Skocz do zawartości

Broadcom BCM4360 działa ale zawiesza sierre


ktorczylo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, karta TP Link na chipe Broadcom BCM4360 działa w sierra bez jakichkolwiek modyfikacji, przy świeżej instalacji ale gdy tylko kliknę na wybraną sieć WIFI komputer od razu się zawiesza. 

 

Co to morze być? zły kext? 

 

nie chcę sam mieszać bo nie mam pojęcia szczerze mówiąc jak to ugryżć więc wolę zaczekać na wasze sugestie.. być może ktoś z was borykał się z podobnym problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchamiałem BCM4360 na Sierze, ale moduły oryginalne Apple'a. Działają OK. 

 

Być może problem jest z czymś innym. 

 

1. Jak stawiałeś system - czysty clover czy inne metody?

2. W który slot karta włożona? 

3. Jaka wersja bios? 

4. Sierra z Mac Appstore czy czy "innego źródła"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okei, postaram się raz jeszcze z czystym loverem 

 

slot - ten najmniejszy (najkrótszy) 3 od góry w instrukcji opisany jako PCIEX 1.2, w karcie sieciowej jest złącze z wyglądu pasujące idealnie właśnie do tego gniazda (długość, ilośc pinów)  więc.. tak to wpiąłem ale być może to jest błąd.  

 

BIOS - ściągam aktualizację i zaraz ją wgram.  ps. 2103 nie może być? bo widzę że jest dostępna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SMBIOS skonfigurowany, clover dostosowany w/g poradnika, krok po kroku, niosą płyty cofnięty do starszej wersji. Instalacja startuje ale zatrzymuje sie na iMac.local com.apple.xpc.launchd.... nie zdążyłem napisać, wskoczył czarny ekran z logo Apple i pasek ładowania plus kolorowe kółeczko obracające sie bez przerwy, po kliknięciu myszka kółko zginęło. Pasek postępu stoi w miejscu od 15min po czym następuje wyłączenie komputera.

Pomoże ktoś?

post-4238-0-31817200-1482784141_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś zerknie na moją konfigurację...? 

 

już nie wiem co robić.. czytałem na innych forach zagraniczych i wygląda to tak jak by clover kextów nie widział. wywaliłem wszystkie kexty z ffolderów 10.x zostawiłem tylko w other, próbowałem wystartować ze spacją z opcja bez injekcji kextów ale też nic nie daje. 

 

Dziwne jest to, że jak tworzę EFI w UniBest to wszystko startuje bez problemu, ale config.plist wygląda inaczej niż nasz Unibotx`a 

 

Niby sprzęt kompatybilny a jednak same problemy ze startem Sierry:/.... 

 

mam nadzieję, że ktoś przerabiał ten temat.. 

EFI.7z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc jestem bardzo wdzięczny , naprawdę! System zainstalowany.

Jednak wróciliśmy do punktu wyjścia: karta nadal zawiesza system, jak tylko wpisze hasło wifi, klikam połącz i jest po zabawie! System wisi.

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu z siecią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niższa wersja systemu - El Capitan działa stabilnie? Bo żeby się nie okazało, że faktycznie jest problem z sterami wifi w 10.12.2... i zmiana karty nic nie da. 

 

Jutro postaram się sprawdzić w domu BCM94331CD na mojej sieci pod 10.12.2 i zobaczę czy się łączy i działa stabilnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.