Skocz do zawartości

Instalacja OSX na laptopie SAMSUNG R510


FishBB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 102
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie mogę wrzucić NVEnabler 64.kext - jak chcę nadać uprawnienia to wyskakuje że nie ma takiego pliku - spację robię normalnie i próbowałem też przez "_" i też nic.

 

Spację robisz w ten sposób "\ " Najłatwiej zmienić nazwę kexta / użyć KextUtility.

 

A co do dźwięku przez HDMI, to chyba trzeba zmienić coś w kexcie VoodooHDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do dźwięku przez HDMI, to chyba trzeba zmienić coś w kexcie VoodooHDA.

Czy z VoodooHDA pokazuje się w panelu preferencji dźwięku jako wyjście HDMI? Jeśli tak to odpalcie sobie Audio MIDI Setup i tam w ustawieniach pozmieniajcie częstotliwość próbkowania i rozdzielczość bitów. Bezpieczna do zadziałania to 16bit i 44.1 lub 48khz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z VoodooHDA pokazuje się w panelu preferencji dźwięku jako wyjście HDMI? Jeśli tak to odpalcie sobie Audio MIDI Setup i tam w ustawieniach pozmieniajcie częstotliwość próbkowania i rozdzielczość bitów. Bezpieczna do zadziałania to 16bit i 44.1 lub 48khz

 

Ja mam do wyboru dwa wyjścia: normalne audio/głośniki i HDMI. Próbowałem już zmieniać te wartości, ale dźwięk dalej nie działał na TV.

 

Znalazłem takie coś na forum tej modyfikacji voodoohda:

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=355

4. If you have two sound cards, for example other one is HDMI output on Video card then made info.plist

IOKitPersonalities

SoundCard

CFBundleIdentifier
org.voodoo.driver.VoodooHDA
IOClass
VoodooHDADevice
IOMatchCategory
VoodooHDADevice
IOPCIMatch
0x284b8086 -- place here deviceID of your sound card (Chipset HDA device, not a codecID!) 
IOProviderClass
IOPCIDevice
IOUserClientClass
VoodooHDAUserClient
NodesToPatch

VoodooHDAVerboseLevel
1

HDMI

CFBundleIdentifier
org.voodoo.driver.VoodooHDA
IOClass
VoodooHDADevice
IOMatchCategory
VoodooHDADevice
IOPCIMatch
0x033f1002 -- place here deviceID of your HDMI device on video card
IOProviderClass
IOPCIDevice
IOUserClientClass
VoodooHDAUserClient
NodesToPatch

VoodooHDAVerboseLevel
1


 

Nie wiem tylko skąd wziąć devID tego urządzenia na HDMI. Dodatkowo w najnowszej wersji (256) kexta w info.plist, w ogóle nie ma tych wpisów.

 

Edit: Czy NVEnabler może mieć wpływ na brak dźwięku przez HDMI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już zmieniać te wartości, ale dźwięk dalej nie działał na TV.

Upewnię się na 100% - zmieniałeś ustawienia w "Konfigurator MIDI Audio" (Audio MIDI Setup) dla wyjścia HDMI? Czemu - bo VoodooHDA ma taką przypadłość że przestawia wyjście cyfrowe na próbkowanie 196KHz i 24bit czego pokładowa muzyka nie potrafi, stąd brak dźwięku. U mnie działa jedynie jak ustawię 16bit i 44,1 lub 48KHz próbkowanie. Może u was jest inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, świeżo po instalacji miałem takie ustawienia dźwięku. Zmieniałem je, ale nie pomogło. Aktualnie mam takie:

Format: 48000,0 Hz 2 kanałowy 16, bitowy.

 

Co ciekawe nie mogę ustawić 44,1KHz, jedynie 48 i wyżej, co jednak nie jest źródłem problemu, ponieważ na win 7 dźwięk działa bez problemu na 48khz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jednak nie jest źródłem problemu, ponieważ na win 7 dźwięk działa bez problemu na 48khz.

Możliwe że VoodooHDA może nie chce działać z tym próbkowaniem. Mój ALC1200 na LegacyHDA który zrobiłem działa w 96/24 a pod VoodooHDA co najwyżej na 48/20. Jeśli nie daje rady odpalić wyjścia cyfrowego za pomocą VoodooHDA to jeszcze mniejsze szanse są z LegacyHDA. :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że problem może być w tym, że w kexcie jest tylko jeden wpis dotyczący sprzętu: "VoodooHDA". Chyba przez to nie działa dźwięk przez HDMI, wykrywa wyjście, ale brakuje dla niego konfiguracji. Wydaje mi się, że trzeba by dodać podobny drugi do HDMI.

Fragment mojego kextu:

IOKitPersonalities

VoodooHDA

CFBundleIdentifier
org.voodoo.driver.VoodooHDA
IOClass
VoodooHDADevice
IOMatchCategory
VoodooHDADevice
IOPCIClassMatch
0x04030000&0xffff0000
IOProviderClass
IOPCIDevice
IOUserClientClass
VoodooHDAUserClient
MixerValues

iMix
30

NodesToPatch

VoodooHDAVerboseLevel
1


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy w tym temacie,

 

Zaktualizowałem system do 10.6.3 wszystko poszło bez problemu,niestety po starcie systemu widzę tylko czarny ekran,mogę uruchomić z parametrem -x i wtedy system startuje i działa.Jak rozwiązać ten problem?Korzystam z NVEnabler 64.

 

EDIT:

Ruszył po wywaleniu NVEnablera i VoodooHDA,ale podejrzewam że NVEnabler jest tutaj winowajcą.

EDIT2:

Wrzuciłem z powrotem VoodooHDA działa,ale po dorzuceniu NVEnablera nadal czarny obraz,co robić?

EDIT3:

Zamiast NVEnabler'a na karcie 9200M GS można użyć GraphicEnablera w chameleonie,najłatwiej przez jego panel preferencji.

Wydajność jest podobna,a nawet może odrobinę wyższa.Po użyciu go należy zmienić sobie kolory monitora na takie jakie były.

Informacja z "About this mac"

GeForce 9200M GS: 

 Model zestawu układów:	GeForce 9200M GS
 Typ:	GPU
 Magistrala:	PCIe
 Gniazdo:	Slot-1
 Szerokość szyny PCIe:	x16
 VRAM (łącznie):	256  MB
 Producent:	NVIDIA (0x10de) 
 ID urządzenia:	0x06e8
 ID korekty:	0x00a1
 Korekta ROM:	xx.xx.xx - internal
 Monitory: 
Monitor: 
 Rozdzielczość:	1280 x 800
 Głębia kolorów:	Kolor 32 bitowy (ARGB8888) 
 Monitor główny:	Tak
 Odbicie lustrzane:	Wył.
 Aktywny:	Tak
 Wbudowany:	Tak
Złącze monitora: 
 Status:	Żaden monitor nie jest podłączony

 

Wyniki z Xbench:

 

NVEnabler 64:

Quartz Graphics Test	181.68	
	Line	138.75	9.24 Klines/sec [50% alpha] 
	Rectangle	182.11	54.37 Krects/sec [50% alpha] 
	Circle	155.56	12.68 Kcircles/sec [50% alpha] 
	Bezier	159.73	4.03 Kbeziers/sec [50% alpha] 
	Text	468.65	29.32 Kchars/sec
OpenGL Graphics Test	76.98	
	Spinning Squares	76.98	97.66 frames/sec

 

Graphics Enabler w Chameleonie

	Quartz Graphics Test	184.55	
	Line	138.22	9.20 Klines/sec [50% alpha] 
	Rectangle	184.14	54.98 Krects/sec [50% alpha] 
	Circle	161.52	13.17 Kcircles/sec [50% alpha] 
	Bezier	159.75	4.03 Kbeziers/sec [50% alpha] 
	Text	505.88	31.65 Kchars/sec
OpenGL Graphics Test	127.68	
	Spinning Squares	127.68	161.97 frames/sec

Jak widać Graphic Enabler jest wydajniejszy bo w OpenGL Graphic Test dostaje więcej pkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po update do 10.6.3 NVEnabler normalnie działał.

Ale faktycznie Graphic Enabler z Chameleona działa znacznie lepiej (zauważalnie wyższa wydajność).

Wyjście VGA dalej poprawnie działa. HDMI nie testowłem. Dodatkowo, może teraz zadziała sleep, ale nie mam czasu teraz tego sprawdzać.

Podsumowując: znacznie lepiej użyć Fixa Chameleona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, może teraz zadziała sleep

Niestety,w moim przypadku sleep nadal nie działa. :-/

 

Mam też inny problem: Mianowicie,czasami ale nie zawsze,mam KP przy starcie systemu,nie wiem dlaczego.janek202 też tak masz? dzieje się to 1 na 20 startów

 

PS.

Wszystko zależy od tego czy Chameleon rozpozna i obsługuje daną kartę..

Nam akurat chodzi o naszą kartę (9200M GS)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz najnowszą wersję tego kexta (ostatnia to 1.3.2), jeśli masz wcześniejszą to:

http://www.superhai.com/darwin.html

Jeśli to nie pomoże, to chyba jest jakiś jeszcze jeden kext dot. baterii - niestety nie pamiętam dokładnej nazwy.

No i jakby co to możesz opisać problem tam gdzie zagląda autor VoodooBattery:

http://forum.voodooprojects.org/index.php?board=19.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma jakiegoś zamiennika VoodooBattery?

Może trzeba jeszcze wrzucić VoodooACPI ?

 

PS.

Dziwne,dzieje się to najczęściej po dłuższej przerwie nie używania komputera czyli np. wyłączyłem wczoraj o 23 a dzisiaj o 9 KP,a jak chodzi cały dzień; restartuje,wyłączam itd. to jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi guys!

Two questions:

- does anybody have working two-fingers scrolling on R510? it's working for me in 10.5.8 (VoodooPS2), but doesn't work in 10.6.2-10.6.3

- does x4500 work in order of new "Intel HD Cards" in new MacBook Pro?

 

Thank You. Sorry for my bad Polish lng =)

 

Answer for the first question:

No, It's not possible, because Synaptics Touchpad 6.3 doesn't support that. But scrolling using side of a touchpad works good.

 

I don't know the answer for the second question ;-)

 

 

Nie ma jakiegoś zamiennika VoodooBattery?

Może trzeba jeszcze wrzucić VoodooACPI ?

 

PS.

Dziwne,dzieje się to najczęściej po dłuższej przerwie nie używania komputera czyli np. wyłączyłem wczoraj o 23 a dzisiaj o 9 KP,a jak chodzi cały dzień; restartuje,wyłączam itd. to jest dobrze.

 

Jeśli dobrze pamiętam, to VoodooPowerACPI jest alternatywą dla VoodooPowerMini, czyli kextu używanego do odpalenia SpeedSteepa.

 

Sprawdziłem i u mnie sporadycznie panikuje VoodooHDA, gdy mam podłączone głośniki do wyjścia słuchawkowego.

 

U mnie kp pojawia się maksymalnie raz na dwa tygodnie. Może odpal system z parametrem -v -f?

 

[ Dodano: 2010-04-20, 18:07 ]

Pojawiła się nowa wersja VoodooHDA (by Slice), która rzekomo posiada wsparcie dla wyjścia HDMI, aktualnie nie mam jak tego sprawdzić.

Pozostałe zmiany:

- add support for more chipsets and codecs
- correct Input Monitor
- add support for HDMI
- some corrections about low level settings.

http://www.projectosx.com/forum/index.php?showtopic=355 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Ok, Oswaldini. Jeśli ktoś chce coś dodać do konkretnie tej konfiguracji, to zapraszam do tematu o Samsungu R510. Koniec Offtopa.

 

Stary temat,no ale cóż innego nie ma.

Chciałem odnieść się do paczki jaką ostatnio przygotował janek202 na nasze komputery:

 

Mianowicie wszystko ładnie działa,oprócz poprawnego wyświetlania stanu ładowania baterii.Gdy mam naładowaną na 100% wszystko jest ok,gdy pracuje na baterii też jest ok.Gdy ładuję baterię zamiast ładowanie wyświetla mi się że używam baterii;czas się zmienia pokazuje jakieś 7 godzin (i inne głupoty)i procenty wzrastają.Poprostu system uważa że pracuje na baterii której stan sam wzrasta.Nie było tak z VoodooPowerMini,ale nie chce już z niego korzystać bo dzieją się dziwne rzeczy.

 

Pozdrawiam!

 

PS. janek202 jak będziesz wydawał nowsze wersje swojej paczki to możesz je tutaj zamieszczać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem to u siebie. Działa prawidłowo z KextStore, nie używam już VoodooPowerMini. Spróbuj przebudować mkexta, jeśli nie pomoże to wrzucić tego kexta do /S/L/E... Możliwe, że coś zrobiłem źle w paczce (ale nie mam pojęcia co...). Ewentualnie to wina tego, że używasz DSDT na podstawie mojego Biosu, a nie swojego, ale wątpię i nie wiem jak się to ma do baterii.

 

I miałem zamiar wrzucać tu nowe paczki. Zrobiłem nową, zmiany:

+ Poprawiony SMBIOS dla nowych chameleonów.

W poprzedniej wszystkie informacje (Ram, Procesor itd.) były podane na sztywno. Nowe revy chameleona poprawnie rozpoznają ten sprzęt, więc te informacje usunąłem. Zostawiłem tylko wpisy dotyczące identyfikacji jako MacBookPro5,1, konieczne do prawidłowego działania SpeedSteepa.

 

Nowy SMBIOS:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> 



SMbiosdate
20/09/2009
SMbiosversion
MBP51.88Z.00C1.B03.0802271651
SMfamily
MacBook Pro
SMmanufacter
Apple Inc.
SMproductname
MacBookPro5,1
SMserial
G89392761G0
SMsystemversion
1.2


 

Link do całej paczki:

http://dl.dropbox.com/u/7085278/Samsung%20R510%2010.6.4%20Kext%20installer.pkg

post-702-1390429527196_thumb.png

post-702-13904295272086_thumb.png

post-702-13904295272232_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co wrzucić VoodooPowerMini do KextStore? A tobie bez VoodooPowerMini wyświetlanie informacji o ładowaniu działa?

A i czy mógłbyś podesłać najnowszą wersję?

 

EDIT: Zauważyłem że na chwilę pokazuje się naładowanie i korzystanie z zasilacza (100%),a potem wyświetla się bateria. (załącznik)

 

PS.Wrzuciłem twoją najnowszą paczkę i wydaje mi się że wiatrak nie włącza się tak często; poprostu jest teraz ciszej i mniej się grzeje.

 

Pozdrawiam!

post-684-13904295272427_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.