Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Jak Zainstalować OS X 10.10 na Komputerze z AMD

AMD

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Apcio

Apcio
  • Members
  • 17 postów

Napisano 03 luty 2017 - 12:20

Instalacja Maca na Komputerze z AMD to praca trudna i żmudna... Ale czy napewno, Z Tym Poradnikiem dowiecie się że nie:

Wymagania:

- TransMac

- Yosemite.Zone 10.10.1 z Obsługą AMD od Niresh

- 4 GB Ram

- Procesor AMD (FX)

- Ten Poradnik :D

- μTorrent

- Pendrive min. 8 GB

- Zamiana IDE na AHCI

1. Przygotowanie

Yosemite Zone Pobierzemy z strony [!CIACH!] Pobieramy tam plik o nazwie: Yosemite_10.10.1_DMG.zip oraz TransMac.zip Tu Się Przyda μTorrent - Pobiera sie ok. 30 minut. Zamieniamy w Biosie/UEFI IDE na AHCI 

2. Instalacja Na Pendrive

Instalujemy Program Transmac, Po Instalacji Uruchamiamy go jako Administrator. Aby Nagrać System Robimy: Format disk for Mac, Pozniej Restore Image to Disk, Szukamy Pliku o Nazwie Yosemite-Zone.dmg i Klikamy OK - Czekamy Ok. 30-45 minut. Pojawi Sie Napis Restore Complete - Klikamy OK i Resetujemy Komputer w Boot Menu Ustawiamy USB (USB-HDD)

3. Instalacja

Aby Instalator Mac OS X się Włączył Musimy Wpisać Flagi: /amd(64) PCIRootUID=1 npci=0x2000(3000 jesli nie zadziala) -v

Czekamy 5 minut aż się załaduje, Wybieramy Użyj Polskiego jako języka głównego i dalej - po kliknieciu włączamy narzędzia i Narzędzie dyskowe - Wymazujemy(Formatujemy) dysk w Formacie Mac OS X Extended (Kronikowany) - Wylaczamy Narzędzie dyskowe Dalej - Pokaze sie informacja - Polecam zrobic jej zdjecie - dalej, Wybieramy Drugi Dysk (Nazwa Tą ktora wybraliscie, nie Yosemite Zone) - Customize: Bootloader: Chameleon Standard, Kexty: Wszystkie, Opcje bootowania: NPCI(ToKtoreWamDziala) PCIRootUID=1 - Akceptuj, Dalej, Czekacie ok. 16-20 minut po tym czasie mozecie wyjac USB

4. Pierwsze Uruchomienie

Pierwsze Uruchomienie Robicie z Flagami: GraphicsEnabler=No|Yes - Na Dole Napisze ktore na No, a Ktore Na Yes :)

npci(to ktore wam dziala) -x -v

5. Konfiguracja

Klikacie Dalej, Wybieracie Polski Pro - Dalej, Klikacie Ze pomijacie iCloud, pozniej konfigurujecie jesli bedziecie chcieli, czekacie ok.10 minut po stworzeniu konta i resetujecie, Wpisujecie te same flagi ale bez flagi "-x" - Logujecie sie i Pobieracie UniBeasta, Konfigurujecie kexty tak jak chcecie...

6. Kexty

Wybieracie Pierwsza opcje w Quick Start, Pozniej wybieracie wlasne Kexty

7. Dziękuje za uwagę

Dziękuję za Uwagę, i Przepraszam za wszystkie Błędy - Mam tylko 12 Lat :/

8. GraphicsEnabler

GraphicsEnabler=Yes
ATI Radeon 4xxx

GraphicsEnabler=No
All ATI/AMD Radeon 5xxx, 6xxx, 7xxx, Rx-200

Użytkownik oswaldini edytował ten post 08 luty 2017 - 21:15
Zakaz zamieszczania linków do pirackich treści !

#2 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 03 luty 2017 - 22:18

Sorki, ale to nie jest najlepsza metoda na instalację. Prościej i lepiej działający OS X  postawisz za pomocą retaila i Pandora's_Box

i taki system  dopiero działa naprawdę dobrze. Jak zrobić pena z systemem dla AMD znajdziesz w YOUTUBE.

Wierz mi tak zrobiony system będzie działał o wiele lepiej niż Yosemite.Zone wiem z własnego doświadczenia.

#3 JEDI_V

JEDI_V
  • Members
  • 483 postów
  • LocationNakło Śląskie

Napisano 08 luty 2017 - 21:10

SenioR-wierz, nie wież  8-)

ASUS P7P55-M /i3-540/4GB DDR3 1333MHz/HD6670/2xHitachi 500GB-2.5"-7200/10.10.5-UniBootX Clover 2015-08-16

iMac 27(Mid 2010) i7 870/12GB DDR3 1333MHz/HD5750/SSD400GB/HDD1TB-10.13.5

iPhone 8 Plus-Red-iOS 11

#4 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 08 luty 2017 - 21:15

SenioR-wierz, nie wież  8-)

A o co Ci chodzi to już tylko ty wiesz  #-o

#5 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10960 postów
  • LocationBrzeszcze / Kraków

Napisano 08 luty 2017 - 21:19

No chyba nie, ja też wiem.

Poradnik niestety napisany na kolanie, usunięto treści niezgodne z regulaminem !

MacBook Pro 2012 MD103 15" | i7-3615QM | 8 GB RAM | HD4000 + GT650M | Samsung 830 256 GB
Hack Gigabyte H81N | i5-4460 | 8 GB RAM | HD4600 | mSATA SSD 32GB + SSD 120GB + SSHD 500 GB | Raijintek Metis | SFX-L 500W | WiFi

HomeSerwer: HP G7 N54L | 2.2GHz (800-2200Mhz) | 8GB RAM | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.1.6 @ Jun's bootloader | Time Machine + PLEX + CouchPotato + SickRage + masa innych

iPhone 7 32GB Black
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku! | CloverEFI | Nie pomagam na PRIV

#6 devo

devo
  • Members
  • 1 postów

Napisano 08 luty 2017 - 21:25

Co to znaczy wybieracie wlasne kexty?

#7 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 08 luty 2017 - 21:32

No chyba nie, ja też wiem.

Poradnik niestety napisany na kolanie, usunięto treści niezgodne z regulaminem !

Wiem  =P~  wierz bo wiara.

A mój pierwszy wpis to nie poradnik  :/

#8 Guest_SenioR_*

Guest_SenioR_*
  • Guests

Napisano 08 luty 2017 - 21:35

Co to znaczy wybieracie wlasne kexty?

Każdy ma swoją konfigurację sprzętową (karta wifi, grafika, karta dzwiękowa itd.) i dlatego musi dobrać do nich kexty działające z jego sprzętem.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: AMD

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych