Skocz do zawartości

haMac.pl używa cookie. Przeczytaj Privacy Policy aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tę wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej:    Akceptuję użycie cookie

Zdjęcie

Czy warto wymienić Y580 na MBA?

Lenovo Y580 Macbook Air MBA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Risque

Risque
  • Members
  • 1 postów

Napisano 17 marzec 2017 - 16:57

Jako, że jest to mój pierwszy post na tym zacnym forum to chcę serdecznie wszystkich przywitać. 

Od jakiegoś czasu zainteresowałem się systemem Apple'a. W związku z tym przeczytałem całe forum i zmontowałem sobie macOS'a na moim Y580. Oczywiście wcześniej ukradłem kompatybilną z OS kartę wifi (Atheros 9285) od mojej narzeczonej z jej Asus'a. Po paru popołudniach spożytkowanych na dopieszczaniu systemu wszystko zaczęło działać pięknie. Włącznie z wifi, usypianiem/wybudzaniem, bluetooth, ekran jaśniej/ciemniej, touchpad/gesty... Wszystko, wszystko. Duma mnie rozpiera. 

Ostatnio koleżanka zaproponowała, że sprzeda swojego Macbook'a Air 13 (początek 2014) - i5/8GB/256GB SSD, resztę konfiguracji każdy zna. Dla zabawy sam ogłosiłem wśród znajomych, że sprzedam swojego staruszka. Wyszło na to, że mam kupca i dokładając około 500 zł mogę mieć MBA. 

Zastaniam się teraz grubo czy warto dokonać takiej zamiany. I tu się rodzi pytanie do Was. Proszę o za i przeciw. Konfiguracja mojego laptopa to i5/8GB/1TB+120GB SSD. Lenovo kupiłem na początku studiów myśląc głównie o projektach, pracy w Office i grach. Teraz już nie grywam. Nie muszę wykonywać projektów na uczelni. Laptop służy mi do rozrywki, tworzeniu prostej grafiki w GIMP'ie, Word, Excel. 

Jedno o czym słyszałem to bardzo kiepska matryca w MBA ale ta z Y580 też do najlepszych nie należy. Proszę o argumenty.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

#2 djseban

djseban
  • Members
  • 74 postów
  • LocationBełchatów/Tarnopol

Napisano 08 październik 2017 - 22:33

Witaj:)

Jeśli chodzi o laptopy i macOS, to jak dla mnie jedynym słusznym wyborem jest MacBook. Gdy byłem jeszcze na polibudzie, to po akcji z laptopem ASUSa (nówka, wyłożył mi się po dwóch tygodniach) kupiłem MPB z Retiną z 2012 (HD4600 + GTX650M). Korzystałem rok i mogę z pewnością stwierdzić, że był to jedyny komputer przenośny w moim życiu, z którego byłem tak zadowolony. Używałem go do programowania (również w pracy), i pierdół typu gitara, przeglądanie netu, filmy etc. Można było od czasu do czasu również zagrać (przeszedłem na nim GTA V i DB: Xenoverse), ale grzała się cholera niemiłosiernie (procek dochodził do 9x *C). Jedyne co mnie w nim denerwowało, to świrowanie Bluetootha z Magic Mousem, od czasu do czasu dawała znać o sobie matryca odblaskowa, no i oczywiście brak mocnej, dedykowanej grafiki (to już raczej kwestia stricte laptopowa, zresztą jak pisałeś, nie będziesz używał laptopa do grania). Co do matrycy w MBA niestety się nie wypowiem, bo z MBA miałem okazję korzystać tylko krótką chwilę, jednak jak już brać jakiekolwiek MB to z Retiną.

MSI Z97-G43 | Intel Core i5-4690k 3.5GHz@4.4GHz | 16GB DDR3@2400MHz | Radeon R9 390 8GB

FlagaPL.gif Piszę poprawnie po polsku!

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych