Skocz do zawartości

Gigabyte Z170x designare / i7-6700k / gtx780ti


tehovsky
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, zabieram się za składanie hackintosha. Co myślicie o takim zestawie?

 

tak, tak wiem - Gigabyte jednak wybór padł na nią bo po prostu mogę ją kupić w dobrej cenie... pytanie czy jest do ruszenia... :)

 

MB: Gigabyte Z170x designare do wyboru mam jeszcze z170x ultra gaming

cpu: i7-6700k

gpu: GTX 780ti (pytanie jak wygląda sprawa stabilności, CUDA, OpenCL itd. generalnie ma być dobry support w premiere pro, AE, PS, FCPX)

ram: G.Skill Trident Z DDR4, 2x8GB, 3600MHz (lub ballistix sport lt)

hd: SSD samsung 850 evo 500gb + hdd 1tb prawdopodobnie seagate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w FCPX jak się już ktoś wypowiedział tutaj na forum, GTX owszem wyświetla obraz i tyle tylko robi.

A co do gigabyte skoro praktycznie każdy na tym forum pisze że jest przeważnie trudny do odpalenia to nie liczyłbym na wielką pomoc w konfiguracji.

A lepiej niech się wypowie troszkę bardziej obeznany w temacie będzie pewność że jest to opłacalny zakup lub nie :P

Ah jeszcze dopiszę testowałem gtx970 i mam r280x , w FCPX prowadzi bezapelacyjnie radek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat - czasu na hacka ciężkie: problem z dostaniem VGA bo GTX9xx niedostępne, GTX1x00 nie wspierane, Radki RX4x0 też nie do końca palą... Na Skylake problem z NVRAM albo stabilnością ramu (patrz Asus).

 

Ogólnie 99% sprzętu odpalisz i tak samo będzie z Z170x designare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z170x designare na 10.12.2 odpalone ;) audio, lan, USB3.0 jest. Nie bawię się nawet z glitchującym igpu bo i tak bedzię coś na pcie. 

 

A jak wygląda sprawa gtx780ti w adobe (PS,PP,AE) i generalnie pod Sierrą - mało jest informacji na temat tego gpu pod 10.12 większość teraz pakuje 980... :/

 

Nie ukrywam, że jednak bardziej jestem za zielonymi... znajdę coś ciekawego ze stajni AMD w miarę bezproblemowego o podobnej wydajności do mojej propozycji? (w przyszłości na drugim SSD wyląduje W10 do rozrywki)

 

@edit

 

R9 290x ? Czy znajdę coś mocniejszego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R9 280x od Gigabyte zamówiona  ;)


 


1. Jak to jest z odpaleniem tego pod sierrą? Coś injectować czy po prostu wrzucić i odpalić?


2. SMBIOS zmieniać? Aktualnie mam imaca 14,2 


3. SLEEP/WAKE pod 10.12 z ta kartą da radę czy mogę zapomnieć? 


4. Jeśli będzie ok zapewne w niedalekiej przyszłości wpakował bym drugą 280x lub 7970 w crossfire - pytanie czy to się opłaca i czy FCPX obsłuży?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

280x w dualu obskoczy w FCPX. O sleep od 10.11 zapomnij chyba, że w połączeniu z HD4600, u Ciebie jest jednak HD530, na którym też nie ma sleepu.

Docelowo iMac17,1, zostaw board-id z imac14,x zeby nie było akcji z czarnym ekranem - nie jest to eleganckie ale działa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupione R9 280x jednak było failem - artefakty sypały już w biosie - odesłana (zapewne jakaś koparka :/ )

 

W zastępstwie kilka dni siedział gtx 760 i było ok bez żadnych injectów P'n'P :)

 

Dzisiaj dostałem GTX 980ti evga no i pojawił się problem... system wstaje po podpięciu jednak grafika jest wykrywana jako monitor 7mb 

po doinstalowaniu webdriverów i odpaleniu ich przez webdriver true jest to samo. nvda_drv=1 też nic nie daje... przerzucenie na webdriver przez panel preferencji również nie przynosi żadnych skutków (po rebocie wraca na default) jakieś pomysły? ;/ próbowałem wrzucać jakieś cfg z zagranicznych for z podobnym setupem jednak całyyy czas to samo... 

 

w załączniku config.plist 

 

@edit

dorzuciłem EmuVariableUefi-64.efi i... działa... :o

config14.plist.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem downgrade jednak nie pomogło... dalej nie mogę, bo niższe biosy już nie obsługują moich ramów i xmp... zauważyłem, że jest problem w geekbench 4 - po kilku sekundach benchmarka grafiki wywala go... w cinebench jest wszystko ok. Czym to może być spowodowane? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.