tak jakby oba wejścia były szeregowe. 

Poszukam tego wake reason, choc nie za bardzo wiem w którym logu... :)

---Edit---

20.12.2016 13:27:11,000 kernel[0]: Wake reason: PXE USBE EUSB
20.12.2016 14:10:45,000 kernel[0]: Wake reason: PXE USBE
20.12.2016 16:31:21,000 kernel[0]: Wake reason: PXE USBE
20.12.2016 19:32:37,000 kernel[0]: Wake reason: PXE USBE
----
Po "wymuszonym" uśpieniu i wybudzeniu:
20.12.2016 23:06:17,000 kernel[0]: Wake reason: PXE USBE
-----------
Mam wrażenie, że coś jest nie tak z portami USB (jak pisałem wyżej - jakby konflikt..?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.