Skocz do zawartości

Jak najmniejszy cichy hackintosh do Lightrooma i Photoshopa


full2g
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , 

planuje postawić hackintosha dla obsługi Lightrooma i Photoshopa .

Moje cele to : jak najmniejsza obudowa , cisza , wifi i BT , docelowo 4K 60 HZ  - czyli MacMini ale za normalne pieniądze .

Po przeanalizowaniu postów wybór padł na 

 

Gigabyte GA-Z170N-WiFi (mini-ITX) 

i7-6700 

16 GB RAM 

128 GB SSD 

zasilacz PikoPSU 120 W 

Obudowa Streacom F1C EVO 

 

 

Doczytałem na forach że jest możliwość wymiany w tej płycie modułu WiFI+ BT na coś kompatybilnego z OSX 

Płyta posiada tylko HDMI i DVI , brak DP - czy to uciągnie 4K 60 HZ ? 

 

Do końca nie jestem pewien czy zintegrowana grafika da wspomaganie sprzętowe dla Lightrooma , Z tego co wyczytałem to pod Windows raczej działa a OSX ?

 

Co myślicie o takim zestawie ? 

CZy należy sie spodziewać jakiś problemów z WiFi i BT ?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejdzie - iGPU z Skylake nie działa do końca poprawnie z macOS. 

 

Musisz mieć jakąś dedykowaną VGA.

 

Najmniejszą obudową jaką znam w którą wsadzić porządną dużą VGA to NCase M1:

http://hamac.pl/topic/12122-hamac-ncase-m1-v40-czyli-jak-powinien-wygl%C4%85da%C4%87-nowy-mac-pro/?hl=ncase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

314TeR

 

Obecnie jadę na HD530 i póki co nie działa tylko sleep, działa to jakieś 8 miesięcy i w sumie nic innego nie zauważyłem... masz coś jeszcze na myśli? Nie wiem jak ze Sierrą bo nie chcę mi się nawet ruszać tego co mam - stabilne od miesięcy ;) ale jeśli miałoby to pomóc niezdecydowanym to potestuje ;) Artefakty w 10.12 są rozwiązane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec tego plan jest taki :

Obudowę m-ITX Streacom   i zasilacz PicoPSU już mam , GTX 770 i SSD też sie znajdzie 

Kupie chyba płytę i procek Skylake , do tego odpowiedni Broadcom do Wifi i BT i postawię to w mini budzie . 

Jeżeli będą problemy z Lr i PS ( do końca nie wiem czy akceleracja działa na tym iGPU ) dokupię nową obudowę i wsadzę GTX770 

Ważne tylko aby Wifi i BT działał bez zarzutu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.