Skocz do zawartości

Generowanie indywidualnych numerów SMBIOS + uruchomienie iMessage


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam jeszcze pytanko o same numery. Bo mi się udało chyba cztery seriale ustrzelić do imac 14.2 Clover Configiem. Czy kiedykolwiek komuś się udało ustrzelić serial do Mac Pro 3.1; 5.1 lub 6.1? Jakim programem, Clover Config czy Chameleon Wizard, czy jakiś inny? Mam wrażenie, że Chameleon Wizardem się nie da dobrego wygenerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób na iMessage, który od kilku lat działa bezproblemowo to losowy serial + pasujące do niego (ta sama generacja komputera) MLB i ROM z prawdziwego Maka. Skąd wziąć te numery? Swego czasu przekopałem eBay w poszukiwaniu zdjęć używanych płyt głównych. Jak ktoś zrobił wyraźne zdjęcie płyty, bez problemu da radę odczytać MLB i ROM. Polecam, sposób niezawodny, żadnych blokad konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do wątku tutaj, trzeba napisać bezwzględnie w poradniku, aby ktoś sprawdził czy działa zapis do NVRAM, to moim zdaniem jest przyczyna problemów wielu, którzy mają problem z iMessage!

 

Tez mam płytę Z97 ale -C i też nie działa mi imessage. Jakby mógł ktoś rozwinąć jak sobie z tym poradzić to ja też stawiam duże piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sprawdź czy ci NVRAM działa na aktualnym BIOSie.

 

A BIOS jeśli jest dokładnie od tej płyty, to nie ma prawa uszkodzić, ale system może mieć inne dane i tu ryzyko, że np. Linux, Windows będzie krzyczał.

Jeśli poprzednie BIOSy miały jakieś błędy, to on tylko wrócą.

Co prawda nie odpalałem iMessage bo nie miałem czasu, ale sprawdziłem nvram.

Otóż miałem najnowszy bios i po restarcie kompa terminal nie wypluł 'JestemWPamieci'. Obniżyłem bios do jednego z pierwszych i po restarcie moim oczom ukazało się 'JestemWPamieci'. Teraz tylko raz jeszcze poradnik od początku.

 

p.s.

Czy teraz jak już działa zapisywanie do nvram trzeba jakieś dodatkowe operacje dokonać czy wg poradnika i powinno ruszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem bios do jednego z pierwszych i po restarcie moim oczom ukazało się 'JestemWPamieci'.

Nie zaniżaj za bardzo.

 

Przy Z97-C jak pamiętam ostatnim biosem z zapisem do NVRAM był jakiś 21xx lub 22xx.

 

 

Ale spróbuję zrobić na jakiejś nowszej identyfikacji ogólnie mam 14,2 ale 15,1 też powinno być ok, aby sprzęt był jak najnowszy.

 

Zobaczę na i16,1 Clover z tym sobie powinien poradzić.

 

Facepalm - #-o- Jak trzeba napisać, abyście zapamiętali, że identyfikację dopasowuje się do posiadanego sprzętu! Przy haswellu najmniej problematyczna jest iMac14,2, inne jak iMac15.x wymagają dodatkowego popychania AppleGgraphicsDisplayPolicy. Znów 16,1 w ogóle nie pasuje - bo to broadwell - inny cpu.

 

Działam na identyfikacji iMac14,2 z powodzeniem od paru lat i u mnie iMessage DZIAŁA. Możecie sobie oczywiście mieszać w identyfikacjach, ale poza straconym czasem nic nie osiągniecie. Zresztą pomyślcie logicznie - czemu ma iMessage nie działać na iMacu14,2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cybertex - jak czytam co piszesz, to po prostu, jakbym czytał jakieś rozżalone dziecko co mu nic nie idzie i nie wie czemu. Przestań się użalać i snuć teorie spiskowe. Mniej chaosu w wypowiedziach i działaniu, a więcej konsekwencji.

 

Podeślij mi cały twój katalog EFI z konfiguracją - tym razem ja spojrzę - proszę nie usuwaj niczego, nawet numerów - chce je sprawdzić.

 

 

Fakty są takie, że nikt nie wie jakie filtry stosuje Apple. Tego nie wiemy i nie ma co zgadywać.

 

 

Ban o jakim wspominam w starych wątkach dostawałem jak testowałem różne dziwne rzeczy - np uruchamiałem raz na cloverze a raz na Ozmosis komputer z ciągle zmieniającą się configiem i numerami, czy innym numerem seryjnym na tym samym koncie AppleID. Wtedy ten ban był zdejmowany samoistnie po ~1 miesiącu. Jak przeczytałeś o banie  to powinieneś też to wiedzieć, że ten ban mijał. Nie mniej nie przeszkadzało mi używać tego konta na innych komputerach. Tu chodziło o mojego domowego haMaca jak za często z nim eksperymentowałem. Od tamtego czasu przestałem mieszać w identyfikacji to i problemów nie ma, a konto wciąż TYLKO jedno.

 

 

Ddziałanie samego iMessage - jest ono często humorzaste. Ja sam obserwuję jak czasami na moim Macbooku po np 2 dniach dopiero potrafią spłynąć odpowiedzi, albo jak nie działa iMessage przez dzień, dwa, bo coś się wykrzaczyło. Widziałem też wypadki jak części osób można było wysłać wiadomości, a części nie i czort wie czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

U mnie działa zapis do nvram, ale imessage jak nie działało tak dalej nie działa.

 

Patrz, a u mnie dział zapis do nvram i działa iMessage - i tak możemy w kółko... użalanie nic nie wnosi do tematu.

 


@cybertex - to ja Ci zrobię config i masz na nim zrobić CZYSTĄ instalację od zera. Jaki system obecnie używasz? Jakieś specjalne wymagania do odpalenia jakiegoś sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nic nie poradzisz na to. Twoje konto jest pewnie oflagowane w Apple i kombinacje z hackiem na nic się zdadzą. Być może gdzieś kiedyś popełniłeś jakiś błąd i twoje Apple ID wylądowało na czarnej liście, jak się logujesz to być może stosują dodatkowe procedury sprawdzające z czego się logujesz.

 

Mam dwa hacki, na obu działa wszystko. Z iMessage nie korzystałem w ogóle, tylko z iCloud, ale zalogować się mogę bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś mi podpowie jaką identyfikację wybrać?

Mam AMD Phenom II X2 550 3.1 GHz, z odblokowanymi dwoma rdzeniami czyli normalnie identyfikuje się jako Phenom II X4 B50. W info "ten mac" jest Intel Xeon Quad Core 3,11 GHz. Czy mam próbować Xeony czyli Mac Pro? Z identyfikacją 5.1 mi nie startuje (nie wiem co dokładnie, czarny ekran i tyle). Na pewno odpala się na Mac Pro 6.1 i 3.1. Jest trochę tych quad core ale nie wiem którą generację wybrać i czy celowć jak najbliżej w taktowanie procesora, bo 3,1 dokładnie to nie ma takiego od Intela. Są 3.0; 3.06; 3.2 no i więcej.

Phenom II x2 550 był produkowany od stycznia 2010.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie - imessage jest jak najbardziej do odpalenia.

 

Dziś wygenerowane numery, dziś zrobiona czysta instalacja HS na Z87 z działającym NVRAM, zalogowałem się na swoje jedyne konto jakie mam. Efekt działa wszystko, aczkolwiek uprzedzam, że Apple wymusza reset hasła do konta AppleID i potem trzeba je podać wszędzie gdzie się logujemy - iphony, ipady, macbooki itp itd...

 

Zrzut ekranu 2017-10-26 o 22.44.48.png

 

Później opiszę dokładnie na co można jeszcze zwrócić uwagę i co zrobiłem krok po kroku, że mi działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poblokowane wasze konta nie poradzę. Moje jest sprawne, numery wygenerowane, u mnie działa.

 

@cybertex - config dostałeś, działaj i daj znać jaki efekt.

 

 

A teraz 3 grosze:

 

1. Upewnijcie się, że na koncie AppleID macie podany nr telefonu, oraz włączoną 2-stopniową weryfikację. Tu przydał by się np jakiś iPhone, czy mac który działa poprawnie z kontem iCloud.

2. Bądźcie przygotowani na reset hasła do konta AppleID - to taki element zabezpieczający - wpierw dostaje się żądanie autoryzacji przez 2-step, potem info o blokadzie, żądanie zmiany hasła, i znów potwierdzenie 2-step.

3. Na spokojnie weryfikować czy iCloud w preferencjach się zalogował, jak nie to wykonywać wszystko co mu nie pasuje.

4. Logowanie do iCloud w preferencjach, do iMessage, do FaceTime, do App Store, do iTunes - to są ZUPEŁNIE inne logowania - nie wystarczy zalogować się do iCloud aby reszta działała. Wpierw trzeba ogarnąć iCloud aby dalej iść.

 

 

 

A jak tego dokonałem - otóż tak jak kiedyś pisałem, poszukałem numeru seryjnego OBECNEGO w bazie Apple, ale nigdy nie zarejestrowanego:

Zrzut ekranu 2017-10-26 o 22.35.03.png

Wiem, że wszyscy piszą inaczej, ale mi ta metoda działa od paru lat. Następnie z takim numerem i poprawną identyfikacją odpalam taki program Apple MAC Hack (dodany jako załącznik) - uwaga niestety działa jedynie na 10.10.x, i w nim parę razy klikam generuj, aż się wygeneruje:

Mac Address karty sieciowe - wpisuje się to potem w ROM.

SmUUID

BoardSerialNumber

A następnie te dane wpisuje do configu.

 

Finalnie dostaję coś takiego - resztę śmieci wywalam, nie dość że nie potrzebne, to jeśli będą błędne to sobie namieszamy, a tak clover podstawia zawsze najnowsze dane jakie ma.

<key>RtVariables</key>
<dict>
  <key>ROM</key>
  <string>7**********9</string>
</dict>
<key>SMBIOS</key>
<dict>
  <key>BoardSerialNumber</key>
  <string>C0************31M</string>
  <key>ProductName</key>
  <string>iMac14,2</string>
  <key>SerialNumber</key>
  <string>D25*****F8JC</string>
  <key>SmUUID</key>
  <string>D5******-****-****-****-**********29</string>
  <key>Trust</key>
  <true/>
</dict>

AppleMACHack-0.1-345.dmg.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz 3 grosze:

 

1. Upewnijcie się, że na koncie AppleID macie podany nr telefonu, oraz włączoną 2-stopniową weryfikację. Tu przydał by się np jakiś iPhone, czy mac który działa poprawnie z kontem iCloud.

2. Bądźcie przygotowani na reset hasła do konta AppleID - to taki element zabezpieczający - wpierw dostaje się żądanie autoryzacji przez 2-step, potem info o blokadzie, żądanie zmiany hasła, i znów potwierdzenie 2-step.

3. Na spokojnie weryfikować czy iCloud w preferencjach się zalogował, jak nie to wykonywać wszystko co mu nie pasuje.

4. Logowanie do iCloud w preferencjach, do iMessage, do FaceTime, do App Store, do iTunes - to są ZUPEŁNIE inne logowania - nie wystarczy zalogować się do iCloud aby reszta działała. Wpierw trzeba ogarnąć iCloud aby dalej iść.

 

 

 

A jak tego dokonałem - otóż tak jak kiedyś pisałem, poszukałem numeru seryjnego OBECNEGO w bazie Apple, ale nigdy nie zarejestrowanego:

attachicon.gifZrzut ekranu 2017-10-26 o 22.35.03.png

Wiem, że wszyscy piszą inaczej, ale mi ta metoda działa od paru lat. Następnie z takim numerem i poprawną identyfikacją odpalam taki program Apple MAC Hack (dodany jako załącznik) - uwaga niestety działa jedynie na 10.10.x, i w nim parę razy klikam generuj, aż się wygeneruje:

Mac Address karty sieciowe - wpisuje się to potem w ROM.

SmUUID

BoardSerialNumber

 

 

To ja też dorzucę 4 grosze :)

 

1. Ja nie mam podanego numeru telefonu, nigdy nie miałem iPhone, nie mam włączonej 2 stopniowej weryfikacji. Jedyne co mam podpięte to karta kredytowa bo kupuję oryginalny soft.

 

2. Tak, reset hasła mi się zdarzał, zawsze gdy kilka razy wpisałem błędnie hasło przy logowaniu do iCloud.

 

4. Zgadza się, do iCloud się loguje bo używam, do iMessage logowałem się żeby sprawdzić czy działa... ..i działa.

 

Nigdy nie szukałem żadnych niezarejestrowanych numerów seryjnych, nigdy nie kopiowałem SN z prawdziwych komputerów Apple. Zawsze używałem wygenerowanych numerów. Nigdy nie generowałem MACów do kart sieciowych, moje dwa hacki są na płytach Asusa i wszystko działa z MACami Asusa.

 

Jakie z tego wnioski? Moim zdaniem, wyszukiwanie numerów seryjnych z prawdziwych urządzeń Apple i używanie ich w hacku może być powodem problemów. Może się tak zdarzyć, że niezarejestrowany SN nagle ktoś zarejestruje. Apple to zauważa, przeprowadza dodatkowe testy oflagowuje i odrzuca kombinatora. Dlaczego? Bo SN to także gwarancja, płatne AppleCare itp. czyli kasa. A na to, żeby ktoś nieuprawniony korzystał z płatnej usługi, Apple nie może sobie pozwolić. Na sto procent jest tak, że jak w bazie danych pokażą się dwa identyczne SN to zaczyna się dochodzenie kto kombinuje...

 

Tak ja to widzę. Myślę, że jak ktoś "grzecznie" kombinuje, nie wchodzi w paradę prawdziwym urządzeniom Apple i płaci kasę w Appstore, to mają na to wszytko wyrypane - czy to hamac czy nie hamac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Zrobilem wszystko jak opisane w pierwszym poscie ale iMessage nie dziala. Co zauwazylem ze w NVRAM jest inna wartosc (<key>previous-system-uuid</key>) niz w systemie.Dodam ze przed generowaniem serialu NVRAM zostal skasowany a wrtosc NVRAM oczywiscie odkodowalem base64.Dlaczego NVRAM ma zapisana inna wartosc niz system? a moze ta wartosc uuid nie jest wogole zwiazana z uuid ktory jest wygenerowany w config?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.