Skocz do zawartości

ASUS X51RL-AP183 + Leopard


Rekomendowane odpowiedzi

Elber, Powrócę z uporem maniaka... aby się bawić Boot-132 musisz wpierw uruchomić sobie sprzęt jaki masz. Jedyną bolączką jaką widzę jest poprawna obsługa twojego południowego mostka ATI/AMD SB600, poszukaj na insanely lub w googlu informacji czy ktoś nie zainstalował już na takim samy sprzęcie OS X i jeśli tak, to jaką metodą. Zostaw wyważanie drzwi, bo metoda z Boot-132 wymaga naprawdę sporo wiedzy i jak pamiętam działającego OS X do modyfikowania zawartości.

 

PS Pobaw się jeszcze ustawieniami DVD w bios - jak masz ustawione AHCI to go wyłącz i na odwrót, jak masz możliwość zmiany, Legacy, AHCI, RAID itp itd, sprawdź wszystkie kombinacje. Niestety chipsety ATI/AMD są bardzo wredne pod OS X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie przeczytałem jak tego initrd.img zmodyfikować ... trzeba mieć leoparda zainstalowanego ... a więc w biosie nie mam takich możliwości, a na insanely są kext'y do SB600 nawet je wyżej podałem, a to myślisz że to problem z DVD ?? Na biedę mogę wykręcić ze stacjonarnego PC'ta dvd-rom i podpiąć go przez usb do laptopa bo mam przejściówkę IDE/SATA - USB ale czy to coś da ?? ta płyta mi się bootuje tylko zatrzymuję się i pisze "still waiting for root device"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie uparty jestes i dlatego tez sprobowalem boot-132 wlasnie teraz na starej distro ToH 10.5.1 prawdopodobnie :)

 

 

i wiecie co odpalila a nigdy mi sie to nie udalo :):) oczywiscie tylko do ekranu instalacyjnego bo dalej nie bo poco :)

zawsze dostawalem kernel panic a tutaj jednak nie wiec poniekad to dziala :)na hackach tez :)

 

pozdrawiam

ja sie nie uda z tym cdromem to odpusc sobie tego deneba :):)

 

nie warto sie meczyc a chipy ati naprawde sa wredne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli sciagles plytke po twoj komp to probujesz:)

 

wkaldasz plyte ,zaladuje sie, nie wpisujesz 81 albo 81 tylko podmieniasz plyte na ta z leo i dajesz enter :)

 

wskoczy ci boot z ideneb to walisz mu enter bez opcji

 

ja sie nie uda to zmieniasz opcje najpierw -v potem -f a potem naraz to i to :)

 

probuj :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przeczytałem jak tego initrd.img zmodyfikować ... trzeba mieć leoparda zainstalowanego ... a więc w biosie nie mam takich możliwości, a na insanely są kext'y do SB600 nawet je wyżej podałem, a to myślisz że to problem z DVD ?? Na biedę mogę wykręcić ze stacjonarnego PC'ta dvd-rom i podpiąć go przez usb do laptopa bo mam przejściówkę IDE/SATA - USB ale czy to coś da ?? ta płyta mi się bootuje tylko zatrzymuję się i pisze "still waiting for root device"

 

Dokładnie tak właśnie jest... bootowanie z płyty DVD przebiega etapami i wpierw jest ładowane jądro z pewnymi sterownikami i dopiero jak one uruchomią sprzet to może nastapić dalszy proces uruchamiania instalacji... tu jest paradoks mały, bo BIOS ci odpala jądro, ale już jądro nie ma obsługi DVD z którego się uruchomiło, stąd masz still wating...

 

Panaceum na to są dwie metody, albo distro z zawartymi kextami do właściwego kontrolera, albo zmiana kontrolera...

 

Jak masz napęd DVD i taką przejściówkę, to zaryzykowałbym zakład z Tobą, że instalacja Ci ruszy, bo zwyczajnie zmieniasz kontroler - nie używasz SB600 a kontrolera USB :mrgreen: Podłącz ten napęd przez tę przejściówkę i daj znać czy ci odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to z tym boot-132 mi nie działa :) jutro rano rozkręcę kompa i spróbuję tego z DVD-ROM'em :) Puki co idę na TV :) Trzeba trochę odpocząć od kompa :)

Pozdrawiam

 

[ Dodano: 2008-11-06, 09:51 ]

Niesamowite :D Odpiąłem dvd-rom z PC'ta i podpiąłem go do laptopa przez USB i 314TeR tak jak mówiłeś :D ODPALIŁ !! Właśnie go instaluje :D NIESAMOWIETE :D Dzięki wielkie :D

 

[ Dodano: 2008-11-06, 10:34 ]

OK wszystko ładnie pięknie ale żeby odpalić mac os 'a muszę włożyć dvd ideneb i w opcji boot wpisać rd=disk0s1...zainstalowałem chamelion czy jak to się tam nazywa ale dalej to samo :(

 

[ Dodano: 2008-11-06, 11:03 ]

Wiem co zrobiłem źle :D Nie dałem że to ma być MBR :) Ale teraz jak odpalam 2 raz instalke i wchodze na dysk i daje zakładke Partycje To tam nie mogę klinkąć na ten + - ;( wszystko jest szare ...

 

[ Dodano: 2008-11-06, 15:00 ]

Co mam z tym zrobić ?? bo jak zostawiłem puste miejsce bez partycji to też tam sie tego nie da utworzyć ?? jaką partycje w gparted mam utworzyć aby było dobrze ?? Bo chcę póki co jeszcze mieć linux'a na kompie na którym cały czas siedzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mniejsza z tym, utworzyłem partycje fat32 w gparted i w dsk utility przy instalacji przekształciłem ją na tą HFS+ :D i jak teraz mogę zrobić abym mógł przy starcie sytemu wybrać sobie że chcę linux'a uruchomić ??

To też jest trochę dziwne że żebym mógł sobie wejść na mac os x to muszę włożyć płytę i w pocji boot wpisać rd=disk0s1 bo jak bez płyty próbuję to mi się cały czas komp resetuje odrazu jak skończy te 5 sekund odliczać ...

 

[ Dodano: 2008-11-06, 21:33 ]

HMmm...tak teraz ogladam TO i stwierdzam ze zle instaluje osx'a :D Zaraz bede z tym walczyl :D Sory bo co chwile spamuje tutaj jak dziecko neo ,,, wiem o tym ...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet z -s nie rusza .... Dodam że jak go instalowałem to tam gdzie było kernel to nic nie zaznaczałem :D Bo nie było vanili a reszty nie znałem :D Znaczy jak dam bootowanie z CD i uruchomi sie Darwin z CD i tam wpisze rd=disk0s1 to mi się odpali system ... no ale jak zrobić aby się normalnie odpalał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 1 partycje GUID - 40 GB - na Leoparda i to wszytko reszta pusata bez partycji linuxa i wszystko wyrzuciłem :D Chameleona nie isntalowałem chyba iDeneb go zaistalował :D Teraz jeste świeżo po instalacji systemu jeszcze nie było 1 uruchamiania bo nie ma jak bo sie komp resetuje... Bootloader jak dam -v wyświetla Loading Darwin i się resetuje ... mam tylko 1 dysk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 99% masz kernel vanilla, a notebook widać nie obsługuje funkcji "Execution disable bit" - zainstaluj inny kernel po prostu, lub ściągnij z netu i wgraj go do root folderu, a następnie przy bootowaniu wciśnij F8 i wpisz nazwę kernela aby uruchomić OS X z kernela o nazwie jaką podałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie aby rozpoznać czy bootloader ci się zainstalował - komp ci coś wypisuje jakby chciał ładować ?? i dopiero po 1 lub paru sekund robi twardy reset ??

 

Jeśli bootloader zainstalował to ci błyśnie na chwilkę, napisy "darwin" "chameleon" etc....

Jak lecą te napisy możesz nacisnąć F8 - wtedy uruchomisz tryb w którym możesz podać parametry startowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.