Skocz do zawartości

Asus P5Q (cała seria)


Rekomendowane odpowiedzi

Instalacja Snow Leoparda na płytach Asus z serii P5Q

Poradnik powstał na podstawie Asus'a P5Q PRO, Intel E8500, 2x2GB 1066MHz

v1.0 - Pierwsza publikacja

v1.1 - Drobne poprawki, dodatkowe kexty LAN, poprawka DSDT dla AD2000B

v1.2 - Dodany link do tematu o modyfikacji DSDT

v1.3 - Dodany link do aktualizacji 10.6.3

v1.4 - Poprawka w kextach LANu dla P5Q Deluxe

v1.5 - BootCD dla Radeona 4850

v1.6 - BootCD z NVEnablerem (64bit) oparty na Chameleonie v2 RC5 r518

 

Kilka bardzo ważnych informacji na wstępie, w celu uprzedzenia niepotrzebnych pytań

 

Co będzie nam potrzebne

  • 1. Płyta główna z serii Asus P5Q - na
www.asus.com sprawdzamy rodzaj audio i lan
2. Procesor INTEL na socket 775, np: Core 2 Duo / Core 2 Quad
3. Minimum 1GB Ramu, zalecane 4GB
4. Dysk Twardy, najlepiej czysty
5. Płyta Snow Leopard Retail minimum 10.6
6. Czysta płyta CD/DVD R lub RW do wypalenia BootCD
7. Pendrive lub inny nośnik na paczkę plików z kextami, instalatorami itp.

 

Zanim zabierzemy sie za instalację Snow Leoparda musimy opowiedzieć się czy instalacje przeprowadzamy na czystym dysku czy na dysku który jest już używany. Zapytacie co za różnica - otóż znacząca.

 

Posiadając czysty dysk sprawnie założymy partycje w schemacie GUID w Disk Utility podczas instalacji systemu i nie bedziemy musieli zawracac sobie głowy modyfikacją płyty instalacyjnej Snow Leoparda.

 

Jeżeli jednak zdecydujemy sie na postawienie SL na używanym już przez nas dysku musimy pamiętać, że jest on w schemacie MBR a na tym schemacie instalacja nie zmodyfikowanego instalatora SL jest niemożliwa. Sprawa jednak jest do ominięcia. Dla zainteresowanych polecam mój poradnik:

http://hamac.pl/topics4/modyfikacja-sl-do-instalacji-na-mbr-i-wypalenia-na-dvd-47gb-vt1343.htm

Więcej ważnych informacji znajdziecie w poniższym tutorialu:

http://hamac.pl/topics4/partycjonowanie-pod-os-x-leopard-vt19.htm

Nie jest to jeszcze koniec. Partycja pod system musi być partycją podstawową (PRIMARY), nie może ona być rozszerzona (EXTENDED). Kolejną sprawą jest ustawienie boot flagi dla partycji pod OS X, ten krok można jednak pominąć przy zastosowaniu najnowszego Chameleona RC5 Pre8. Jeżeli zdecydujemy sie zastosować inny bootloader polecam narzędzie Hiren's BootCD - znajdują się tam narzędzie do partycjonowania, polecam Acronis Disk Director lub Paragon Partition Manager. Za ich pomocą można zmienić boot flagę i przerobić partycję na podstawową. Odnośnie bootloadera w dalszej części tutoriala.

 

 

Let's get it started

icon_arrow.gif Część 1. BIOS

 

1. Należy zaopatrzyć sie w zmodyfikowany bios, np od Juzziego:

http://www.applelife.ru/topic/9948-p5q-pro/page__s__73b5bdb60f95d0be231616456771693a

W załączniku znajduje sie najnowszy zmodyfikowany bios do P5Q PRO v. 2102

Do updateu biosu wykorzystujemy narzędzie wbudowane w bios - Tools/Asus EZ Flash 2

 

2. Należy ustawić zasadnicze opcje w biosie:

Main/Storage Configuration:

-Configure SATA as [AHCI]

 

38213037.jpg

 

Advanced/CPU Configuration:

-CPU Ratio Setting [AUTO]

-C1E Support [ENABLED]

-Max CPUID Value Limit [DISABLED]

-Intel Virtualization Tech [ENABLED] (tej opcji może nie być ze względu na zastosowany procesor)

-CPU TM Function [ENABLED]

-Execute Disable Bit [ENABLED]

-Intel SpeedStep Tech [ENABLED]

-Intel C-State Tech [ENABLED]

 

45754348.jpg

 

Advanced/Onboard Devices Configuration:

-Marvell IDE [ENABLED] jeśli używamy urządzeń na IDE (inaczej ATA/PATA)

-Atheros GigaBit LAN [ENABLED] jeżli używamy wbudowanej karty sieciowej

-LSI Firewire 1394 [ENABLED] - może być włączone nawet jeśli nie używamy bo działa OOTB

 

93447262.jpg

 

Advanced/USB Configuration:

-USB Functions [ENABLED]

-USB 2.0 Controller [ENABLED]

-USB 2.0 Controller Mode [HiSpeed]

-BIOS EHCI Hand-Off [ENABLED]

-Legacy USB Support [ENABLED]

 

92077186.jpg

 

Power:

-Suspend Mode [s3 Only]

-ACPI 2.0 Support [Enabled]

-ACPI APIC Support [ENABLED]

 

38644932.jpg

 

Na sam koniec co chyba oczywiste: Exit/Exit & Save Changes

 

84306837.jpg

 

icon_arrow.gifCzęść 2. Instalacja Mac OS X 10.6 Retail

 

1. Ściągamy i wypalamy spreparowany przeze mnie BootCD dla rodziny płyt P5Q, zawiera ona sterowniki do PS2 jednakże zaznaczam ze u mnie niestety PS2 nie działało w trakcie instalacji jak i po odpaleniu systemu z BootCD. Zalecam zaopatrzyć się w mysz i klawiaturę USB (lub przejściówki PS2->USB) lub przygotować sie na parę kroków więcej

 

2. Odpalamy PC z BootCD, ok 10s po załadowaniu bootloadera wyciągamy płytę z napędu i wsadzamy DVD ze Snow Leopardem. Oczekujemy ok 30-60s (aż dioda DVD przestanie migać) i wciskamy klawisz F5. Robimy tak ze względu na to że płyta DL długo sie wczytuje. Po odświerzeniu (F5) wybieramy dysk instalacyjny SL i grzecznie czekamy na załadowanie instalatora.

 

3. Wybieramy interesujący nas język i przechodzimy dalej. Udajemy sie do Disk Utility (Narzędzie Dyskowe), które znajduje się w górnym menu i przygotowujemy dysk:

 

  • icon_arrow.gif a. Jeśeli mamy czysty dysk to przechodzimy na zakładkę Partycję. Wybieramy interesującą nas ilość partycji. Każdej nadajemy nazwę i przypisujemy rozmiar (jeżeli jest bug w instalatorze to należy rozmiar ustawić ręcznie przesuwając belki między partycjami lub dla ludzi lubiących dokładność należy sformatować dysk komendami przez terminal).
     
42928326.png


Następnie z opcji wybieramy "Tablice partycji GUID". Po całym procesie klikamy na zastosuj i czekamy na zakończenie pracy narzędzia dyskowego.
 

40552468.png


Jeżeli chcemy na preparowanym przez nas dysku zainstalować w przyszłości Windowsa musimy jedną z partycji przeformatować na FAT32 a podczas instalacji Windowsa przeformatować ja na NTFS. Dzieki temu utworzymy dysk hybrydowy GPT/MBR. Musimy zrobić to z pod instalatora w momencie zakładania partycji ponieważ z pod działającego systemu dysk miałby tylko tablice GPT ! (PS. dzięki 314TeR za informacje !!)
 
icon_arrow.gif b. Jeżeli mamy dysk twardy który jest używany należy przygotować jedną z partycji dla Mac OS X. Jak pisałem wyżej mozemy posłużyć sie Hiren's BootCD i zawartymi na nim programami. Nie bede opisywał całej procedury. Przypomnę tylko że partycja dla Mac OS X musi być podstawowa (Primary), nie może być rozszerzona/logiczna (Extended/Logical), musi być sformatowana na FAT32 przed włączeniem instalatora, jeśli posiadamy partycję Extended - to Primary pod Snow musi być przed partycją Extended (PS. dzięki 314TeR za informacje !!)
 
W "Narzędziu dyskowym" należy wybrać partycję która jest przeznaczona dla Snow Leoparda, przejść na zakładkę "Wymaż". Następnie jako format wybieramy Mac OS Extended (Journaled) i nadajemy nazwę partycji np: Snow po czym całość zatwierdzamy przyciskiem "Wymaż".

28778826.png


 
W przypadku dysku używanego (z tablicą MBR) należy pamiętać o przerobieniu obrazu Snow Leoparda o czym pisałem już wyżej !!
 
Po zakończeniu pracy "Narzędzia dyskowego" zamykamy go, przechodzimy do instalatora i przeprowadzamy instalację systemu.

 

4. Po zakonczeniu instalacji wyskoczy okno aby uruchomić ponownie komputer, jeżeli nie zresetuje sie on samoistnie należy zrobić to ręcznie. Odpalamy komputer z BootCD. Bootujemy z partycji na która zainstalowaliśmy Snow Leoparda.

 

5. Po załadowaniu systemu ukaże nam sie filmik powitalny a po nim procedura załozenia nowego konta systemowego.

 

  • Osoby posiadające urządzenia na PS/2 mogą tu mieć problem z niedziałającym urządzeniem, co za tym idzie nie możnością założenia konta. Problem ten można rozwiązać wrzucając do lokalizacji /System/Library/Extensions 2 kexty (ApplePS2Controller.kext i ACPIPS2Nub.kext) z poziomu Windowsa lub Ubuntu. W przypadku Windowsa należy skorzystać np z programu MacDrive a w Ubuntu z tego tutka:
http://hamac.pl/topics4/montowanie-hfs-pod-ubuntu-vt1032.htm

 

6. Po załadowaniu biurka (pulpitu) otwieramy nośnik z paczką FILES

  • - instalujemy Chameleon'a RC5: po zainstalowaniu instalator każe nam uruchomić ponownie komputer - NIE ROBIMY TEGO !!
    - udajemy sie do partycji z systemem i usuwamy katalog Extensions z lokalizacji: /Extra
    - kopiujemy do /Extra zawartość katalogu Postinstall
    - jeżeli chcemy korzystać z urządzeń PS/2 wrzucamy do /Extra/KestStore pliki: ApplePS2Controller.kext i AppleACPIPS2Nub.kext (znajdują sie w katalogu "Dodatkowe Kexty")

Jeżeli mamy je już w /System/Library/Extensions/ należy je z tamtąd usunąć


- jeżeli chcemy korzystać z wbudowanej karty dźwiękowej wrzucamy do /Extra/KextStore plik ALC1200-v.4 lub AD2000B (* - zależnie od pł.głównej)
- jeżeli chcemy korzystać z urządzeń na IDE (=ATA=PATA) wrzucamy dp /Extra/KextStore plik AppleVIAATA.kext
- jeżeli chcemy korzystać z karty sieciowej wrzucamy do /System/Library/Extensions/ plik: AttansicL1eEthernet (dotyczy m.in P5Q, P5Q(L) PRO, P5QL-E(M))
- jeżeli chcemy korzystać z karty sieciowej wrzucamy do /Extra/KextStore/ plik: IONetworkingFamily+SKGE (dotyczy m.in P5Q-E, P5Q3 Deluxe/WiFi-AP, P5Q Deluxe, )
 
* ALC1200: m.in P5Q, P5QL-EM, P5Q(L) PRO | AD2000B: m.in P5Q DELUXE/PREMIUM, P5Q-E, P5Q3 DELUXE/WIFI-AP
 
- włączamy aplikacje Terminal która znajduje sie w: Programy/Narzędzia a następnie wykonujemy:
 

sudo -s  (ENTER, podajemy nasze hasło, podczas wprowadzania nie bedzie widoczne !!) 
cd /Volumes/Snow (tu należy podać właściwą nazwę partycji, jeśli jest inna niż Snow) 
chown -R 0:0 Extra 
chmod -R 755 Extra 
kextcache -v 1 -a i386 -a x86_64 -m Extra/Extensions.mkext Extra/KextStore


Jeżeli wrzuciliśmy kext od LANu Attansic wykonujemy jeszcze:

cd /System/Library/Extensions 
chown -R 0:0 AttansicL1eEthernet.kext 
chmod -R 755 AttansicL1eEthernet.kext 
rm -R /System/Library/Caches/com.apple.kext.caches 
exit

 

7. Uruchamiamy DSDT Patcher GUI (FILES/Programy) -> Wybieramy partycje ze Snow'em i klikamy "Run DSDT Patcher" PS: Dump robimy nie mając wgranego żadnego pliku DSDT ponieważ wynik będzie błędny (otrzymamy DSDT ktore zostało wrzucone do systemu!)

59995874.png

8. Zamykamy DSDT Patcher GUI. Kompresujemy katalog Sessions z DSDTPatcherGUI, zamieszczamy go w załączniku w odpowiedzi do tutka i czekamy na moją informację zwrotną z przerobionym DSDT lub przerabiamy go sami i wrzucamy do /Extra - NIE GWARANTUJE ŻE BEDE PRZERABIAŁ TE PLICZKI OD KIEDY ZROBIŁEM PROSTY TUTEK O DSDT - NĘKANIE MNIE NA PW BĘDZIE MIAŁO ODWROTNY SKUTEK, W STOPKE WYRAŹNIE MAM WBITE ŻE NIE POMAGAM NA PW !!

9. Wyciągamy BootCD i uruchamiamy ponownie system.

10. Za pomocą programu Lizard modyfikujemy smbios.plist wg własnej specyfikacji

zrzutekranu20100331godz.png76606451.png

11. Zajmujemy sie odpaleniem swojego pozostałego sprzętu: m.in Karty Graficznej. Masa informacji jest na forum. Prosze szukać pod: Graphic Enabler, EFI String, NVEnabler

12. W com.apple.boot.plist jest string który na stałe uruchamia tryb 32bitowy ! Jeżeli chcemy aby nasz system działał w 64bitach należy usunąć arch=i386 !

 

icon_arrow.gifCzęść 3. Aktualizacja

 

Przeprowadzamy update do 10.6.2 za pomocą SU lub Combo Update

http://wsidecar.apple.com/cgi-bin/nph-reg3rdpty2.pl/product=26864&cat=60&platform=osx&method=sa/MacOSXUpdCombo10.6.2.dmg

Po aktualizacji do 10.6.2 przeprowadzamy update do 10.6.3, należy jednak wcześniej zrobić kopie AppleHDA.kext (z /S/L/E) a potem ją przywrócić bo nie będziemy mieli dźwięku.

http://support.apple.com/downloads/DL1018/pl_PL/MacOSXUpd10.6.3.dmg

Możemy przeprowadzić także update bezpośrednio z 10.6.0 do 10.6.3 za pomocą Combo Update, wczesniej jednak musimy zaopatrzyć sie w AppleHDA najlepiej z 10.6.2.

http://support.apple.com/downloads/DL1017/en_US/MacOSXUpdCombo10.6.3v1.1.dmg

* Uwaga do posiadaczy kart graficznych GF 7xxx: Niestety po tej aktualizacji system będzie działać tylko, jeśli uruchomi się go w 32-bitach.

