Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

ThinkPad T420 - problem z wybudzaniem przez EHCI

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 MKjanek32

MKjanek32
  • Moderators
  • 1942 postów
  • LocationMysłakowice / Wrocław

Napisano 03 styczeń 2017 - 00:06

Ostatnio zaktualizowałem w końcu na laptopie OS X do 10.11 El Capitan, a w niedługim czasie myślę o instalacji Sierry.

Generalnie wszystko poszło dobrze, ale pojawiły się dwa problemy. Po uśpieniu laptop natychmiast był wybudzany przez port USB, pod który jest podłączony BT.Na Yosemite wystarczył na to standardowy fix w DSDT na EHCI, tutaj pomogło dopiero wyrzucenie sekcji _PRW i to nie tylko w EHC1 i EHC2, ale też w paru innych urządzeniach (wzorowałem się na DSDT dla T420 z InsanelyMac).

Jednocześnie pojawił się jeszcze problem z uruchamianiem się komputera od nowa kilka sekund po wyłączeniu (laptop prawidłowo się wyłącza, dioda zasilania gaśnie, chwilę później sam z siebie się włącza) i na to wyrzucenie sekcji _PRW już nie pomogło.

Sprawa jest na 100% związana z portem od Bluetooth, bo jak ostatnio po wymianie pasty termoprzewodzącej na procesorze uruchomiłem laptop przypadkiem bez podłączonej płytki z BT, udało się go normalnie wyłączyć. Tu dodam od razu, że mam zainstalowany legacy kext popychający sterownik dla tej rodziny układów BT od Broadcoma, zamiast sterownika uniwersalnego (co np. dodaje opcję wyłączenia Bluetooth programowo).

Zapewne sprawa jest jakoś związana ze zmianami w kextach od USB w El Capitanie, wiecie coś więcej/co można próbować zrobić?

Izerpad2: Lenovo ThinkPad T420 - macOS 10.12.5 | Intel Core i5-2520M 2,5 GHz | 4GB DDR3 | Intel HD 3000 | Intel QM67 | Conexant CX20672 | Broadcom BCM4322 | Intel 82579LM
Wcześniej: Lenovo ThinkPad T61 - Mac OS X 10.6.8 | Intel Core 2 Duo T7300 2 GHz | 2GB DDR2 | GMA X3100 | ICH8-M | SoundMAX AD1984 | Atheros AR5BXB6 | Intel 82566MM
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku! | Legacy kext dla kart Atheros | LegacyHDA AD1984 | Regulacja podświetlenia dla kart Intel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych