Skocz do zawartości

Konfiguracja oparta o Asrock extreme 4


PTRCIO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamówiłem poniższy zestaw. Wiem że starsze wersje były na niej odpalane oraz znalazłem opis instalacji innymi narzędziami niż UniBootX Clover.

Istnieje jakaś w miarę pasująca konfiguracja pod forumowe narzędzie?

 

Procesor Intel Core i5-4590

Płyta główna ASRock Z97 EXTREME4

Karta graficzna MSI GeForce GTX 750Ti 2GB GDDR5

Pamięć Corsair Vengeance Pro Red DDR3, 2x8GB, 1866MHz

Zasilacz Chieftec GPS-600A8, 600W

Karta sieciowa TP-LINK TL-WN881ND

Dysk ssd sandisk 240gb + hdd wd 750gb

 

Z góry dziękuję za cenne wskazówki. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tę płytę, działa wszystko włącznie ze sleepem i natywnym zapisem do nvram.

 

Z problemów:

1) Przy włączonych USB na sterowniku Asmedia nie działa mi sleep. Na szczęście pozostaje dużo innych portów po wyłączeniu tamtych 2 w biosie

2) żeby działała karta sieciowa od Apple musiałem obniżyć bios do 1.00

 

Mogę podrzucić Ci paczkę z Cloverem do 10.12 Sierra. Karta sieciowa do Wifi którą zamówiłeś chyba nie działa OOB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie tę płytę, działa wszystko włącznie ze sleepem i natywnym zapisem do nvram.

 

Z problemów:

1) Przy włączonych USB na sterowniku Asmedia nie działa mi sleep. Na szczęście pozostaje dużo innych portów po wyłączeniu tamtych 2 w biosie

2) żeby działała karta sieciowa od Apple musiałem obniżyć bios do 1.00

 

Mogę podrzucić Ci paczkę z Cloverem do 10.12 Sierra. Karta sieciowa do Wifi którą zamówiłeś chyba nie działa OOB.

Byłbym wdzięczny za paczuszkę.

Do karty sieciowej są działające kexty.

Usb na tym wspomnianym sterowniku zgaduję że na panel przedniej obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, oto paczka. Musisz sobie uzupełnić nr seryjny i MLB. Jak coś to SSDT robiłem skryptem Pike'a, a DSDT patchowałem za pomocą gotowca od http://pjalm.com/forums/dla z97 extreme6 (choć nie wiem czy to było potrzebne). 

USB na tym sterowniku to dwa 'dolne' (albo te po prawej, zależy czy płyta wisi w komputerze czy stoi na stole :D ) porty z tyłu płyty głównej.

CLOVER.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie nie, właśnie te dwie rzeczy musisz sam dodać, bo każda konfiguracja jest inna i moje pliki nie działałyby na Twoim sprzęcie. Na szczęście oba te pliki generujesz skryptem (w tym konkretnym przypadku) wiec luz. I jak mówiłem możliwe ze dsdt w ogóle nie potrzebujesz

 

Nie pamiętasz może gdzie mogę wyłączyć wyżej wspomniany sterownik USB?

Znalazłem jedynie jakąś wzmiankę o intelu oraz Asmedia sata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lecz nie wykrywa mi pendrive z instalatorem systemu. Wyświetla się motyw wskazujący na załadowanie paczki z folderu OEM lecz myszka działa tylko w jednym kierunku  #-o a lista wyborów nawet nie pokazuje windowsa (którego miałem zamiar się pozbyć).

Próbowałem różnych kombinacji lecz nie daje to rezultatów. Wie ktoś gdzie mogłem popełnić błąd  :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.