 

icon_arrow.gifCzęść 4. AutoSleep

 

Tutaj był opis, ale ze względu na zbyt dużą rozciągłość postu daje link do tematu w którym opisałem rozwiązanie autosleepa, post 6:

http://hamac.pl/topics25/solved-p5q-pro-rodzina-p5q-autosleep-vt1459.htm

 

icon_arrow.gifCzęść 5. Modyfikacja DSDT

 

NIE WGRYWAMY PLIKÓW DSDT KTÓRYCH NIE ZDUMPOWALIŚMY SAMI, PRZYKŁADOWE PLIKI Z INTERNETU MOGĄ USZKODZIĆ WAM SPRZĘT. NIE WGRYWAMY PLIKÓW DSDT KTÓRY POCHODZI Z TEJ SAMEJ PŁYTY I NP. INNEGO PROCESORA. ABSOLUTNIE NIE WGRYWAMY PLIKÓW DSDT KTÓRE POCHODZĄ Z INNEJ PŁYTY GŁÓWNEJ !! NP. P5Q TO NIE P5Q PREMIUM !!

 

Jeśli ktoś chce sie sam zabrać za modyfikację swojego DSDT polecam temat:

http://hamac.pl/topics27/czesc-1-wydobycie-dsdt-z-naszego-sprzetu-vt1651.htm

 

Zmiany jakie zastosowałem w swoim DSDT:

FIXY:

  • HPET, RTC, TMR, DTGP, LPC (ID: 0x18, 0x3A, 0x00, 0x00), TM Fix pod LAN0, HDEF

ZMIANA NAZEWNICTWA JAK W MACPRO3.1

  • PIC -> IPIC
    DMAD -> DMAC
    TMR -> TIMR
    RTC0 -> RTC
    COPR -> MATH
    OMSC -> LDRC
    SBRG -> LPCB
    MCH -> MCEH
    CHN0 -> PRT0
    CHN1 -> PRT1
    EUSB -> EHCI
    USBE -> UHCI
    USB0 -> UHC1
    USB1 -> UHC2
    USB2 -> UHC3
    USB4 -> UHC4
    USB5 -> UHC5
    USB6 -> UHC6
    dodane AAPL do EHCI i UHCI jak w MacPro

WYWALONE SEKCJE:

  • USB3
    Device (FDC) - stacja dyskietek

SEKCJE KTÓRE MOŻNA WYWALIĆ JEŻELI ICH NIE UŻYWAMY/NIE CHCEMY:

  • Device (PS2K) - klawiatura PS2
    Device (PS2M) - mysz PS2
    Device (SPKR) - głośnik na mobo (nie wywalamy jeśli używamy Parallels!!)

Usunięcie sekcji PS2 wymaga gimnasytki - jest sporo do usuwania poza samymi sekcjami PS2K i PS2M !

Mój plik DSDT znajduje sie w katalogu FILES/DSDT/P5Q PRO BIOS JUZZI 2102/E8500 SpeedStep <- podczas dumpa pamięci były w żółtych slotach

 

Modyfikacja DSDT dla AD2000B + legacy kext (AD2000b.kext)

Poniższa sekcje wstawiamy przed Device (P0P2) a kext wrzucamy do /Extra/KextStore i przebudowujemy mkexta

 

            Device (HDEF) 
           { 
               Name (_ADR, 0x001B0000) 
               Method (_DSM, 4, NotSerialized) 
               { 
                   Store (Package (0x08) 
                       { 
                           "subsystem-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x11, 0x83, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "subsystem-vendor-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x43, 0x10, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "layout-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x0C, 0x00, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "PinConfigurations", 
                           Buffer (Zero) {} 
                       }, Local0) 
                   DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0)) 
                   Return (Local0) 
               } 
           }

Modyfikacja DSDT dla ALC1200 + legacy kext (ALC1200-v.4.kext)

Poniższa sekcje wstawiamy przed Device (P0P2) a kext wrzucamy do /Extra/KextStore i przebudowujemy mkexta

            Device (HDEF) 
           { 
               Name (_ADR, 0x001B0000) 
               Method (_DSM, 4, NotSerialized) 
               { 
                   Store (Package (0x08) 
                       { 
                           "subsystem-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0xFE, 0x82, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "subsystem-vendor-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x43, 0x10, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "layout-id", 
                           Buffer (0x04) 
                           { 
                               0x0C, 0x00, 0x00, 0x00
                           }, 

                           "PinConfigurations", 
                           Buffer (Zero) {} 
                       }, Local0) 
                   DTGP (Arg0, Arg1, Arg2, Arg3, RefOf (Local0)) 
                   Return (Local0) 
               } 
           }

W przypadku kiedy dźwięk nie bedzie działać należy sciągnąć lspci i zainstalować. Po zainstalowaniu wykonujemy w terminalu kolejne komendy:

sudo -s  (ENTER, podajemy nasze hasło, podczas wprowadzania nie bedzie widoczne !!) 
lspci -nnvv

Zawartosc terminala skopiować do edytoru tekstu i załączyć do tematu.

http://osx86.sojugarden.com/files/myHack_lspci_Installer_1.0.mpkg.zip

icon_arrow.gifDZIAŁ DOWNLOAD

 

- Paczka FILES v3

http://www.mediafire.com/?fmmyozj2zgj

- BootCD z NVEnablerem - dla kart NVidii (zalecane dla GTX260 ktore nie odpala na GraphicsEnablerze)

http://dl.dropbox.com/u/9641107/P5Q_series/BootCD_NVEnabler.iso.zip

- BootCD (brak kextra/stringa do grafiki - dla trybu VESA, do instalacji wystarczy)

http://www.mediafire.com/?nzwmzzmkwx2

-BootCD z obsługą Radeona 4850

http://www.mediafire.com/?d5mjwzdkchj

-RIP3s

http://www.mediafire.com/?wnycmamhzun

-P5Q PRO bios 2102 by Juzzi

http://www.mediafire.com/?ja4u5hhnwmm

 

 

Bardzo proszę o zgłaszanie wszelkich błędów (literówki, błędy merytoryczne itp, itd...)

 

 

Tutorial made by oswaldini

Nie wyrażam zgody na publikacje w/w tutoriala bez mojej wiedzy i pozwolenia w innych serwisach internetowych !

I'm not granting the permission for publications above tutorial without my knowledge, behind my back in other web sites

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem całą listę płyt z serii P5Q i można tam znaleść różne wynalazki typu:

 

Audio: ALC1200 (OK), AD2000B (OK), VT1708(S/C) (VoodooHDA), VT1705 (?), ALC662 (?), ALC887 (VoodooHDA)

LAN: Atheros L1E (OK), 88E8056/8001 (OK), 4 x 88E8056 (OK - trzeba dodać DevID do Yukon2), 8111© (RealtekR1000SL.kext), 8112 (?), Intel 82567(LF/LM) (Intel82566MM.kext dla Leoparda, nie znalazlem nic dla SL)

Grafika: GMA 4500(HD) - podobno do odpalenia

 

Jeżeli znajdzie się ktoś z egzotycznym sprzętem chętnie podejmę się wyzwania odpalenia go o ile czas na to pozwoli :)

 

Ponadto powyższy tutek został troszkę poprawiony, zostały dodane kexty dla AD2000B (+poprawka DSDT) oraz kexty dla LANu 8056 (spatchowany IONetworkingFamily) i 8001 (SKGE.kext) - przetestowane na dwóch P5Q Deluxe i wszystko działa.

 

EDIT: faktycznie, w GMA450 tylko rozdziałka :/

EDIT2: Intel 82567(LF/LM) - Intel82566MM.kext pisany pod Leoparda ale działa z tego co widziałem również na Snow Leopardzie. Podejrzewam jednak, że tylko w 32 bitach ale to trzeba by już sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 x 88E8056 (??)

To że 4-ry w niczym nie przeszkadza ;) odpala się ją tak samo jak wersje 1x lub 2x.

8112 (?)

ściema Asus'a - to tak naprawdę 8111D - wiem bo mam taką u siebie - działa ok tylko z dedykowanym kextem do realtek'ów, nie działa w ogóle OTB.

Grafika: GMA 4500(HD) - podobno do odpalenia

Jedynie rozdzielczość... nie widziałem informacji żeby komuś udało się odpalić z QE/CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

To ja też poproszę o przerobienie dsdt jeżeli oczywiście mozna. Płyta główna to asus p5ql-e, bios wgrany od juzziego, procek core 2 duo e4300, grafika 9600gt odpolaona przez graphics enabler.

