Skocz do zawartości

Samsung NP350V5C-S0FPL problem z bootowaniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

na w/w laptopie Samsunga o takich parametrach:

 

- Grafika Intel® HD Graphics 4000
- Grafika AMD Radeon HD 7600M Series to wiem ze nie ruszy
- Karta Qualcomm Atheros AR9485WB-EG Wireless Network Adapter PCI\VEN_168C&DEV_0032&SUBSYS_4105144D&REV_01 - (To wifi chcę wymienić na tego atherosa http://allegro.pl/show_item.php?item=6730172274 )

- Kontroler Realtek PCIe GBE Family Controller  PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_C0D8144D&REV_09 do tej karty mam działający kext
- audio  HDAUDIO\FUNC_01&VEN_10EC&DEV_0269&SUBSYS_144DC0D8&REV_1002 - tu za pomocą voodoohda odpaliłem dźwięk ale mikrofon przy okazji też się włącza efektem czego jest denerwujacy pisk
- mostek  PCI\VEN_8086&DEV_1E03&SUBSYS_C0D8144D&REV_04

 

chcę uruchomić oczywiście w uefi

- windows10

- el capitan ewentualnie sierrę

- ubuntu

 

Najpierw opiszę jak instalowałem w/w systemy.

 

Dysk zrobiony na gpt.

Instalacja windows10 z całego dysku wydzieliłem 60GB na system (reszta dysku pozostała wolna).

Następnie z poziomu live cd ubuntu16 utworzyłem partycję pod os x 40GB (reszta dysku wolna).

Przy instalacji el capitana w narzędziach dyskowych musiałem włączyć kronikowanie i instalacja przebiegła pomyślnie.

Instalacja ubuntu16 w trakcie instalacji stworzyłem partycje pod linuxa a grub zainstalowałem bez zmian tak jak podpowiadał instalator.

 

Teraz jaki mam problem.

Chodzi o samego clovera.

Do odpalenia instalacji el capitana użyłem pendrive przygotowanego z tego poradnika:

https://www.youtube.com/watch?v=kdB4JiuvAJU

 

Mimo że to się tyczy sierry el capitan ruszył.

Próba zrobienia klucza z unibootx clover nie udaje mi się tzn:

Proces tworzenia klucza kończy się powodzeniem ale już zbotowanie z tego klucza już nie.

 

Jeśli w biosie mam ustawiony boot na:

1 -uefi os

to pen jest wykrywalny i ma przed nazwa uefi niestety nic nie staruje tzn jest czarny ekran z migajacym kursorem

a jeżeli w biosie przestawię na:

2 -uefi  and legacy os

to efekt jest podobny zamiast migającego kursora mam czarny ekran z napisem 3:878 0:00 Not Found.

Dodam że na innym komputerze bez uefi clover uruchamia się normalnie.

 

 

Tak jak pisałem wcześniej udało mi się zainstalować el capitana więc myślałem że kłopoty się skończyły - ale nie.

 

Przekopiowałem z ukrytej partycji efi tego pendrive katalog efi w którym było boot i clover na ukrytą partycję hdd.

Struktura katalogów jest zgodna z tym co opisują userzy na tym forum (oczywiście po instalacji windowsa10 i linuxa mam jeszcze oprócz katalogu boot i clover dodatkowe katalogi które uruchamiają w/w systemy).

Po restarcie brak menu clovera.

W końcu zainstalowałem enoch i od razu go usunałem zostawiając plik boot.

O dziwo po restarcie pokazał się clover a wszystkie systemy starują wiec powinienem być zadowolony.

Moje pytanie brzmi co robię nie tak ze clover nie chce mi bootowac tak jak powinien tylko rusza po takich kombinacjach ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.