Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie
- - - - -

Instalacja El Capitana na t420

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 DAWIDS24

DAWIDS24
  • Members
  • 26 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 22:23

Witam

Chciałbym zainstalować osx i windowsa na t420. Doczytałem, żeby był dual boot, najlepiej zrobić dwie partycję w OS X Extended (Journaled). Podczas instalacji osx, idzie od razu sformatować oraz podzielić dysk na dwie partycje ? 

Bios aktualnie mam 1.49. Dysk instalacyjny z El Capitanem zrobiłem przy pomocy transmaca. Nie znalazłem na forum (wyszukiwarka co to jest whitelist).

Jeśli dobrze rozumiem pobieram clovera i kopiuję jego zawartość na pena z osx do katalogu esp-usb. Potem zamieniam nazwę cofiglist.

:)

#2 kormoran

kormoran
  • Members
  • 66 postów
  • LocationRzeszotary / Kraków

Napisano 27 styczeń 2017 - 09:58

Ja robiłem inaczej,

instalowałem wersję UEFI windowsa w pierwszej kolejności. Przy tworzeniu instalacji windowsa stworzyłem partycję dla niego oraz dodatkową dla el capitana w fat32. Zainstalowałem windowsa normalnie, po czym przeszedłem do instalacji el capitana.

Do tego laptopa polecam ten topic - http://hamac.pl/topi...i-ew-tx20-w520

jest to temat do X220 ale powinien podejść.

Whitelista (usunięcie) służy temu aby np. zamontować niewspieraną (niepodpisaną) przez lenovo kartę wifi.

Odtwórz clovela wg instrukcji, po czym musisz odnaleźć nazwę płyty głównej i przekopiować odpowiedni config i kexty.

OSX 10.12.6 - Dell Latutude E7440 (Core i7 4600U, 8GB, HD4400, Crucial BX100 250GB+Samsung mSata 250GB, Wifi Atheros AR9280, Clover + Windows 10 - odpalone wszystko łącznie z czytnikiem kart)

OSX 10.11.6 - Lenovo X230 (Core i5 3320M, Intel QM77, 16GB RAM, HD4000, Crucial BX100 250GB, WiFi Atheros AR9280, Modem 3G Ericsson F5521GW, Clover OSX + Windows 7)

#3 DAWIDS24

DAWIDS24
  • Members
  • 26 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 21:14

Razem z kolegą  Yushoku próbowaliśmy zrobić pena, ale niestety pen z systemem nie startuje, wspomniał, że pen nie chce być guid. Na penie jest zainstalowany clover oraz config do t420.

#4 DAWIDS24

DAWIDS24
  • Members
  • 26 postów

Napisano 29 styczeń 2017 - 22:54

Przebieg instalacji:

Pen sformatowany jako mac extendend (kronikowy) (system plików kronikowy hfs+), schemat guid. Następnie instaluje na system przy pomocy konsoli na macu. Potem instaluje na tym penie clovera v2 oraz kopiuje EFI na pena i zastępuje, te które podczas instalacji clovera się pojawiły.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych