Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

[POMYSŁ] Gotowe konfiguracje do złożenia.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mrrawhead1

mrrawhead1
  • Members
  • 30 postów

Napisano 06 marzec 2017 - 21:35

Hej. Nie wiem czy było, ale wpadłem na pomysł nowego działu.

Użytkownicy mogliby tam zamieszczać swoje kompletne, dostępne w ogólnej sprzedaży konfiguracje wraz z plikami i ustawieniami już spreparowanymi pod Clovera. Miałoby to na celu maksymalnie ułatwić nowym osobom instalację haca oraz znacząco obniżyć próg wejścia. Jedyne co taki użytkownik musiałby zrobić, to złożyć identyczną konfigurację , pobrać pod nią gotowe już pliki i zastosować dokładnie te same ustawienia co autor oryginalnego zestawu. 

Co sądzicie o takim pomyśle?

#2 oswaldini

oswaldini
  • Moderators
  • 10456 postów
  • LocationBrzeszcze / Kraków

Napisano 06 marzec 2017 - 22:23

Wg mnie bez sens, za duża różnorodność.

Na dzisiaj: clover, fakesmc, applealc, kext do lanu (przeważnie IntelMausiEthernet, appleintele1000e lub realtekrtl8111 - czasem coś innego do egzotyka), SSDT do CPU i dobrze zrobiony config.

Obecne rozwiązanie jakim jest UniBootX jest OK, ot cała filozofia w zmianie nazwy OEM i dokonfigurowaniu pod siebie. Jeśli user nie potrafi już czegoś takiego to lepiej niech kupi maka.

MacBook Pro 2012 MD103 15" | i7-3615QM | 8GB RAM | HD4000 + GT650M | Samsung 830 256GB
Hack Gigabyte H81N | i5-4460 | 8GB RAM | HD4600 | 640GB RAID0 Mac + 500GB Win | Raijintek Metis | SFX-L 500W | WiFi
HomeSerwer: HP G7 N54L | 2.2GHz (800-2200Mhz) | 4GB RAM | 2x WD RED 2TB | Synology DSM 6.0.2 @ Jun's bootloader | Time Machine + PLEX + CouchPotato + SickRage + masa innych

iPhone 7 32GB Black
FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku! | CloverEFI | Nie pomagam na PRIV

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych