Skocz do zawartości

Magic Mouse 2 - lagi


czacha79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

OSX Sierra. Mam w swoim hacku forumowy moduł WiFi + BT. Do tego sparowana jest Magic Mouse 2. Co jakiś czas (czasem co godzinę, czasem co pare minut) myszka dostaje czegoś w rodzaju laga. Chociaż tak na prawdę wydaje mi się, że nie tyle lag myszki co całego systemu. Trochę to wkurza zwłaszcza w Lightroomie gdzie potrzebuję płynnego operowania myszką no i czasem się nie da... 

 

Przesuwanie okna przegladarki czy jakiegos programu wyglada jakby system gubil fps'y.

 

PS. Mam też jakieś "zwisy" gdy pozostawie komputer nie ruszany przez jakiś czas.. nie jest to uśpienie które akurat działa w porządku, nawet robi kopie TimeMachine i się ponownie usypia (za to kompa nie da się wyłączyć :P ). Ale nie wiem czy to ma zwiazek z myszka. Freez ogolny wszystkiego i dopiero po krotkim czasie sie odtyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana rozmiaru okna Monitora Aktywnosci (szarpie za prawa krawedz) powoduje wzrost do 100% ... co ciekawe iStats Menu pokazuje w tym czasie 10-15%. Odbywa sie to ze znacznym spadkiem fpsow przy zmianie rozmiaru okna... jakby grafika nie wydalała i stad spadki fps czy to procek? Tylko ze iSM nie pokazuje takiego obciazenia jak MA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw UniBeast, potem zainstalowany clover i sporo mieszania przy pomocy kumpla bo nie chcialy mi dzialac porty USB, muzyka i grafa pomimo zainstalowania sterownikow. Ostatecznie poszlo i dziala wszystko lacznie z dzwiekiem i sleepem, ale nie dziala wylaczanie kompa.. wylacza sie a potem od razu startuje. Komp dosc dlugo sie wylacza lub restartuje. Chyba nie robilismy nic recznie z SSDT czy DSDT ... nawet nie do konca kumam co to jest :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam dostrzegac jakis zwiazek problemow z karta WiFi/BT .. im wieksze obciazenie sieci (ciagne cos torrentem z przedkoscia 12MB/s) tym wieksze lagi myszki i systemu pomimo ze monitor aktywnosci nie wskazuje dodatkowego obciazenia zadnym procesem - qBittorrent pokaje max 5-10% obciazenia.

 

Scrollowanie stron sie przycina, przesuwanie okien tez laguje.. wystarczy wylaczyc WiFi i wszystko wraca do plynnosci.

 

Odpalilem tez HW Monitor i widze ze procesor przez wiekszosc czasu ma 1GHz jedynie czasami wskakuje na 4GHz, chyba ze odpale np. Lightrooma i cos mu tam kaze robic... bo nawet z LR w spoczynku tez spada na 1GHz czy tam do 1.3GHz.

 

Duze obciazenie sieci to rowniez wzrost szybkosci procka az do 4GHz, ale nie utrzymuje sie stale na tym poziomie.

 

Czy to cale SSDT w jakis sposob wplywnie na szybkosc procesora? Czy moze tak ma sie zachowywac? Slysze tez ze wiatrak zaczyna szybciej sie krecic przy wiekszym obciazeniu. Moze w BIOSie zmienic cos?

 

PS. A moze to RAM jakis walniety / niekompatybilny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BT działa na 2,4GHz, jak masz WIFI też na 2,4GHz to zwyczajnie sobie zakłócasz swoim wifi transmisję BT. 

 

Sposoby na rozwiąznie:

1. Zmiana częstotliwości pracy wifi na inną - idealnie przejście na pasmo 5GHz.

2. Dokupienie anteny 2,4GHz na kabelku, podłączenie jej pod antenę BT i postawienie anteny np na biurku w pobliżu myszki. 

3. Dokupienie anteny/anten 2,4/5GHz na kabelku - np 3 kanałowej i podłączenie pod tor WIFI i postawienie jej z dala od komputera.

 

Moim zdaniem najlepszy efekt daje połączenie pkt 1 i 2. Najlepiej ustaw lub wymień router na taki który pracuje w 5GHz i przejdź na 5GHz, a na potrzeby myszki i tak dokup dodatkową antenę i postaw gdzieś na biurku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wcześniej takich jazd nie miewałem, 6 lat używałem Magic Mouse z ta sama konfiguracja routerow. Router mam z Vectry (nie da sie go zmienic ani przestawic na 5GHz) oraz TimeCapsule ktore smiga na 5GHz. Ale dla lagów nie robi różnicy czy komputer śmiga po sieci 5GHz czy 2.4GHz .. robi za to obciazenie sieci.

 

PS. 30cm obok smiga drugi Magic Mouse (jedynka) z iMaciem i nie ma problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.