Skocz do zawartości

Używana karta graficzna do 500zł


piker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z tym, że mój Radeon HD5830 w żaden sposób nie zadziałał pod macOS (pewne ze względu na to, że próbowałem go uruchomić jako HD5850, a on jest okrojoną wersją HD5870 - a to zupełnie inny chip) poszedł on na sprzedaż a ja szukam czegoś kompatybilnego z macOS. Budżet - do 500zł, wolałbym mniej. Karta musi działać OOB, nvidie na webdrivers raczej odpadają bo podejrzewam, że webdrivery umrą razem ze wsparciem MacPro5,1 czyli pewnie niedługo.

 

Na oku mam:

- GTX760/770

- Radeon HD7950 (może HD7970)

- Radeon R9 280

 

Oczywistą opcją wydaje się być GTX770 bo w iMac14,2 montowano właśnie keplery, no ale. Komputer do w 80% do pracy, 10% gier pod Windows (typu Dirt Rally czy Spintires) i 10% obrabiania filmów w iMovie Pro ;) więc GeForce wydaje się słabą opcją, bo w OpenCL zbiera baty nawet od sporo słabszych Radeonów... 

 

Czy w MacOS da się wykorzystać jakoś rdzenie CUDA czy kupując nvidie muszę się liczyć z powolnym renderingiem? Mogę połączyć HD4600 i GTXa żeby było cokolwiek szybciej? 

 

Dziękuję z góry za podpowiedzi i sugestie wszelakie  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi ;) No ja tak sobie ostatnio myślałem, że te webdrivery to głównie dla hacków bo szczerze - ile jest jeszcze Maków Pro w użyciu, które ktoś doposaża w nowe karty? To pewnie tylko taka wymówka dla Apple. Hacków jest pewnie z pięć razy tyle co MP a wątpię, by nVidię obchodziło czy masz Maka czy Haka.

 

No dobra, a GTX770? Naprawdę on jest aż tak słaby? Moje projekty w FCPX to głównie kilkunastominutowe filmy na YouTube, ostatecznie za bezproblemowość jestem w stanie znieść trochę dłuższe czasy renderingu... Gorzej, jak program stanie się zwyczajnie nieresponsywny :/ 

 

Ehhhh gdyby tak Apple dodało wsparcie dla CUDA :(

 

PS. Dzięki za przeniesienie tematu, miałem założyć go tutaj ale przeglądałem tematy na forum o kartach graficznych i tak jakoś wyszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.