 

[ Dodano: 2011-02-09, 17:07 ]

A więc prawie się już uporałem z instalacją na Asus P5QL-E wedle tego poradnika, praktycznie wszystko działa elegancko w łącznie z sleepem. Problem jedynie sprawia mi speedstep. Zacznijmy od początku w BIOS-ie wszystki opcje włączone tak jak na poradniku, jedynie brak u mnie takiej opcji "Intel C-State Tech". Wprowadzone poprawki do DSDT - HPET, RTC, TMR, DTGP, LPC, TM Fix, HDEF, PIC, USB, identyfikacja komputera w smbios.plist jako Mac Pro 3.1. A speed steepu dalej brak !, moze coś pokaszamniłem w DSDT ale przeglądałem to z dziesięć razy i wszystko jak dla mnie ok (cóż może ślepota). CPUPLimit jest ok, PerformanceStateArray też są tylko brak stanów CST. Pamiętam jak walczyłem na swoim gigabyte ep45 ud3 dopiero wskoczyły mi stany cst po dopisaniu sekcji procesora do DSDT, ale czyżby w asusie było tak samo ?

Sessions.zip

post-64-13904295689847_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam za bardzo czasu na przerabianie DSDT dlatego czeba długo czekać. W przypadku Quadów ta najważniejsza opcja znika w biosie. Jest na to rada - trzeba dodać do chameleona GenerateCStates=Yes i pojawi się CSTInfo.

 

Czy przeróbka DSDT jest nadal potrzebna czy już sobie poradziłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z przeróbką DSDT, tylko ze zmianą nazewnictwa nie dałem rady ale chyba to mało istotne. Procesorem nie jest Quad tylko core 2 duo e4300 a mimo tego opcji w biosie "Intel C-State Tech" brak. Nie wiem od której wersji chameleon obsługuje generowanie stanów pst i cst ale na pre8 nie chcioło zaskoczyć dopiero na r700 poprawnie odpalił się speedstep. A żeby nie było za różowo to przestał działać sleep na wersjach nowszych od pre8, na pre8 działał bezproblemowo (żadnych więcej modyfikacji nie robiłem oprócz zmiany chamelona). Pozatym jeszcze począwszy od wersji r700 zacina się dzwięk !. A więc z oczywistych powodów trzeba zostać przy wersji pre8 tylko nie wiem w jaki jeszcze inny sposób mogę odpalić te stany CST, na swojej płycie (Gigabyte EP45 UD3) udało mi sie dopiero w pełni speedsteep odpalić po dopisaniu sekcji procesora do DSDT (czy tylko to mi pozostaje na tym asusie ?). Jeżeli ktoś jest bardziej obcykany co do sekcji procesora c2d e4300 to proszę o wstawienie kodu.

 

edit

znalazłem jeszcze na

http://www.kexts.com/cat/2-bootloaders.html

wersję 2.0-RC5-r730 i 2.0-RC5-r726 ale efekt taki sam jak z r700 speedstep działa ale sleep się uwalił.

post-64-13904295693645_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

wszystko zrobilem wedlug Twojego poradnika procz podmiany tego DSDT i wykrywa mi tylko 1 karte sieciowa(88E8056) natomiast 88E8001 juz nie widzi. Cała reszta raczej chula ale jeszcze dzwiek jest skopany (slychac ciagle buczenie). Jakby co to posiadam retaila 10.6.0

 

P.S. Zamieszczam moj plik DSDT moze to wlasnie przez niego sa te bledy

 

@Edit: Ok problem z karta sieciowa juz naprawilem sam. Ale dzwiek dalej jest skopany :P. Any ideas?

@Edit2: Przypominalem sobie wlasnie ze wgrywalem dodatkowo VoodooHDA. Czy to moze miec jakis wplyw? na sytuacje z dzwiekiem tzn. gryzie sie z kextem do dzwieku ktory jest zalecany u Ciebie w poradniku?

Sessions.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.