Skocz do zawartości

image do NAND przez montowanie?


Gość s6s

Rekomendowane odpowiedzi

czy można z zastartowanego image z pendrive podmontować NAND np. tak:

mount -t jffs2 /dev/mtdblock0 /dest

a następnie wszystko wydeletować na /dest i skopiować tam tarem ze ściągniętej paczki "rootfs"?

 

Czy to można potraktować jako alternatywę wobec normalnego ładowania "UPDT" z paczki "nand" z plikiem "update" (z pendrive)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz, że mozna ale wiesz co, jak chcę tak zrobić z zastartowanego z pendrive Hyperiona to dzieją się dziwne rzeczy. Owszem wydeletowanie oczyszcza NANDa ze wszystkiego i widać tam pustke doskonałą ;)

Jednak jak zaczynam tam kopiować w drugą stronę zawartość innej partycji (też z pendrive) z  Tux-mod'em przy pomocy polecenia "cp -a ..." to po skopiowaniu dwóch katalogów /bin i /boot nagle się zacina na /usr i mówi, że nie ma już miejsca.

 

To więc sprawdzam "df- h"

i pokazuje, że NAND ma jakąś śmiesznie małą POJEMNOŚĆ W OGÓLE  (chyba 6MB dokłanie nie pamiętam a boję się powtarzać ten eksperyment) i że już wszystko zapełniło się :-/

Co je grane?

 

Oczywiście potem nic się nie butuje z NAND trzeba wgrać przy pomocy pliku update.

 

Jeszcze nie wiem czy z poziomu zastartowanego z pendrive tux-mod też takie coś wystąpi. Proszę o jakieś wyjaśnienia dlaczego tak się tam dzieje bo obawiam się próbować dalej w tym gmerać, nie mogę tak uszkodzić boot'a czy coś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam,

Można z USB wgrać image do nand ? Bo udało mi się to z rootfs ale chyba mam problem z kernelem. Może jakies parametry do dd?

 

Wykonałem poniższe kroki:

cat /proc/mtd

dev:    size   erasesize  name
mtd0: 03c00000 00004000 "rootfs"
mtd1: 00400000 00004000 "kernel"

flash_eraseall /dev/mtd1
flash_eraseall has been replaced by `flash_erase <mtddev> 0 0`; please use it
Erasing 16 Kibyte @ 3fc000 -- 100 % complete


dd if=/hdd/kernel.img of=/dev/mtd1


flash_eraseall /dev/mtd0
flash_eraseall has been replaced by `flash_erase <mtddev> 0 0`; please use it
Erasing 16 Kibyte @ 3bfc000 -- 100 % complete

dd if=/hdd/rootfs.img of=/dev/mtd0
23392+0 records in
23392+0 records out
11976704 bytes (11.4MB) copied, 27.728662 seconds, 421.8KB/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...