Skocz do zawartości

Czy na tym zestawie da się postawić Mac OS?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój zestaw to :

Płyta główna: Asus H81M-plus

Procesor: Intel Core i5 4440

Karta graficzna: AMD Radeon Rx270

Pamięć RAM: Kingston 8GB 1600Mhz Cl11; Goodram 8GB 1600Mhz Cl11

HDD: Seagate Barrracuda 1TB

SSD: Kingston v300 120GB SSD

Audio: Realtek ALC887

Napęd DVD na SATA

 

1. Nie wysyłam karty sieciowej, ponieważ I tak będzie wymieniona na którąś obsługującą Wi-Fi, z polecanych na forum.

2. Planuję dokupić kolejny dysk SSD z przeznaczeniem na Mac OS, czy będzie możliwość dostępu do danych z dysku HDD w przypadku instalacji dwóch systemów?

3. Czy karta graficzna nie będzie problemem? Planuję ją wymienić, ale do Geforce GTX 1xxx nie ma sterowników, czy działają karty Radeon Rx480 na Mac OS?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze jak się sprawa ma z R480 na najnowszej becie. Można ją w pełni uruchomić wpisując devid karty do kextów i stosując patche, aby osiągnąć pełną wydajność. Trzeba mieć też odpalone iGPU aby mieć sleepa, lecz tego nie jestem pewien. Apple właśnie teraz sporo zmienia w kextach od grafiki AMD więc mogą pojawić się jeszcze jakieś zmiany w przyszłych wersjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie obchodzi Cię wydajność i nie przechowujesz tam wrażliwych danych, tzw. "O nie mogę otworzyć pliku, dane uszkodzone.... nic się nie stało, to nic ważnego, ściągnę jeszcze raz" to śmiało możesz używać exFat.

 

Lecz miej na uwadze, że exfat nie jest kronikowanym systemem plików, co oznacza duże prawdopodobieństwo utraty danych. Używa też pojedynczej tabeli przydziału, więc system plików ma większe prawdopodobieństwo się "sypnąć". Na dodatek nie ma w nim możliwości wykrycia, że coś jest nie tak, aby to naprawić tzw. "brak sum kontrolnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.